پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۶۱۰۴
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
چهاردهمین نشست سران گروه بیست روز جمعه 7 تیر، 28 ژوئن در اوساکای ژاپن برگزار شد. شی جین پینگ رییس جمهور چین در آن شرکت و سخنرانی با عنوان «پیشرفت مشترک برای باکیفیت کردن اقتصاد جهان» ایراد کرد.

رهبر چین یادآور شد: «یک دهه پس از وقوع بحران مالی جهان، اقتصاد جهانی بار دیگر در چهارراه قرار گرفته است. گروه بیست مؤظف است در این مقطع حساس پیشرفت اقتصاد جهان و روند مدیریت جهان را هدایت کرده و به بازار اطمینان و به مردم امید ببخشد.»

شی جین پینگ ضمن تاکید بر استفاده از نقش بازار در توسعۀ اقتصادی گفت: «نگذاریم فرصتهای خوب توسعه از دست رود. باید پیشرفت روند جهانی شدن را در جهتی صحیح هدایت کنیم و با در نظر گرفتن آینده و منافع مشترک کشورها، برای ایجاد صلح و شکوفایی جهان و تضمین رفاه مردم، تلاش کنیم.»

او ضمن تاکید بر کشف محرکهای جدید رشد اقتصادی، تکمیل الگوی مدیریت جهان، از بین بردن مشکلات گریبانگیر کشورها در توسعه و حل اختلافات به نحوی مناسب، اعلام کرد چین درهای خود را بازتر و رشد اقتصادی خود را باکیفیت تر خواهد کرد.

رهبر چین در بخش دیگری از سخنرانی خود تدابیر چین برای بازتر کردن درهای کشور به خارج را به این شرح اعلام کرد:

یک، بازتر کردن بازار چین به خارج.

ما به زودی نسخۀ 2019 «فهرست منفی دسترسی سرمایه گذاران خارجی» را منتشر می کنیم و درهای زمینه های کشاورزی، معادن، صنایع تولیدی و خدماتی را به خارج بازتر می کنیم. همچنین، شش منطقۀ آزاد بیشتر ایجاد می کنیم و منطقه آزاد شانگهای را گسترش می دهیم و روند ایجاد بندر آزاد هایی نان را تسریع می بخشیم.

دو، افزایش واردات

 تعرفۀ عوارض گمرکی را مبتکرانه پایین می آوریم و موانع تجاری غیرعوارضی را از بین می بریم و بهای کالا ناشی از مراحل اداری واردات و صادرات را به شدت کاهش می دهیم. بعلاوه دومین نمایشگاه بین المللی واردات را نیز برگزار می کنیم.

سه، بهینه سازی محیط بازرگانی

از اولین روز سال آیندۀ میلادی «قانون سرمایه گذاری بازرگانان خارجی» را به اجرا می گذاریم. این قانون شامل سازوکاری برای تنبیه تجاوز به حقوق سرمایه گذاران خارجی و پرداخت غرامت به آنها است و باعث تقویت حفاظت حقوقی و قضایی از سرمایه گذاران خارجی و حفاظت از مالکیت معنوی می شود.

چهار، برخورد یکسان با شرکتهای چینی و خارجی

چین همۀ محدودیتها غیر از «فهرست منفی دسترسی سرمایه گذاران خارجی» را از بین می برد. سرمایه گذارانی که مجاز به فعالیت در چین هستند، با دیگر شرکتهای ثبت شده در چین برابرند و با آنها برخورد یکسان صورت می گیرد.

پنج، تسریع مذاکرات

سعی می کنیم توافقنامۀ روابط همکاری اقتصادی همه جانبه منطقه ای هر چه زودتر امضاء شود. به علاوه، مذاکرات با اروپا دربارۀ توافقنامۀ سرمایه گذاران و مذاکرات چین-ژاپن-کرۀ جنوبی دربارۀ توافقنامۀ تجارت را تسریع بخشیم

شی چین پینگ در پایان سخنرانی خود تاکید کرد: «چین برای ادامۀ مسیر کنونی خود و انجام برنامه های خود اطمینان کامل دارد. چین با کشورهای دیگر دنیا نیز به همزیستی صلح آمیز و همکاری برد-برد ادامه می دهد تا جامعۀ بشری با سرنوشت مشترک ایجاد شود.

حاضران در نشست دربارۀ مسائل مربوط به اوضاع اقتصادی جهان، تجارت، سرمایه گذاری، نوآوری فنی و اقتصاد رقمی تبادل نظر کردند

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: