پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۶۱۱۳
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
رئیس سازمان استثنایی کشور از آماده‌سازی کتب درسی دانش‌آموزان استثنایی تا پایان مرداد خبر داد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از پانا، مجید قدمی گفت: ما خدمات حمایتی سال گذشته را امسال هم برای دانش‌آموزان در نظر می‌گیریم به جرات می‌گویم در سال گذشته در حوزه خدمات حمایتی تمام پرونده‌های ارسالی از مدارس را تأمین کردیم که در بخش‌های مختلف سمعک، ‌واکر،‌ عینک و ‌جراحی‌ها حدود 4 میلیارد تومان شد.

وی ادامه داد: بیش از 4 میلیارد نیز برای امسال پیش‌بینی کردیم که با تخصیص به‌موقع این اعتبار خدمات حمایتی برای این دانش‌آموزان مدنظر خواهد بود.

قدمی اضافه کرد: کتاب‌های دانش‌آموزان استثنایی در حال آماده شدن است و به لطف خدا حداکثر تا پایان مرداد کتاب‌ها را آماده خواهیم کرد و در اختیار بچه‌ها قرار می‌گیرد.

بازنشسته شدن 800 نیرو از سازمان

رئیس سازمان استثنایی کشور افزود: مهم‌ترین مشکل ما نیروی انسانی است. ما بیش از 800 نفر خروجی نیرو داریم که ورودی ما از دانشگاه فرهنگیان حدود 250 نفر است و 550 نفر نیز باید از طریق نیروهای بازنشسته یا لیسانسه‌های آزاد تأمین کنیم.

قدمی ادامه داد: سال گذشته،‌ امسال و سال بعد هرساله حدود 800 نیرو بازنشسته خواهند شد که این خروج نیرو یک سونامی خواهد بود. به دنبال این هستیم که درخواست سهمیه آزاد را پیگیری کنیم.

در تهران هزینه سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان استثنایی بر عهده شهرداری‌هاست

وی تاکید کرد سرویس مدارس هم با تخصیص اعتبار مشکلی برای مهر نخواهد بود. او افزود: در تهران هزینه سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان استثنایی بر عهده شهرداری‌هاست و در استان‌ها و مناطق محروم 70 درصد هزینه‌بر عهده سازمان و 30 درصد هزینه‌بر عهده خانواده‌ها است.

قدمی همچنین با ابراز خرسندی از انجام فعالیت‌های سازمان استثنایی کشور افزود: بیش از 20 هزار نیروی متخصص در 2 هزار و 200 پایگاه یک‌میلیون و 410 هزار نوآموز را سنجش می‌کنند. هزینه‌های دانش‌آموزان نسبت به سال گذشته دو برابر شده اما هزینه سنجش را 30 هزار تومان از خانواده‌ها تعیین کردیم.

هنرستان‌های موسیقی را برای نابینایان راه‌اندازی می‌کنیم

رئیس سازمان استثنایی کشور درباره راه‌اندازی رشته‌های مختلف در این سازمان گفت: رشته‌ها را به سمت حرفه‌ای پیش بردیم، هنرستان‌های موسیقی را برای نابینایان راه‌اندازی می‌کنیم و این رشته در تهران راه‌اندازی شده است برای استان‌ها نیز درخواست کردیم که در کنار هنرستان‌های عادی بچه‌های نابینا به‌صورت تلفیقی رشته موسیقی را یاد بگیرند.

وی به بیش از 300 دانش‌آموز استثنایی که در سال گذشته در دانشگاه قبول شدند اشاره کرد و درباره معلمان رابط گفت: ابتدا نیروهای متخصص را در مدارس استثنایی ساماندهی می‌کنیم و سپس به سمت ساماندهی معلم رابط به مدارس عادی می‌رویم. فیلم‌هایی را برای معلمان مدارس عادی تولید کردیم که نحوه برخورد با دانش‌آموزان نابینا، ‌ناشنوا و جسمی حرکتی در آن توضیح داده‌شده است.

قدمی در پایان تعداد دانش‌آموزان استثنایی کشور را حدود 150 هزار اعلام کرد که این تعداد با پیش‌بینی امسال به 160 هزار نفر خواهد رسید. رئیس سازمان استثنایی کشور ادامه داد: از این تعداد دانش‌آموز 78 هزار دانش‌آموز در مدارس خاص و حدود 68 هزار دانش‌آموز در مدارس تلفیقی مشغول به تحصیل هستند.

نویسنده:مریم احمدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: