پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۶۱۱۴
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
مدیرعامل بنیاد برکت:
مدیرعامل بنیاد برکت در دومین دوره آموزشی تسهیل گران اقتصادی اجتماعی گفت: روش‌های گذشته برای محرومیت زدایی نتیجه نداشته و باید روش‌های جدید برای فقرزدایی اتخاذ کرد.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، آیین افتتاح دومین دوره آموزش تسهیلگران اقتصادی اجتماعی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، صبح امروز در سالن شهید مطهری ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات با حضور ۲۱۰ تسهیلگر اقتصادی از سراسر کشور آغاز شد.
سعید جعفری در این مراسم با طرح این موضوع که ایران اسلامی هم اکنون در اقتدار جهانی قرار دارد، گفت: امروز حتی دشمنان زبان به تحسین اقتدار ایران گشودند و این نتیجه ایثارگری ها و توانمندی‌های جوانان این مرز و بوم است که در ۳۰ سال گذشته از خود گذشته اند و این افتخار را برای او به ارمغان آورده اند.
وی خاطر نشان کرد: شما می‌بینید که آمریکا که به قلدری و روحیه سلطه جویی در دنیا معروف است به نوعی سردرگم و حیران و متحیر در از این اقتدار در رفتار خود هست.
سعیدی توسعه اقتصادی و رونق اقتصادی و رفاه عمومی را دغدغه کشور خواند و گفت: چرا ما در آن حوزه سیاسی اقتدار داریم و در این حوزه عقب ماندیم و هنوز فقر در کشور وجود دارد و هنوز ۵ میلیون جوان بیکار در کشور وجود دارند.
مدیرعامل بنیاد برکت عنوان کرد: خانه نیست که رقم بیکاری نباشد و یا واحد تولیدی نیست که با مشکل تعطیلی واحد تولیدی خود مواجه نشده باشند و در حوزه اقتصادی به شدت مشکل داریم راهبردهای اقتصادی ما نیازمند بازنگری است.
جعفری در بخشی از سخنانش به اشتغال روستایی اشاره و بیان کرد: روش‌ها و راهبردهایی که در گذشته تمام شده موجب تکرار چرخه فقر در مناطق محروم می‌شود و نیازمند این هستیم که تمام نهادهایی که به حوزه محرومیت‌زدایی و توسعه روستایی ارتباط دارند و هم افزایی به‌کارگیری روش‌ها و متدهای بتوانند فقر و محرومیت را ریشه‌کن کنند.
وی همچنین عنوان کرد: باید با یک نگاه شبکه ای و نگاه تعاملی و ارزش آفرین بتوانیم روش‌های جدید را به کار بگیریم دانشی که امروز در اختیار ماست اگر به صورت حضوری به کار بگیریم قطعاً نتایج مطلوب‌تری خواهیم داشت.
مدیرعامل بنیاد برکت اقتصاد مقاومتی را راهکار برون رفت از مشکل فقر و ریشه‌کن کردن آن در جامعه ایرانی دانست و افزود: در همین راستا بنیاد برکت در مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام الگوهای اجتماع محور در حوزه اشتغال را به کار گرفته در سال گذشته شاهد تغییر در مجموع بنیاد بودیم.
جعفری یادآور شد: سال گذشته با آموزش گیس تحلیل‌گر اقتصادی ۱۰ هزار اشتغال ایجاد کردیم و توانستیم به فقر در جامعه روستایی پاسخ دهیم حلقه زیربنایی و محرومیت را در روستاها چاره اندیشی کردیم.
وی آموزش ۲۱۰ نفر تسویه اقتصادی در سال ۹۸ را با هدف ایجاد شرایط اشتغال استان‌ها اعلام و بیان کرد: این تحلیلگران در آزمون در اردیبهشت‌ماه پذیرفته شدند از مصاحبه برای تسهیل گری اقتصادی بر اساس آموزش‌های لازم به کار گرفته می‌شوند و در نهایت این افراد مجری طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در ۲۵ استان خواهد بود. 
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: