پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۶۱۴۷
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۱
مدیر روابط عمومی هیئت کشتی استان مطرح کرد:
گیتی آنلاین - کرمانشاه - کرمانشاه هميشه يکي از قطب‌هاي کشتي ايران بوده است و مدعيان پوشيدن دوبنده‌ي تيم ملي را به کشتي ايران معرفي کرده است‌. با اولين مدال کشتي آزاد که يدالله‌خان محبي در سال (1319) و در همان تاريخ مدال طلاي محمدآقا اسماعيلي در فرنگي براي کرمانشاه به ارمغان آوردند در طول اين سال‌ها هميشه کرمانشاهيان يکي از مدعيان جدي کسب مدال به حساب آمده‌اند.
رسول صفری مدیر روابط عمومی هیئت کشتی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار ورزشی گیتی آنلاین در کرمانشاه اظهار کرد :کرمانشاه هميشه يکي از قطب‌هاي کشتي ايران بوده است و مدعيان پوشيدن دوبنده‌ي تيم ملي را به کشتي ايران معرفي کرده است‌.
 وی افزود با اولين مدال کشتي آزاد که يدالله‌خان محبي در سال (1319) و در همان تاريخ مدال طلاي محمدآقا اسماعيلي در فرنگي براي کرمانشاه به ارمغان آوردند در طول اين سال‌ها هميشه کرمانشاهيان يکي از مدعيان جدي کسب مدال به حساب آمده‌اند. 
صفری با اشاره به نقش پر رنگ برادران محبی در موفقیت های کشتی کرمانشاه تصریح کرد : در مدت مديريت محمدحسين محبي برنامه‌هاي جهت عبور از تک‌ستاره‌ها و داشتن کشتي‌گيران تراز‌ اول در تمام اوزان شکل گرفت که ماحصل اين تلاش و ممارست در جام جهان‌پهلوان تختي به‌بار نشست و کرمانشاه براي اولين‌بار در تاريخ اين مسابقات بين‌المللي توانست 6 کشتي‌گيرش را بر سکوهاي قهرماني جام جهان‌تختي ببينيد‌.
وی ادامه داد  3 طلا 1 نقره و 2 برنز زنگ خطر را براي تمامي استان‌هاي مدعي کشتي به‌صدا درآورد که حالا کرمانشاه نه به‌طور سنتي در يک يا دو وزن بلکه در بيشتر اوزان مدعيان تراز ‌اولي را به کشتي معرفي کرده است‌.
مدیر روابط عمومی هیئت کشتی استان بیان داشت  در سال نود و هفت و تنها چند ماه قبل از جام جهان‌پهلوان تختي تيم کرمانشاه ‌براي چهارمين سال پياپي به‌عنوان نايب‌قهرماني گروه الف مسابقات کشوري دست يابد که در تاريخ کشتي ما بي‌سابقه است و اين روند هنوز در جريان است. 
او در مورد هدفهای پیش روی کشتی کرمانشاه گفت : برنامه‌ريزها به‌گونه‌اي توسط هيات‌رييسه کشتي استان طرح‌ريزي شده که در سال‌هاي آتي شاهد درخشش و اعتلاي نام کرمانشاه نه‌تنها در ميادين داخلي بلکه در ميدان‌هاي ‌بزرگ جهاني باشيم‌.
صفری گریزی نیز به کشتی بانوان داشت و افزود:  کشتي بانوان گر‌چه يک رشته نوپا است اما در سال 97 توانست در اولين دوره مسابقات قهرماني کشور کشتي کلاسيک بر بلنداي سکوي قهرماني بايستد و به‌عنوان اولين استان قهرمان کشور در اين رشته نامش را براي هميشه در دل ‌تاريخ کشتي حک کند. 
وی اظهار داشت : ‌در اين رهاورد تنها برنامه‌ها مختص به کشتي‌گيران نيست بلکه ديد حاکم بر کشتي استان کرمانشاه بالا‌بردن تراز دانش مربيان به‌عنوان نيروي مولد کشتي و داوران و تيم اجرايي بوده است‌. که به اين خاطر اعزام به کلاس‌هاي دانش‌افزايي و ميزباني از چندين‌ دوره کلاس‌هاي مختلف در دستور کار هيات کشتي استان کرمانشاه قرار داشته است‌. 
صفری ادامه داد کارنامه درخشان کشتي استان کرمانشاه در سال 97 حاصل يک‌دلي‌، يک‌صدايي و برنامه مدون هيات کشتي استان کرمانشاه و پاي‌کار‌ بودن دلسوزانه مربيان عزيز‌ و مديران استان به‌خصوص حمايت‌هاي بي‌دريغ استاندار کرمانشاه جناب آقاي مهندس بازوند‌، مديرکل ورزش و جوانان جناب آقاي صابر رحيمي و صنعت‌گراني همچون جهانبخش شکري و خليل تنها ‌است‌. 
صفری در پایان سخنانش گزارشی از عملکرد و  اهم فعاليت‌هاي يک‌ساله (1397) هيات کشتي استان کرمانشاه  را به شرح ذیل بیان کرد :
(1) عناوين :
5 طلا- 2 نقره و 2 برنز (جهاني) 1 طلاي (آسيايي) 7 طلا- 2 نقره و 2 برنز. (بين‌المللي‌) مقام‌هاي کشوري انتخابي تيم ملي و عمومي کشور 22 طلا 27 نقره و 37 برنز در کشتي بانوان 5 طلا. 5 نقره و 2 برنز در مجموع استان کرمانشاه در سال 97 از مسابقات مختلف40 طلا‌، 36 نقره و 43 برنز کسب کرده است‌.

 (2) کارگاه‌ها و کلاس‌هاي برگزار شده:
 3 کلاس داوري - 2 کلاس مربيگري 

(3) مسابقات برگزار شده استاني:
 22 مسابقه  (آقايان)- 3 مسابقه (بانوان)

 (4) دعوت شده به اردوي تيم ملي:
 120 مورد نفر مربي و ورزشکار

 (5) شرکت در مسابقات بين‌المللي‌، آسيايي و جهاني:
 37 نفر (ورزشکار‌، داور و مربي)

 (6) حضور در ليگ کشوري:
 (3 تيم) 1 تيم از ‌آقايان 2 تيم از بانوان که ماحصل اين حضور يک نايب‌قهرماني و يک عنوان سومي در ليگ کشتي کلاسيک بانوان بود.

 (7) منتخب تيم ملي:
 2 نفر آسيايي (يک کشتي‌گير و يک مربي) 2 نفر جهاني‌ (يک کشتي‌گير و يک مربي) 


نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: