پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۶۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۴
در صورت عملی نشدن وعده های مسئولان استان :
گیتی آنلاین - کرمانشاه - حضور تیم فوتسال شاهین کرمانشاه در سطح یک فوتسال کشور می تواند جان تازه ای به کالبد ورزش های گروهی استان بدهد. از اینرو تمامی مسئولان استان و در راس آنها استاندار کرمانشاه باید با عمل به وعده های خود مبنی بر حمایت از تیم های صعود کرده به لیگ برتر زمینه تداوم این موفقیت ها را محیا سازند ، در این گزارش و در گفتگو با مدیر روابط عمومی تیم فوتسال شاهین اشاره ای خواهیم داشت بر لزوم حمایت مسئولان استان از این تیم.
  سید محمد موسوی - گیتی آنلاین - حضور در رقابت های لیگ برتر کشور در هر رشته ای  نشان از تلاش و کوشش تیم های ورزشی در نمایش قدرت و اقتدار خود در سطح  آن رشته است.
از همین رو استان کرمانشاه بعنوان یکی از قطب های ورزش کشور و همچنین برخورداری از ورزشکاران و پتانسیل های بی نظیر در
 رشته های انفرادی همواره کانون توجه بوده است ، اما متاسفانه این استان نتوانسته است آنچنان که باید و شاید در رشته های تیمی حضور مقتدری در  رده اول ورزش کشور داشته باشد .
 در سالیان گذشته تیم فوتبال شیرین فراز کرمانشاه توانست با بازیهای خوبی که در لیگ یک داشت به لیگ برتر فوتبال کشور صعود کند اما این حضور فقط مختص به همان سال نخست بود و با مشکلات مالی و مدیریتی که گریبانگیر این تیم شد  از این رقابت ها حذف و به لیگ های پایننتر سقوط و در نتیجه این تیم منحل شد.
اما  در یکی دوسال گذشته  اتفاقات مهمی در برخی رشته های تیمی رقم خورد که صعود مقتدرانه تیم هندبال زاگرس اسلام آباد غرب در سال 96 به لیگ برتر و به تبع آن نایب قهرمانی این رقابت ها و صعود به رقابت های جام باشگاههای آسیا در اولین حضورش نشان از پیشرفت ورزشهای گروهی در کرمانشاه را داشت.
صعود بعدی تیم های کرمانشاهی در لیگ برتر را تیم  بسکتبال ابرسازان درمانگر رقم زد که توانستند با بازیهای خوبی که در رقابت های لیگ یک به نمایش گذاشتند جواز حضور درسطح یک بسکتبال کشور را برای سال 98بدست بیاورند .
اما مهمترین صعود به لیگ برتر را تیم فوتسال شاهین کرمانشاه با سرپرستی سید احسان احسانی بدست آورد. تیمی که بدون اسپانسر و  با هزینه شخصی سرپرست خود ، چندین سال است در لیگ های پایینتر فوتسال کشور  فعالیت می کند و در دو سال گذشته پس از صعود به لیگ یک و سپس انجام بازیهای بی نقص و تلاش بی وقفه مدیریت ،  کادر فنی ، بازیکنان و حمایت تماشاگران کرمانشاهی توانستند با 7 برد ، 3 تساوی و 4 شکست و کسب 24 امتیاز و کسب رتبه دوم لیگ یک به بازی پلی اف صعود کند و پس از شکست تیم قدرتمند نفت امیدیه،   جواز حضور در لیگ برتر فوتسال کشور را بدست آورند .
علت نام بردن این صعود به عنوان مهمترین رویداد ورزشهای گروهی کرمانشاه در سال گذشته را نخست می توان در اقتدار تیم ملی فوتسال کشورمان در سطح جهان جستجو کرد که بدنه اصلی آن را بازیکنان تیم های لیگ برتر و دسته یک تشکیل می دهند از همین رو بدون شک اگر تیمی بتواند در میان این 
تیم های مقتدر و بعضاً با سرمایه های میلیاردی حضور پیدا کند کار بسیار بزرگی را انجام داده است که شاهین های کرمانشاه توانستند این مهم را بدون حمایت مسئولان استان انجام دهند.
دومین علت را می توان به علاقه مردم به فوتبال دانست ، از آنجایی که فوتبال بعنوان محبوبترین و پرتماشاگرترین ورزش جهان بشمار می رود پس فوتسال نیز بعنوان فرزند خلف این ورزش پرطرفدار و بعضاً جذابتر از فوتبال،  تماشاگران بیشماری را که مشتاق دیدن این رقابت ها هستند را به سمت خود جذب خواهد کرد ، بنابراین حضور تیم شاهین کرمانشاه در سطح یک فوتسال کشور و به تبع آن میزبانی کرمانشاه از تیم ها و بازیکنان تراز اول کشور می تواند شور و نشاط فراوانی را در بین جوانان و مردم ورزش دوست کرمانشاه بوجود بیاورد .
 حضور در رقابت های لیگ برتر یک سوی ماجرا می تواند باشد که نشان از غیرت ، تعصب و تلاش مدیریت و بازیکنان تیم های ذکر شده است اما در سوی دیگر ، تداوم و ادامه حضور در رقابت های لیگ برتر و دریافت نتایج خوب است ، که مشروط به شرایطی است که پشتیبانی مالی مهمترین نقش را در این بین ایفا می کند.
رقابت های لیگ برتر با بازیهای لیگ یک بسیار متفاوت است زیرا هم تیم های مقتدرتری از لحاظ تکنیکی حضور دارند و هم اکثر تیم ها با پشتوانه مالی و اسپانسرینگ قوی شرایطی را برای بازیکنانشان رقم می زنند که بتواند نتایج خوبی را بدست آورند .
در بحث تیم های راه یافته به لیگ های برتر و ادامه حضورشان در این رقابت ها ، مسئولان تیم ابرسازان درمانگر در نشست ها و مصاحبه های خبری از احتمال انصراف از لیگ برتر به دلیل نبود اسپانسر و حمایت مالی مسئولان استان سخن به میان آورده اند و به نظر 
می رسد با شرایط موجود این تیم از این رقابت ها کناره گیری کند.
مدیرعامل تیم هندبال زاگرس نیز هزینه حضور در رقابت های جام باشگاههای آسیا را یک تا دو میلیارد تخمین زده است که این تیم توانایی جذب این مبلغ را نخواهد داشت بنابراین بنظر می رسد این تیم نیز از حضور در قابت های آسیایی کناره گیری کند .
در همین رابطه تیم فوتسال شاهین کرمانشاه نیز از این قائله مستثنی نیست و علیرغم وجودافراد توانمند ، صنعتگران و واحدهای تولیدی  معروف و ورزش دوستی که در استان کرمانشاه حضور دارد  تا کنون رایزنی های مسئولان این تیم برای جذب اسپانسر به نتیجه نرسیده است و نبود حمایت کننده مالی بالهای شاهین کرمانشاه را برای پرواز به قله های افتخار خواهد بست.
اما از طرفی هنوز امید برای این تیم ها از بین نرفته است زیرا حضور هوشنگ بازوند در مدیریت ارشد استان  و سابقه خوبی که در زمینه حمایت از تیم های ورزشی دارد که همواره حامی ورزش بوده است  و قول های که ایشان برای حمایت مالی از تیم های لیگ برتری استان خصوصاً تیم فوتسال شاهین داده است درهای امید را برای این تیم ها بازگذاشته است.

ناصر شمالی مدیر روابط عمومی باشگاه فوتسال شاهین در گفتگو با خبرنگار ورزشی گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه ، اظهار داشت ، پس از صعود مقتدرانه تیم شاهین به رقابت های لیگ برتر فوتسال با جلساتی که آقای احسانی سرپرست این تیم با مسئولان ورزش استان داشت استاندار محترم قول مساعدت و حمایت از این تیم را دادند ولی تا کنون که یک هفته تا آغاز رقابت های لیگ برتر باقی مانده است این وعده ها عملی نشده است و امیدواریم که با نظر بسیار مثبتی که استاندار کرمانشاه و مدیر کل ورزش استان به  تیم های ورزشی دارند تا قبل از شروع رقابت ها این وعده ها به سرانجام برسد.
شمالی حضور مقتدر در قابت های لیگ برتر را منوط به شرایط مالی مناسب و حمایت اسپانسر دانست و خاطر نشان کرد هرچند بازیکنان و کادر فنی شاهین هم قسم
 شده اند که تمام توان خود را در موفقیت این تیم بکار گیرند ولی به دلیل گستردگی  مسابقات در سطح کشور و سفرهای متعدد به استانهای دیگر و همچنین هزینه های این سفرها اگر حمایت مالی مسئولان و یا اسپانسر قوی برای تیم وجود نداشته باشد بطور قطع مشکلات متعددی گریبانگیر تیم خواهد شد که امیدواریم مسئولان در این زمینه
 مساعدت های لازم ا بعمل آورند.
مدیر روابط عمومی باشگاه فوتسال شاهین در بخش دیگر از سخنانش به حضور دو بازیکن غیر بومی در ترکیب تیم اشاره کرد و افزود سعادت براتی و مسعود آستانه دو بازیکن غیر بومی هستند که با بستن قرارداد به تیم شاهین پیوسته اند و از همینرو در ترکیب تیم تغییراتی بوجود آمده است که قطعاً حضور این دوبازیکن در کنار بازیکنان بومی تیم شاهین می تواند عملکرد تیم را از لحاظ تکنیکی و تاکتیکی تقویت بخشد.
ایشان در پاسخ به سوالی در زمینه آماده سازی تیم برای حضور مقتدرانه در لیگ برتر گفت  تمرینات تیم در چهار تایم در سالن قمربنی هاشم (ع) با سرمربیگری حسین افضلی و مربیگری عبدالحسین منتظر در حال پیگیری است که خوشبختانه  بازیکنان تیم در بهترین شرایط روحی و تکنیکی قرار دارند و امیدواریم ا ولین بازیمان را با کسب نتیجه مناسب به پایان برسانیم و لیگ را با پیروزی شروع کنیم که باعث می شود روحیه بازیکنان برای ادامه بازیها صدچندان شود.
شمالی با اشاره به نحوه ثبت قرارداد بازیکنان تیم فوتسال شاهین تصریح کرد : قرار داد تمامی بازیکنان بصورت قانونی در حال ثبت در سامانه فدراسیون است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی اظهار داشت : اولین بازی تیم فوتسال شاهین در لیگ برتر با میزبانی از تیم حفاری اهواز آغاز خواهد شد و این بازی روز جمعه 14 تیرماه در سالن قمر بنی هاشم (ع) شهر کرمانشاه برگزار خواهد شد و از تماهی همشهریان و علاقمندان به فوتسال دعوت
 می نمائیم تا با حضور خود در سالن از نماینده فوتسال استان حمایت کنند.
شمالی در پایان اسامی تیم فوتسال شاهین را نفرات زیر بیان کرد که با سرمربیگری  حسین افضلی و مربیگری عبدالحسین منتظر در رقابت های لیگ برتر امسال حضور خواهند داشت:
حامد ایوانی – میثم سوسنی – پیام رستمی – حمید سلیمانی – وحید ندری – رامین باباجانی – سیامک گلی – محمد محمدی – کورس  محمدی – جواد محمدی – سعادت براتی – مسعود آستانه – امید خنجری – علی نوری – امیر حسین تیشه کنی.

از آنچه که در این گزارش به آن  اشاره شد می توان نتیجه گرفت که در دو سال گذشته و پس از حضور هوشنگ بازوند بعنوان استاندار کرمانشاه و صابر رحیمی در رأس اداره ورزش و جوانان استان با حمایت های هر چند مختصر از تیم های ورزشی استان ،  ورزشکاران کرمانشاه در رشته های پر طرفداری چون فوتسال ، کشتی ، هندبال و بسکتبال توانستند موفقیت های بی نظیری را کسب کنند و جواز حضور در قابت های لیگ برتر را بدست بیاورند تا نوید بخش آینده روشن برای  ورزش های گروهی استان باشد.
اما قطعاً تداوم این موفقیت ها بدون حمایت مالی مسئولات استان و همچنین جذب اسپانسر مقدور نخواهد بود و امیدواریم که استاندار کرمانشاه به وعده های که در حمایت از این تیم ها خصوصاً باشگاه فوتسال شاهین داده اند زمینه حضور مقتدرانه آنها را در سطح یک ورزش کشور رقم بزنند که این امر می تواند علاوه بر ایجاد حس غرور در بین جوانان و مردم ، شور و نشاط از دست رفته ناشی از زلزله مخرب سال 96 و معضلات و مشکلاتی همچون بیکاری که گریبانگیر این استان است ، را دوباره به جوانان برگرداند و انگیزه ای باشد برای تیم ها و ورزشکاران استان کرمانشاه در سایر رشته های ورزشی.کادر فنی و اعضای تیم فوتسال شاهین کرمانشاه


سید احسان احسانی ، سرپرست تیم فوتسال شاهین کرمانشاه


ناصر شمالی ، مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی تیم فوتسال شاهین کرمانشاه


لوگوی رسمی تیم فوتسال شاهین کرمانشاه 

نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: