پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۶۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
همزمان با چهاردهم تيرماه خطاب به شهرداران و دهياران سراسر كشور صادر شد
حمايت دولت براي پيشرفت همه‌جانبه مناطق كمتر توسعه يافته شهري و روستاهاي كشور در ساليان اخير در پرتو توجه دولت تدبير و اميد به شهرها و روستاها در قالب تهيه و تدوين برنامه‌هاي مناسب و همچنين تخصيص اعتبارات و امكانات، معنايي ملموس يافته است و دولت و وزارت کشور مصمم به استمرار آن با قوت بيشتري می باشند.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن کامل پیام دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحيم
چهاردهم تيرماه مصادف با سالگرد تصويب "قانون تأسيس دهياري‌هاي خودكفا در روستاهاي كشور" در تقويم رسمي كشور با عنوان روز شهرداري و دهياري نامگذاري شده‌است. شكل‌گيري و استقرار شوراهاي اسلامي شهر و روستا با راي مستقيم مردم و در پي آن انتخاب شهردار و دهيار از سوي شوراهاي موصوف به عنوان مديران اجرايي سكونتگاه‌هاي شهري و روستايي بدون تردید يكي از بزرگترين افتخارات نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در راستاي تجلی اراده مردم در اداره امور، تحقق مردم‌سالاري، كوچك‌سازي دولت، تقويت نهاهاي محلي و مدني و نقطه عطفي در پيوند حاكميت با مردم محسوب می شود. خدمات متنوع و ارزنده شهرداري‌ها و دهياري‌ها كه آحاد مردم شریف در اقصی نقاط کشور از آن برخوردار هستند و در ابعاد وسيع و معتنابهی چون؛ حفظ محيط زيست، بهداشت و سلامت، مديريت بحران، بهبود سيما و منظر، ارتقا و سامان‌بخشي وضعيت كالبدي- فيزيكي سكونتگاه‌ها، مديريت پسماند، مديريت ايمني و آتش‌نشاني، مسائل و برنامه‌هاي فرهنگي- اجتماعي و... نمود پيدا مي‌كند، نقش موثر و ارزنده ای در آسايش، امنيت، سلامت رواني و اجتماعي، نهادينه سازي فرهنگ مشاركت و رضايتمندي مردم و دستيابي به شاخصه‌هاي يك سكونتگاه سالم، زيبا، توسعه يافته و پويا ايفا مي‌كند.
تاسیس ۱۲۹۰ شهرداري و ۳۷۰۵۹ دهياري در سطح كشور، فرصت مغتنم و ارزشمندی براي ارتقاي سرمايه اجتماعي، اميدبخشي، برنامه محوري و از همه مهم‌تر افزايش نشاط اجتماعي است که بدون شك بالندگي و شكوفايي آنها، نيازمند سياست‌گذاري‌ها، برنامه ریزی های اصولی، حمايت‌هاي مادي و معنوي دولت و اقدامات خلاقانه براي پيشرفت همه‌جانبه مناطق كمتر توسعه يافته شهري و روستاهاي كشور است. اين حمايت در ساليان اخير در پرتو توجه دولت تدبير و اميد به شهرها و روستاها در قالب تهيه و تدوين برنامه‌هاي مناسب و همچنين تخصيص اعتبارات و امكانات، معنايي ملموس يافته است و دولت و وزارت کشور مصمم به استمرار آن با قوت بيشتري می باشند. البته از شهرداران و دهياران خدوم و عزيز نيز انتظار مي‌رود با تلاش مجاهدانه و موثر و با ارتقاي دانش و بينش خود به ويژه در حوزه كارآفريني و فن‌آفريني و خلق ثروت از قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي محلي- ملي، براي تحقق توسعه، عمران و آبادانی بیش از پیش شهرها و روستاها گامهای اساسی بردارند.
   در پايان، با تبريك اين روز مهم به کلیه دست‌اندركاران حوزه مديريت شهري و روستايي در سطوح ملي و محلي به‌ويژه شهرداران، دهياران و اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستاي سراسر كشور، از خداوند بزرگ براي تمامي عزيزاني كه دغدغه خدمت و توسعه و پيشرفت ایران اسلامي‌ را دارند،‌ آرزوي سعادت،‌ سربلندي و توفيق روزافزون دارم. اميد آن‌كه در سايه توجهات حضرت ولي عصر (عج) و رهنمودهاي مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) و همچنين سياست‌ها و برنامه‌هاي اثرگذار دولت تدبير و اميد، شاهد پيشرفت‌هاي چشمگير و درخور توجه بیشتری در جهت پیشرفت و توسعه همه‌جانبه كشور باشيم.
ان شاءالله
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: