پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۶۲۳۲
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی گفت: مهر ۹۸ چهار هزار دانشجو‌معلم جذب می‌کنیم، توان جذب دانشجویان بیشتری هم داریم.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا عظمتی رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی درباره جذب دانشجو در این دانشگاه برای تامین کمبود نیروی انسانی اظهار کرد: آموزش و پرورش برای تامین هنرآموز و استادکار در حوزه رشته‌های مهارتی از طریق این دانشگاه اقدام می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به برآورد‌های انجام شده، ۴۱ هزار کمبود نیروی انسانی وجود دارد که از این تعداد ۱۶ هزار نفر هنرآموز و مابقی استادکار هستند و امسال برای اولین بار با توجه به افزایش ظرفیت در سال تحصیلی ۹۸ - ۹۹ از طریق دوره چهار ساله و یک ساله، حدود چهار هزار نفر از این کمبود نیرو را جبران می‌کنیم.

رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با اعلام آمادگی افزایش پذیرش دانشجو در این دانشگاه تصریح کرد: چنانچه ظرفیت برای این دانشگاه افزایش پیدا کند و ردیف‌های استخدامی بیشتر به ما اختصاص دهند، می‌توانیم تا هشت هزار دانشجو معلم را به عنوان معلم فنی تربیت کنیم.

عظمتی درباره رشته‌های مورد نیاز و چگونگی پذیرش در این رشته‌ها اظهار کرد: رشته‌هایی متنوع به تامین نیروی انسانی نیاز دارند که با توجه به اعلام نیاز استان‌ها ظرفیتی به آنها اختصاص پیدا می‌کند و ستاد آموزش و پرورش این موضوع را احصا کرده و به دانشگاه ارائه خواهد کرد.

همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای و شهید رجایی در برگزاری دوره‌های یکساله
وی با بیان اینکه در کنار دانشگاه فرهنگیان و با توجه به ظرفیت‌های موجود در اساسنامه به تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش کمک می‌کنیم، تصریح کرد: برای برگزاری دوره‌های چهار ساله مشکل خاصی وجود ندارد اما در دوره یک ساله با برخی کمبودها مواجه هستیم.

رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ادامه داد: با همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای مشکل کمبود فضای آموزشی و تجهیزات مهارت آموزان دوره یک ساله را برطرف کردیم.

عظمتی تصریح کرد: محتوای آموزشی و استاد از طریق دانشگاه تامین می‌شود و بنابر تفاهم‌نامه با دانشگاه فنی و حرفه‌ای امکانات از سوی این دانشگاه تامین می‌شود.

نویسنده:مریم احمدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: