پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۶۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
تعداد ۵۳ سری جهیزیه با همکاری مساجد سیستان و بلوچستان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و سازمان تبلیغات اسلامی استان به زوج های جوان نیازمند اهدا شد.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان روز یکشنبه در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان و زوج های جوان در تالار خانه معلم زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: در این استان زمینه برای هدایت و جذب منابع سرشار غیردولتی و عمومی فراهم است اما ضعف اساسی که در کشور و این استان وجود دارد اینست که یک سازماندهی و نظام هدفمند برای جمع آوری کمکهای خیریه و مردم وجود ندارد که باید در این زمینه اقدامات خوبی انجام شود.

علی زینی وندگفت: نظام اسلامی وظیفه خود می‌داند که محرومیت‌ها را از میان بردارد و در سیستان و بلوچستان نیز تاکنون اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته اما دولت به تنهایی نمی‌تواند تمامی کارها را انجام دهد و در این زمینه نهادهای خصوصی، انژیوها، انجمن‌های مردم و غیره باید همکاری کنند.

وی افزود: خیلی از افراد نیز در این زمینه با نیت خیر قدم‌های خوبی بر می‌دارند که باید برای این کمک های عمومی سازماندهی درستی انجام شود تا بتوان محرومیت‌ها را از میان برداشت.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: کمک به آغاز زندگی زوج های جوان بسیار خوب است اما باید برای بعد از شروع زندگی مشترک نیز اقداماتی انجام داد زیرا عمده مشکلات منجر به طلاق مربوط به پنج سال اول زندگی است که مشکلات اقتصادی شامل عدم شغل، عدم امکانات و غیره به وجود می آید.

وی گفت: باید انژیوها و خیریه ها در این قسمت نیز ورود کنند و گروه‌هایی برای ایجاد شغل برپا شود تا بتوان بخشی از مشکلات را رفع کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: این طرح با محوریت مسجد شکل گرفته و مردم محل، خیران و کسانی که اهل مسجد هستند برای اینکه کارهای دینی را با کارهای اجتماعی پیوند بزنند بخشی از جهیزیه نیازمندان را تامین می کنند.

حجت الاسلام عیسی بزمانی گفت: بخش دیگر این خدمات را ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و بنیاد اجتماعی برکت بر عهده دارند که امسال هم با کمک سازمان تبلیغات خدمات را به جامعه ارائه می دهند.

وی افزود: رویکرد جدید سازمان تبلیغات اینست که مسجد باید مجددا به عنوان پایگاهی برای حل موضوعات اجتماعی باشد و امام مسجد محور اصلی خدمات گسترده در سطح محله خواهد بود.

مدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم بیان کرد: این ستاد با رویکردی که در پیش گرفته هرکجا احساس خلا و نیاز باشد، داوطلبانه و جهادگرانه حضور می‌یابد و رسالت خود را انجام می‌دهد.

علیرضا راشکی گفت: بحث اشتغال جوانان از سال ۹۶ در دستور کار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) قرار گرفته و بارقه امیدی ایجاد کرده زیرا امروز دغدغه اصلی در کشور اقتصاد، اشتغال و ازدواج جوانان است.

وی افزود: تا پایان سالجاری افزون بر سه هزار جهیزیه به زوج های جوان در سیستان و بلوچستان اهدا خواهد شد.

مدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهار داشت: ۱۲ قلم جهیزیه به ۵۳ زوج جوان از امروز به مدت ۲ روز آماده تحویل است./ایرنا 
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: