پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۶۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
رئیس سازمان صمت استان خبرداد:
گیتی آنلاین - کرمانشاه - نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز ملی صنعت، معدن و صنایع استان با حضور رئیس سازمان صمت، رئیس خانه صمت و رئیس اتاق کرمانشاه برگزار شد.
نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز ملی صنعت، معدن و صنایع استان با حضور رئیس سازمان صمت، رئیس خانه صمت و رئیس اتاق کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه ، در ابتدای این نشست رئیس سازمان  صنعت، معدن و تجارت استان اظهارداشت: همه تلاش ما و ادارات مرتبط فعال نمودن واحدهای راکد و نیمه راکد است.

 محسن دارابی افزود: در سفر مقام معظم رهبری به استان یکی از وظایفی که منحصرا به عهده سازمان صمت استان نهاده شد رسیدگی به 3 پروژه بیواتانول، بیوایمپلنت و تولید قیر از گوگرد است.

  دارابی در ادامه به گام های اساسی سازمان صمت برای حفظ و رونق واحدهای فعال و نیمه فعال اشاره کرد و گفت: در این راستا از ابتدای سال تاکنون 40 جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برگزارشده، همچنین در تلاشیم تا پروژه‌های نیمه فعال را به ظرفیت‌ اسمی برسانیم و واحدهای راکد را مجدا احیاء کنیم.

 وی افزود: یکی از استراتژی های سازمان صمت آزاد سازی پهنه های استان است که در این خصوص پهنه اسلام آبادغرب را فروردین ماه آزاد کردیم و پهنه‌های گیلانغرب و هرسین بزودی و پهنه میانی را ماه آینده آزاد خواهیم کرد.

 دارابی با بیان اینکه معدن را نماد اقتصاد مقاومتی می دانیم تصریح کرد: پس از آزادسازی این پهنه ها معادن استان فعال خواهند شد و به رونق رسیده و دیگر شاهد خام فروشی نخواهیم بود و در همین راستا سه شنبه هفته آینده میزبان مدیران ایدرو ، ایمیدرو و زمین شناسی خواهیم بود.

  وی با اشاره به پروژه تولید آهن اسفنجی اظهارداشت: ظرف یک سال آینده چرخه تولید توسط کارخانه جهان فولاد تکمیل و تولید فولاد را به مرز یک میلیون تن خواهیم رساند.

 دارابی از پیگیری ساخت واحد صنعتی بیواتانول استان خبر داد وافزود: راه اندازی این واحد نیازمند تامین اعتبار 400 میلیارد تومانی است که خوشبختانه با موافقت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدور) 170 میلیارد تومان از این اعتبار تامین می شود و نیاز است سهم بانک تجارت نیز از 90 میلیارد تومان فعلی به 200 میلیارد تومان افزایش یابد تا بتوان این پروژه را دهه فجر سال آینده به بهره برداری رستاند.

 وی بیان داشت: پروژه بیواتانول در حال حاضر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که سهم بانک تجارت ۲۰۰ میلیارد تومان است که اگر با همت استاندار و بانک تجارت این سهم باید پرداخت شود این پروژه اسفند ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

 دارابی در ادامه اظهار داشت: پروژه قوطی سازی زمزم نیز با سرمایه گذاری 700 میلیارد تومان تا پایان هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در پایان سخنانش از احیای 55 واحد صنعتی و معدنی راکد خبر داد و افزود: امسال طبق هدفگذاری صورت گرفته احیای 35 واحد صنعتی را در برنامه داریم که در سه ماهه ابتدای امسال هشت واحد با اشتغال 94 نفر و اعتبار 91 میلیارد ریال احیا شده است همچنین در حوزه معدن نیز هدفگذاری برای فعالسازی 20 معدن لحاظ شده که در بهار امسال 9 معدن با اشتغال 85 نفر فعال شده است.

 در ادامه این نشست رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه در خصوص مشکلات حوزه صنعت و تولید و حمایت هایی که باید از این حوزه صورت گیرد اظهارداشت: در شرایط فعلی که شرایط سختی است و با توجه به اینکه حمایت از تولید در تمام مجالس مطرح است و شعار سال نیز با عنوان «رونق تولید» نامگذاری شده است، باید از سوی سه قوه برای تولید و رونق آن نسخه ای اساسی پیچیده شود.

 جهانبخش شکری خاطرنشان کرد: در قالب سیاست هایی که اتخاذ می‌شود باید معافیت مالیاتی، معافیت تامین اجتماعی، پرداخت تسهیلات کم بهره و ارائه طرح های تشویقی به تولید از سوی سه قوه در نظر گرفته شود.

 شکری در ادامه به برگزاری 29 جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: 95 درصد این موانع در محل خانه صنعت و معدن استان مطرح و رفع گردیده است.

 وی همچنین به تشکیل نمایشگاه دائمی خانه صنعت و معدن استان در محل شهرک صنعتی بیستون اشاره کرد و افزود: این نمایشگاه می تواند به محلی برای عرضه کالاهای تولیدی باشد.

 رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه نیز در ادامه اظهار داشت: آثار همدلی موجود در استان کرمانشاه از استاندار و مدیران گرفته تا بخش خصوصی بر فضای کسب و کار مشهود است که پس از 2 سال بهتر شده است.

 کیوان کاشفی با بیان اینکه بیش از 12 سال در اتاق و 12 سال هم در اتاق اصناف فعالیت داشتم و شناخت خوبی نسبت به فضای اقتصادی استان کرمانشاه دارم تصریح کرد: فضای سختی امروز بر اقتصاد حاکم است که بخشی از مشکلات ناشی از اقتصاد کلان و سراسری است همچون سیاست‌های ارزی، بانکی و... است.

 کاشفی با اشاره به اینکه از طریق مجلس برای اصلاح این مشکلات اقدام می‌کنیم ولی کاری سخت و شامل بروکراسی اداری است افزود: در استان کرمانشاه بهترین
شرایط را داریم.

 وی با بیان اینکه باکی از گفتن نقص‌ها ندارم و ماهیت بخش خصوصی همین است که مشکلات را بگوید اظهارداشت: تمام دستگاههای استان برای حل مشکلات اجماع دارند.

 رئیس اتاق بازرگانی استان تصریح کرد: آثار همدلی موجود در استان از استاندار و مدیران گرفته تا بخش خصوصی بر فضای کسب و کار مشهود است که پس از 2 سال بهتر شده است.

 کاشفی تصریح کرد: سازمان صمت کرمانشاه هم امروز زحمات خوبی دارند و امروز فشار از طریق دشمن با اعمال محدودیت‌ها زیاد است و تلاش می‌کنیم از طریق رایزنی با مدیران دولتی برای توسعه صادرات قدم برداریم.

 کاشفی هزینه برگشت ارز از سامانه نیما را 12 تا 15 درصد عنوان کرد و گفت: برای انجام مبادلات اقتصادی با طرف عراقی پیگیری مستمر انجام می‌دهیم.

 وی سوریه را از رقبای ایران در بازار عراق و قبل از شروع جنگ در این کشور دانست و اظهارداشت: سهم سوریه در بازار عراق قبلا بیشتر از ما بود و نیاز فعلی این کشور در بخش زیرساختی همچون نوسازی، سد، آب، برق و... است که هلدینگ های بزرگ چندانی در این بخش ها در استان نداریم.

 کاشفی تاکید کرد: بزودی سمیناری در مورد بازار سوریه برگزار می‌کنیم و باید بدانیم بازار سوریه با عراق تفاوت دارد، چراکه عقبه تولیدی خوبی دارد.

 وی بازار سوریه را نیازمند اتخاذ رویکرد خاص دانست و گفت: دنبال کنسرسیوم‌سازی در استان کرمانشاه هستیم.

 کاشفی با اشاره به تلاش برای ایجاد خط ترانزیتی به سوریه از طریق کشور عراق بیان داشت: با انجام این مهم که بخش زیادی از کار پیش رفته، تولید بسیاری از محصولات استان در بازار سوریه توجیه پیدا می‌کند.

 رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه در پایان با انتقاد از سیستم مالیاتی، مساعدت و کمک به تولیدکنندگان را الزام دانست و افزود: فضای پاسخگویی خوبی داریم و طی چند سال از مشکلات عبور می‌کنیم و این در حالی است که طی چند دهه اخیر همواره در نرخ بیکاری رتبه های مناسبی نداشتیم.


خبرنگار : الهه فرهادی
انتشار دهنده: سید محمد موسوی

نویسنده:الهه فرهادی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: