پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۶۳۲۹
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: با ورود كالاهای کشور تركمنستان به بندر چابهار، بندر چابهار می تواند به عنوان دروازه ورود کالاهای كشورهای منطقه CIS و بازارهای جهانی مطرح شود.
گیتی آنلاین_ به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان؛ بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بارگيری محموله كود شيميايی ترانزيتی از كشور تركمنستان به مقصد هندوستان صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه این اتفاق بر اهميت اين بندر جهت ايفای نقش مثبت در كريدور ترانزيتی شمال-جنوب صحه گذاشته است، گفت: ارسال محموله های ترانزیتی از بندر چابهار به سایر بنادر جهان می تواند به تقويت همكاری های دو و چند جانبه بين ايران و ساير كشورهای منطقه بیافزاید. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان یادآور شد: بندر چابهار می تواند با توجه به ظرفيت های ايجاد شده، نسبت به توسعه حمل و نقل و کریدورهای ترانزیتی، دسترسی مؤثر كشورهای CIS به بازارهای جهانی را از طریق کوتاه‌ترین و امن ترین مسیرها فراهم کند.

وی تأکید کرد: رشد ٣٤٤ درصدی آمار كالاهای ترانزيت شده از طريق بندر شهيد كلانتری چابهار در سه ماهه نخست سال جاري نسبت به دوره مشابه سال گذشته نيز نشان می دهد اين بندر جايگاه خود را در چهارراه ترانزيت منطقه ای به دست آورده و با سرعت در حال افزايش است.

آقایی خاطرنشان کرد: كشورهای عضو CIS دارای معادن عظيم زغال سنگ، مس، نیکل، سرب، آلومینیوم، روی، منگنز، طلا، نقره و آهن و همچنين محصولات كشاورزی توليدی در اين منطقه شامل گندم، جو، دانه های روغنی (سویا، تخم پنبه دانه، دانه آفتابگردان)، میوه و سبزیجات هستند که جهت ورود به بازارهای جهانی می توانند از پتانسيل های بندر شهيد بهشتی و كلانتری چابهار استفاده نمايند.
ا
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: