پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۶۳۳۸
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۸
مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری:
مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری در بیان گزارش عملکرد این شرکت در سال ۹۷ گفت: ۵۹ درصد تولیدات این شرکت در سال گذشته به خارج از کشور صادر شد.

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین به نقل از روابط‌عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، تقی صانعی مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری در مراسم معارفه این شرکت در بازار سرمایه درخصوص مهمترین تولیدات پتروشیمی نوری عنوان کرد: در حال حاضر تولید سالانه ۷۵۰ هزار تن پارازایلین، تولید سالانه ۴۳۰ هزار تن بنزن و همچنین ۱۰۰ هزار تن ارتوزایلن به صورت سالانه در دستور کار قرار دارد. همچنین ۴.۵ میلیون تن میعانات گازی مورد نیاز خوراک نیز از طریق ۱۳ پالایشگاه تامین می‌شود.
وی به عملکرد فروش پتروشیمی نوری در سال ۹۷ گفت: در سال گذشته حدود ۵۹ درصد تولیدات این شرکت صادر شد، ۳۹ درصد تولیدات مربوط به فروش بین مجتمعی اختصاص یافت و پنج درصد نیز در قالب بورس کالا عرضه شد. براین اساس مجموع صادرات پتروشیمی نوری در سال ۹۷ معادل ۲ میلیون تن و فروش داخلی نیز برابر با یک میلیون و ۷۳۹ هزار تن بوده است.
صانعی به وضعیت سود شرکت در سال ۹۷ نیز اشاره کرد و افزود: در سال گذشته مجموع سود خالص پتروشیمی نوری معادل ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بود. سود ناخالص شرکت نیز برابربا ۹۹۱ میلیارد تومان بوده است.
مدیرعامل پتروشیمی نوری در ادامه به مهمترین پروژه‌های این مجموعه اشاره کرد و توضیح داد: انجام پروژه ارتقای تولید پارازایلین، افتتاح و بهره‌برداری از واحد شیرین‌سازی برش سبک و پذیرش در بازار سرمایه از مهمترین پروژه‌های این شرکت به شمار می‌آید. 
وی به برخی از مهمترین طرح‌های توسعه‌ای مصوب پتروشیمی نوری هم اشاره کرد و افزود: ارتقای واحد تولید پارازایلین، شیرین‌سازی ترکیبات سنگین، جداسازی نرمال پارافین در ترکیبات سنگین و شیرین‌سازی گاز فلر که هم‌اکنون در مرحله مناقصه قرار دارد، از جمله طرح‌های توسعه‌ای پتروشیمی نوری است.

نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: