پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۶۳۸۷
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
مدیر کل تامین اجتماعی کرمانشاه بیان کرد :
گیتی آنلاین - کرمانشاه - مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه از پوشش 53 درصدی مردم کرمانشاه توسط خدمات تامین اجتماعی خبر داد
‍ 
مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه از پوشش 53 درصدی مردم کرمانشاه توسط خدمات تامین اجتماعی خبر داد

به گزارش خبرنگار اجتماعی گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه ،  مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه در نشست خبری به مناسبت هفته تامین اجتماعی با بیان اینکه در این هفته دو درمانگاه جدید این سازمان در شهرستان های پاوه و جوانرود افتتاح خواهد شد اظهارداشت: همچنین در هفته تامین اجتماعی از 45 خدمت غیرحضوری این سازمان رونمایی می‌شود.

حمید رضا قاسمی افزود: با توجه به اینکه توسعه خدمات غیرحضوری یکی از برنامه های مورد توجه سازمان تامین اجتماعی است لذا در نظر داریم تاپایان امسال تعداد خدماتی که بصورت غیرحضوری به مردم ارائه می شود را به 65 خدمت افزایش دهیم. 

 قاسمی تصریح کرد: براساس برنامه ریزی هایی که در سازمان تامین اجتماعی انجام گرفته، تعداد خدمات غیرحضوری این سازمان در چندسال آینده به 200 خدمت خواهد رسید. 

 مدیرکل تامین اجتماعی استان با بیان اینکه 770 هزار نفر در کرمانشاه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی با 14 میلیون بیمه شده اصلی، سه میلیون و 800 هزار مستمری بگیر و جمعا 43 میلیون نفر افراد تحت پوشش، بزرگترین سازمان بیمه ای کشور است.

قاسمی بیان داشت: در استان کرمانشاه نیز 250 هزار بیمه شده اصلی، 70 هزار مستمری بگیر و در مجموع 770 هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که جمعا در حال حاضر 53 درصد از افراد شاغل استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند. 

 وی از فعالیت 34 هزار و 400 کارگاه فعال و نیمه فعال در استان خبر داد و گفت: کارگران این کارگاه ها تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

 قاسمی در ادامه تعداد افراد بیکاری که در استان مقرری دریافت می کنند را 3600 نفر اعلام کرد و از پرداخت 900 میلیارد تومان حقوق به مستمری بگیران تامین اجتماعی استان در سال گذشته خبر داد و افزود: این رقم نسبت به مشابه سال قبل 25 درصد افزایش نشان می دهد. 

 وی با بیان اینکه تعداد مستمری بگیران استان هم در این مدت 10 درصد افزایش یافته اظهار کرد: مجموع تعداد کل بیمه شدگان استان نیز در این سال با افزایش دو درصدی همراه بوده است.

قاسمی تصریح کرد: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری استان در سال گذشته 23 درصد کاهش داشته که این امر نشان از بهبود وضعیت اشتغال استان دارد.

 مدیرکل تامین اجتماعی استان میزان کل مطالبات معوق کارفرمایان استان به سازمان تامین اجتماعی را 180 میلیارد تومان اعلام کرد.

 قاسمی در ادامه از اجرای طرح بخشودگی جرائم دیرکرد کارفرمایان خوش حساب تامین اجتماعی خبر داد و گفت: این طرح باتوجه به وضعیت اقتصادی کشور و به منظور حمایت از رونق تولید از خرداد ماه آغاز و تا 13 شهریور ماه ادامه دارد و در این طرح جرائم دیرکرد ما قبل اسفند 97 کارفرمایان خوش حساب بخشوده خواهد شد. 

 مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به بیمه زنان خانه دار بیان داشت: تعداد بیمه شدگان زن خانه دار در ابتدای شروع طرح در سال گذشته حدود 400 نفر بود که این آمار امسال با توجه به رسانه ای کردن این نوع بیمه  نسبت به سال قبل از رشد بالایی برخوردار بوده و شمار بیمه شدگان زن خانه دار در حال حاضر بیش از 3700 نفر است و بانوان 18 تا 50 سال کرمانشاهی با پرداخت ماهانه 180 هزارتومان می توانند بیمه بازنشستگی داشته باشد.

قاسمی در پایان سخنانش از خرید و اهداء دو دستگاه دیالیز به ارزش 360 میلیون تومان توسط کارکنان این اداره کل به انجمن خیریه دیالیز سرپل‌ذهاب خبر داد. 

نویسنده:الهه فرهادی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: