پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۶۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۹
معاونت مالی و سرمایه گذاری شرکت هلدینگ خلیج فارس:
معاونت مالی و سرمایه گذاری شرکت صنایع پتروشیمی پارس گفت: به ازای هر هزار تومانی که قیمت ارز افزایش داشته باشد ارزش پتروشیمی نوری پانصد تومان اضافه می شود.

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، سعید محبی فرد معاونت مالی و سرمایه گذاری شرکت صنایع پتروشیمی پارس در جلسه معارفه سهام پتروشیمی نوری گفت: در ارتباط با ارزش گذاری این مجموعه اگر بخواهیم این مجموعه را یک مجموعه پتروپالایشگاهی است مقایسه کنیم با ارزشی که شرکت های مشابه آن احراز کرده اند مثل پالایشگاه نفت بندرعباس با 320 هزار بشکه که 212 هزار میلیارد تومان ارزش بازار دارد و بعد از آن می رسیم به شرکت پاالیش نفت تبریز را که سالی ده هزار بشکه ظرفیت دارد و ارزش بازارش ده هزار ویکصد میلیارد تومان است پتروشیمی نوری ما در واقع با صد و بیست هزار بشکه بیشتر به قیمت نه هزار و ششصد میلیارد تومان ارزش گذاری شده که البته ما ارزانتر هم داریم در بازار عرضه اش می کنیم یعنی به قیمت سیصد و هفتاد و پنج هزار میلیارد تومان . 
چند تا نکته ای که اثرگذار است در تصمیم گیری شما عزیزان برای انتخاب این سهم این است که بدانید نرخ رشد ارز را در ارزش گذاری این شرکت ده درصد گذاشتند. نرخ ارز را ده هزار تومان گذاشتند. در واقع همین الان که ما در خدمت شما هستیم در هفته گذشته ما ارز را  یازده هزار و سیصد تومان در سامانه نیما فروختیم و لازم است بدانید که هر هزار تومانی که قیمت ارز گرانتر می شود به ارزش پتروشیمی نوری به ازای هر سهم پانصد تومان اضافه می شود. 
 این نکته را مدنظر داشته باشید که همین الان که ما داریم صحبت می کنیم ما از مرز یازده تومان گذشتیم و ارزش گذاری انجام شده روی ده هزار تومان است . 
ما در ارزش گذاری تولید سال 98 بازدهی تولید را 90 درصد درنظر گرفتیم ولی آمار و اطلاعات گواه این موضوع است که ما در سه ماه گذشته بالای صد درصد تولید داشتیم. ما احتیاط کردیم سال 98 را روی 90 درصد ظرفیت گذاشتیم و سال 99 را روی صد در صد درنظر گرفتیم. 
نکته دیگری هم که باید به آن اشاره کنم به دلیل آن که روی آن بحث شده و الان ما نمی خواهیم این نکته را بازکنیم فقط من یک سیگنال می دهم که بدانید. هر یک درصدی که قیمت خوراک پتروشیمی نوری کاهش پیدا کند هفتصد تومان به ارزش شرکت اضافه می شود و به ازای هر سهمش 200 تومان .
 بنابراین ملاحظه بفرمایید که اگر ما بتوانیم درصد بیشتری خوراک مان را ارزانتر بگیریم اثرش چقدر قابل مالحظه است. 
وی به عنوان آخرین نکته گفت: ارزش جایگزینی پتروشیمی نوری امروز حدود 2/1 میلیارد یورو است 
که اگر این را با بهره زمان ساخت حساب کنید حتما به یک عدد مناسبی برای این مجموعه خواهید رسید. 
نهایتا عزیزان یادمان باشد عرضه کننده این سهم هلدینگ خلیج فارس است . سابقه اش در بازار کاملا مشخص است. قطع به یقین ما تا به این اطمینان نرسیم که سهمی ارزشمند است و می تواند هم بازار سرمایه را تحت تاثیر قراردهد و هم سهامدارانش را از خودش راضی کند آن را عرضه نمی کنیم.
 ما اعتقاد داریم سهام نوری، سهام مناسبی است قیمتی هم که گذاشتیم نظر ما خیلی بیشتر از این رقم بود.
سازمان بورس تهران خیلی فشار آوردند روی کاهش قیمت آن . به نظر ما قیمتی که پیشنهاد شده قیمت عادلانه ای است و جای رشد بیشتر را خواهد داشت. برنامه های خوبی هم ما در پتروشیمی این مجموعه داریم و هم خود هلدینگ در کل برنامه هایی را دارد که تا این برنامه ها قطعی نشود نمی توانیم مطرح کنیم اما خدمتتان می گوییم که امسال اتفاقاتی را در مجموعه هلدینگ خلیج فارس شاهد خواهیم بود.
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: