پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۶۳۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۵
کنفرانس علمی تهیه رسانه های آموزشی صبح امروز در سالن همایش های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار شد.

به گزارش گیتی آنلاین ، در این همایش دکتر سید جلیل حسینی (دکترای مدیریت بهداشت و درمان)، زهرا ایازی (کارشناس ارشد پرستاری)، عباس بحرینی بروجنی (کارشناس ارشد مدیریت بهداشت و درمان)، احمد عامری (صاحب امتیاز و مدیر مسئول ارتباطات سلامت) و تعداد کثیری از کارشناسان پرستاری ، اتاق عمل ، مامایی ، فناوری اطلاعات و روابط عمومی حضور داشتند.
 
عباس بحرینی بروجنی بعنوان سخنران اول با عرض خیرمقدم به شرکت کنندگان در این کنفرانس علمی با ارائه مطالبی در خصوص رسانه های آموزشی و همچنین جشنواره آموزش به بیمار اظهار کرد: وسعت رسانه ها از نظر فراگیری به حدی رسیده است که می بایست در کلیه زمینه ها مورد استفاده قرار گیرد و از آن غفلت نشود.

در بخش دیگری از این کنفرانس علمی زهرا ایازی، کارشناس آموزش به بیمار با اشاره به «نقش رسانه های آموزشی» در آموزش به بیمار و همچنین معرفی الگوهای موفق در این زمینه، اعلام کرد: ويژگي های يک رسانه آموزشی مناسب شامل همخواني با هدفها ،محتوا وشيوه های آموزشی، توانايي انتقال پيام مورد نظر، انطباق با ويژگيهای يادگيرندگان، معتبر بودن، برانگيختن و واداشتن مخاطبان به فعاليت ، كيفيت خوب فنی – هنری، عملي بودن وسهولت استفاده و توجيه اقتصادی است

دکتر سید جلیل حسینی در ادامه کنفرانس بیان کرد: اقتصاد سلامت به عنوان يک عرصه از مطالعات بينابينی در چند دهه اخير مورد توجه علمای اقتصاد، بهداشت، و سياست گذاران و برنامه ريزان قرار گرفته است. اقتصاد سلامت ، بکارگيری و استفاده از ابزار و مفاهيم اقتصادی درحوزه های مرتبط با بهداشت و مراقبت های بهداشتی است. اين حوزه از علم اقتصاد از نظر ماهيت تفاوت های برجسته ای با ساير حوزه ها دارد و اقتصاد دانان به دلايل مختلفی به عرصه مراقبت های بهداشتی توجه ويژه ای دارند.

احمد عامری، سخنران پایانی این کنفرانس در ادامه بیان کرد: آموزش به بیمار مجموعه تجربیاتی است که برای بیمار فراهم می شود تا تأثیری مثبت بر آگاهی، عملکرد و نگرش او در مراقبت از خود داشته باشد.امروزه آموزش به بیمار نه تنهایک مهارت بلکه یک مسؤلیت است و جزو نیازهای اساسی بیماران  و از مهمترین حقوق آنها محسوب می شود. بیماران نیاز دارند بدانند چه وقت ، چگونه وچرا باید شیوه زندگی خود را  تغییر دهند.

او ادامه داد : درواقع سعی ما در آموزش به بیماران این است که آنها آنچه راباید انجام دهند اما نمیدانند چگونه انجام دهند را بیاموزیم.ما به آنها کمک می کنیم مهارت ها وتواناییهای خود را شناسایی کنند واز افرادی که می توانند آنها را در اعتلای سطح سلامت یاری کنند بهره گیرند.

عامری با معرفی رسانه های پوستر و پمفلت و نقش آنها در آموزش سلامت اظهار کرد: این آموزش ها بر اساس نیازهای فردی و موقعیت خاص بیمار طراحی و اجرا می شود تا تغییرات مطلوب رفتاری را ایجاد کند. این کار نیازمند تلاش گروهی تیم مراقبتی است و امروزه از مهمترین نقش های پرستاران و از اجزاء ضروری مراقبت های پرستاری محسوب می شود.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: