پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۶۴۰۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
با امضای یک تفاهم نامه
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی کشور گفت: پردیس سینمای امید به عنوان یکی از طرح های توسعه ای سازمان سینمایی در راستای بر قراری عدالت فرهنگی و کلان برنامه عمومی سازی دسترسی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و افزایش توان زیرساختی سینمای کشور در ۲۰ شهر فاقد سالن سینما از ۲۰ استان کشور با مشارکت شهرداریها احداث می شود.
به گزارش  روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی اردبیل ، رمضانعلی حیدری خلیلی عصر چهارشنبه ۱۹ تیرماه در نشست هماهنگی و تبادل تفاهم نامه اجرای طرح پردیس سینمایی امید خلخال که با حضور مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خلخال در شهرداری خلخال برگزار شد، حضور یافت و ضمن بازدید از محل های در نظر گرفته شده برای احداث پردیس سینمایی گفت: در راستای تحقق شعار ایران تهران نیست ، اجرای طرح پردیس سینما یی امید تا این مرحله در ده شهر ایرانشهر،ایلام ، بندرگناوه ، بانه ، ماکو ، اندیمشک ، میناب ، تربت حیدریه و طبس تفاهم شد و شهر خلخال به لحاظ سبقه و پیشینه فرهنگی و اجتماعی ، جمعیت و شایستگی مردم این خطه به عنوان شهر برگزیده استان اردبیل و ایستگاه دهم برای اجرای طرح سینمای امید تعیین شد.

حیدری خلیلی اظهارداشت: این طرح با سازه سبک و در بوستان های مرکزی شهرهای مورد نظر در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع احداث و در مدت تقریبی چهار ماه بعد از تحویل زمین و تهیه نقشه و طراحی سازه و انتخاب پیمانکار به بهره برداری می رسد.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی کشور گفت: این پروژه به عنوان اولین پردیس سینمایی استان اردبیل با محوریت و سرمایه گذاری شهرداری خلخال احداث خواهد شد. 

و سازمان سینمایی علاوه بر صدور مجوز و ارائه مشاوره های فنی ، تهیه نقشه و طراحی سازه و پرداخت ۷۰۰ میلیون تومان به صورت کمک بلاعوض را بر عهده دارد. 
وی ادامه داد ، برای حمایت بیشتر و سرعت بخشیدن به اجرای پروژه با معاونت عمرانی وزارت کشور و سازمان شهرداریها و دهداریهای کشور توافق شده است تا از شهرداریهای شهرهای فاقد سینما که در احداث پردیس سینمایی امید مشارکت دارند ، تا ۵۰۰ میلیون تومان بصورت کمک بلاعوض پرداخت کنند.

حیدری خلیلی افزود در جلسه امروز تصمیم گرفته شد تا پردیس سینمایی امید خلخال در خیابان یادگاران امام شهر خلخال احداث شود و براساس توافقات بعمل آمده این پردیس در ۳سالن با حمایت سازمان سینمایی و سازمان شهرداری و دهیاری های کشور توسط شهرداری خلخال احداث خواهد شد

معاون سازمان سینمایی در این نشست ها از توجه شهردار و شورای شهر خلخال به ارتقای شاخص های فرهنگی شهرستان و مشارکت در احداث پردیس سینمایی امید خلخال تشکر و قدردانی کرد.

هچنین اسحاقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در جریان مبادله تفاهم نامه احداث پردیس سینمائی امید در شهر خلخال، پروژه های زنجیره ای پردیس های سینمایی امید را از مصادیق کلان برنامه عدالت فرهنگی وزیر فرزانه فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب دکتر سید عباس صالحی برشمرد واز نگاه مرکز گریزدکتر انتظامی واهتمام جدی مجموعه خدوم سازمان سینمائی و وزارت کشور و شهرداری خلخال قدردانی کرد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: