پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۶۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
تهران بزرگ - رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری بدل انداز حرفه ای و کشف 11 مجسمه بدلی خبر داد و گفت: متهم قصد داشت این مجسمه ها را به خریدار به مبلغ 2 میلیارد ریال بفروشد.
گیتی آنلاین_ سرهنگ "سعید آقایاری" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در توضیح این خبر، بیان داشت: روز گذشته ماموران کلانتری 135 آزادی هنگام گشت ‌زنی در محدوده کلانتری با یکی از متهمان بدل انداز که پیش تر در کلانتری پرونده ای برای وی تشکیل شده بود، رو به رو شدند.

وی با اشاره به اینکه متهم ساکی همراه داشت و به محض دیدن ماموران از محل متواری شد، افزود: ماموران به تعقیب پرداختند و پس از دقایقی تعقیب و گریز را دستگیر و برای بررسی موضوع به کلانتری منتقل کردند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: در بررسی از ساک این مرد جوان 11مجسمه کشف و متهم در بازجویی اولیه اظهار داشت: قصد داشته 11 مجسمه بدلی را به خریدار در ملاقات حضوری که هماهنگ کرده بود به مبلغ 2 میلیارد ریال بفروشد.

سرهنگ آقا یاری ابراز داشت: متهم در تحقیقات پلیسی اظهار داشت: با تماس تلفنی با افراد مختلف مدعی می شدم که چاه کن هستم و تعداد مجسمه در زمان حفر چاه پیدا کردم. چون افغانستانی هستیم قادر به فروش مجسمه های طلا نیستم و حاضرم آنها را به مبلغ 2 میلیارد ریال بفروشم.

متهم در ادامه اظهارات خود گفت: در ملاقات حضوری در مقابل چشمان خریدار سر مجسمه ای را که از جنس برنج بود با قیچی جدا می کردم و در یک لحظه با قطعه طلایی که در دستم بود جابه جا می کردم و از خریدار می خواستم که قطعه را بررسی کند و پس از اطمینان از طلا بودن آن 11 مجسمه طلا را از من بخرد.

این متهم اعتراف کرد، قبل از دستگیری با یکی از افرادی که تماس تلفنی بر قرار کرده بود، قرار داشته تا مجسمه های بدلی را به وی نشان دهد.

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس پیشگیری پایتخت با اعلام این خبر، گفت: تمام افرادی که از این طریق مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند برای تشکیل پرونده به کلانتری ۱۳۵ آزادی مراجعه کنند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: