پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۶۴۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
در جلسه شورای واگذاری اماکن عرضه محصولات کشاورزی مطرح شد:
حمایت از کشاورزان؛ برخورد قاطع با واسطه‌ها و دلالان حبیب زاده: در واگذاری غرف به کشاورزان، امتیازات ویژه در نظر گرفته شود.

عضو ناظر شورای اسلامی شهر تهران در سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در جلسه شورای واگذاری اماکن عرضه محصولات کشاورزی این سازمان با تاکید بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان، گفت: در واگذاری غرف به کشاورزان، باید امتیازات ویژه‌ای برای آنان در نظر گرفته شود تا بتوانند محصولات خود را به سهولت در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛افشین حبیب زاده افزود: به این منظور، باید گروه کارشناسی‌ای برای بررسی راه‌های نفوذ واسطه‌ها و خلاء‌‎های قانونی احتمالی جهت برخورد با آنها تعیین و تشکیل شود و نتیجه تحقیقات خود را ظرف 2 هفته ارائه نماید.

وی با اشاره به پیچیده بودن حضور واسطه‌ها در میادین میوه و تره بار، اظهار کرد: صرفاً با تغییر بهره‌برداران نمی‌توان امیدوار بود که دست واسطه‌ها کوتاه شود و برای مبارزه با آنان، لازم است برخوردها با این پدیده، جدی‌تر و مرحله به مرحله انجام شود.
در این جلسه، مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تاکید بر برخورد قاطعانه با واسطه‌ها و دلالان، گفت: برای حمایت از تولیدکنندگان و حفظ حقوق شهروندان تهرانی، تلاش می‌کنیم تا با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، بستر حضور کشاورزان را در میادین میوه و تره بار بیش از پیش فراهم کنیم.
سید سعید راد به کنترل محصولات عرضه شده در میادین و بازارهای میوه و تره بار از مبداء به عنوان یکی از راه‌های مبارزه با واسطه‌ها اشاره کرد و افزود: البته راه‌های دیگری نیز برای برخورد با واسطه‌ها و حمایت از تولیدکنندگان وجود دارد که به زودی از سوی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار اعلام می‌شود و با دلالان به هیچ وجه مماشات نخواهد شد.
وی با اشاره به اینکه به شیوه های ناکارآمدی در برخورد با واسطه‌ها پایان داده می شود، اظهار کرد: در روش موجود، سازمان مدیریت میادین طبق استعلام از جهاد کشاورزی عمل می‌کند که با ساز و کارهای جدید، راه‌های دور زدن دلالان را به صورت کامل مسدود کنیم.
گفتنی است، در این جلسه شورای واگذاری، بررسی 45 پرونده در مورد واگذاری غرف مربوط به میوه و سبریجات برگی و غیر برگی در دستور کار بود که طبق پیشنهاد مدیرعامل سازمان مدیریت میادین جهت بررسی و تدوین برنامه لازم برای برخورد با دلالان و واسطه‌ها، جلسه مجدد به 2 هفته دیگر موکول شد.
نویسنده:مدیر فنی نشریه شکوفه، شیدا مرادی فرد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: