پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۶۴۸۱
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
حاجی دلیگانی:
دولت در ارائه لایحه اصلاح بودجه تاخیر داشت و در حال حاضر هم این لایحه به جای آن که به مجلس ارائه کند به شورای عالی اقتصاد برده است که به این ترتیب مجلس کنار گذاشته شده است.


حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین گفت: یکی از 9 بسته ای که آقای نوبخت مطرح می کند بسته اصلاح بودجه ریزی است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات اظهارکرد: بودجه کشور الان برای یک تعدادی از وزارتخانه ها و دستگاه های مختلف است و به تازگی شرکت های دولتی هم به نوعی کمی بیشتر دخیل شده اند.
وی ادامه داد: در حالی که سند بودجه کشور باید برای کل اقتصاد، ساختار و جمعیت کشور باشد و سند بودجه باید همه بخش های مختلف کشور را در بر بگیرد؛ اعم از بخش خصوصی، بخش مردمی، بخش تعاونی و تمام عواملی که در موضوع اقتصاد می تواند تاثیرگذار باشد.
حاجی دلیگانی تصریح کرد: ولی الان اینطور نیست. بنابراین باید نظام بودجه ریزی ما اصلاح شود و زیرساختش هم اصلاح قانون برنامه کشور است که مصوب سال 53 یا 51 است که مربوط به قبل از انقلاب است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور گفت: این یکی از بسته هایی است که ارائه شده است و امیدواریم که این بسته تبدیل به لایحه شود و به مجلس بیاید تا مجلس بتواند نظراتش را ارائه دهد.
وی اذعان داشت: ما با کلیات تغییرات بودجه موافقیم . اما خوب به مجلس نیاوردند. باید دولت کل ساختار اصلاح بودجه را به یک لایحه تبدیل می کرد و آن را برای تصویب به مجلس می آورد، از عید تا پایان تیرماه چهار ماه هم فرصت داشتیم.
اما دولت توی این دو ماه اول که باید لایحه می آورد، نیاورد. الان به جای آوردن لایحه به مجلس، آن را به شورای عالی اقتصاد برده است.
نماینده مجلس شورای اسلامی نتیجه گیری کرد: بنابراین مجلس کنار گذاشته شده است.
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: