پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۶۴۸۳
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
رئیس کمیسیون عمران :
وقتی یک مسکن را سازنده می فروشد در نظر می گیریم که به مصرف کننده می فروشد اما وقتی آن واحد مسکونی چندین بار دست به دست می شود در حقیقت شائبه سوداگری پیش می آید و افزایش قیمت مسکن را موجب می شود بنابراین باید مالیات پرداخت شود.


محمدرضا رضایی کوچی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین گفت : یک تولید کننده مسکن وقتی واحدی را می سازد به نفر اول برای مصرف و استفاده است اما وقتی برای بار دوم، سوم، چهارم دارد خرید و فروش می شود باید در هر فروش شامل مالیات شود زیرا ما از این فروش هایی مکرر که باعث افزایش قیمت می شود و نوعی از سوداگری است ممانعت می کنیم.
وی تاکیدکرد: در فروش های بعدی برای تهیه مسکن نیست برای تجارت و سودآوری و سوداگری است مشمول مالیات می شود که در کنترل قیمت مسکن می تواند نقش داشته باشد.
وی درباره مالیات بر خانه های خالی گفت: در مورد مالیات بر خانه های خالی ما به دولت ایراد داریم، زیرا دولت این قانون را اجرا نکرده است و این امر می تواند در کنترل قیمت مسکن و تامین مسکن کمک کند.
رئیس کمیسیون عمران درباره این که هر فردی می تواند به تعداد افراد تحت تکفلش خانه داشته باشد به این معناست که هر خانمی فقط باید یک خانه داشته باشد گفت: بله خانه اول برای اسکان و خانه دوم شامل مالیات می شود.
این که خانم ها برای ترمیم دریافتی خود معمولا تلاش می کنند تا خانه ای برای اجاره دادن داشته باشند را نماینده مردم جهرم گفت: روی این موضوع هم باید تامل شود.
وی گفت: به این موضوع فکر نکرده بودیم اما قابل تامل است.
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: