پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۶۴۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۴
رئیس سازمان صمت استان خبرداد:
گیتی آنلاین - کرمانشاه - نشست خبري با اصحاب رسانه به مناسبت روز ملي صنعت، معدن و صنايع استان با حضور رئيس سازمان صمت، رئيس خانه صمت و رئيس اتاق کرمانشاه برگزار شد.

نشست خبري با اصحاب رسانه به مناسبت روز ملي صنعت، معدن و صنايع استان با حضور رئيس سازمان صمت، رئيس خانه صمت و رئيس اتاق کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه ، در ابتداي اين نشست رئيس سازمان  صنعت، معدن و تجارت استان اظهارداشت: همه تلاش ما و ادارات مرتبط فعال نمودن واحدهاي راکد و نيمه راکد است.

محسن دارابي افزود: در سفر مقام معظم رهبري به استان يکي از وظايفي که منحصرا به عهده سازمان صمت استان نهاده شد رسيدگي به 3 پروژه بيواتانول، بيوايمپلنت و توليد قير از گوگرد است.

دارابي در ادامه به گام هاي اساسي سازمان صمت براي حفظ و رونق واحدهاي فعال و نيمه فعال اشاره کرد و گفت: در اين راستا از ابتداي سال تاکنون 40 جلسه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد برگزارشده، همچنين در تلاشيم تا پروژه‌هاي نيمه فعال را به ظرفيت‌ اسمي برسانيم و واحدهاي راکد را مجدا احياء کنيم.

وي افزود: يکي از استراتژي هاي سازمان صمت آزاد سازي پهنه هاي استان است که در اين خصوص پهنه اسلام آبادغرب را فروردين ماه آزاد کرديم و پهنه‌هاي گيلانغرب و هرسين بزودي و پهنه مياني را ماه آينده آزاد خواهيم کرد.

دارابي با بيان اينکه معدن را نماد اقتصاد مقاومتي مي دانيم تصريح کرد: پس از آزادسازي اين پهنه ها معادن استان فعال خواهند شد و به رونق رسيده و ديگر شاهد خام فروشي نخواهيم بود و در همين راستا سه شنبه هفته آينده ميزبان مديران ايدرو ، ايميدرو و زمين شناسي خواهيم بود.

وي با اشاره به پروژه توليد آهن اسفنجي اظهارداشت: ظرف يک سال آينده چرخه توليد توسط کارخانه جهان فولاد تکميل و توليد فولاد را به مرز يک ميليون تن خواهيم رساند.

دارابي از پيگيري ساخت واحد صنعتي بيواتانول استان خبر داد وافزود: راه اندازي اين واحد نيازمند تامين اعتبار 400 ميليارد توماني است که خوشبختانه با موافقت سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران (ايدور) 170 ميليارد تومان از اين اعتبار تامين مي شود و نياز است سهم بانک تجارت نيز از 90 ميليارد تومان فعلي به 200 ميليارد تومان افزايش يابد تا بتوان اين پروژه را دهه فجر سال آينده به بهره برداري رستاند.

وي بيان داشت: پروژه بيواتانول در حال حاضر 60 درصد پيشرفت فيزيکي دارد که سهم بانک تجارت 200 ميليارد تومان است که اگر با همت استاندار و بانک تجارت اين سهم بايد پرداخت شود اين پروژه اسفند ماه به بهره‌برداري خواهد رسيد.

دارابي در ادامه اظهار داشت: پروژه قوطي سازي زمزم نيز با سرمايه گذاري 700 ميليارد تومان تا پايان هفته دولت به بهره‌برداري مي‌رسد.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در پايان سخنانش از احياي 55 واحد صنعتي و معدني راکد خبر داد و افزود: امسال طبق هدفگذاري صورت گرفته احياي 35 واحد صنعتي را در برنامه داريم که در سه ماهه ابتداي امسال هشت واحد با اشتغال 94 نفر و اعتبار 91 ميليارد ريال احيا شده است همچنين در حوزه معدن نيز هدفگذاري براي فعالسازي 20 معدن لحاظ شده که در بهار امسال 9 معدن با اشتغال 85 نفر فعال شده است.

در ادامه اين نشست رئيس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه در خصوص مشکلات حوزه صنعت و توليد و حمايت هايي که بايد از اين حوزه صورت گيرد اظهارداشت: در شرايط فعلي که شرايط سختي است و با توجه به اينکه حمايت از توليد در تمام مجالس مطرح است و شعار سال نيز با عنوان «رونق توليد» نامگذاري شده است، بايد از سوي سه قوه براي توليد و رونق آن نسخه اي اساسي پيچيده شود.

جهانبخش شکري خاطرنشان کرد: در قالب سياست هايي که اتخاذ مي‌شود بايد معافيت مالياتي، معافيت تامين اجتماعي، پرداخت تسهيلات کم بهره و ارائه طرح هاي تشويقي به توليد از سوي سه قوه در نظر گرفته شود.

شکري در ادامه به برگزاري 29 جلسه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد از ابتداي سال جاري تاکنون خبر داد و گفت: 95 درصد اين موانع در محل خانه صنعت و معدن استان مطرح و رفع گرديده است.

وي همچنين به تشکيل نمايشگاه دائمي خانه صنعت و معدن استان در محل شهرک صنعتي بيستون اشاره کرد و افزود: اين نمايشگاه مي تواند به محلي براي عرضه کالاهاي توليدي باشد.

رئيس اتاق بازرگاني کرمانشاه نيز در ادامه اظهار داشت: آثار همدلي موجود در استان کرمانشاه از استاندار و مديران گرفته تا بخش خصوصي بر فضاي کسب و کار مشهود است که پس از 2 سال بهتر شده است.

کيوان کاشفي با بيان اينکه بيش از 12 سال در اتاق و 12 سال هم در اتاق اصناف فعاليت داشتم و شناخت خوبي نسبت به فضاي اقتصادي استان کرمانشاه دارم تصريح کرد: فضاي سختي امروز بر اقتصاد حاکم است که بخشي از مشکلات ناشي از اقتصاد کلان و سراسري است همچون سياست‌هاي ارزي، بانکي و... است.

کاشفي با اشاره به اينکه از طريق مجلس براي اصلاح اين مشکلات اقدام مي‌کنيم ولي کاري سخت و شامل بروکراسي اداري است افزود: در استان کرمانشاه بهترين شرايط را داريم.

وي با بيان اينکه باکي از گفتن نقص‌ها ندارم و ماهيت بخش خصوصي همين است که مشکلات را بگويد اظهارداشت: تمام دستگاههاي استان براي حل مشکلات اجماع دارند.

رئيس اتاق بازرگاني استان تصريح کرد: آثار همدلي موجود در استان از استاندار و مديران گرفته تا بخش خصوصي بر فضاي کسب و کار مشهود است که پس از 2 سال بهتر شده است.

کاشفي تصريح کرد: سازمان صمت کرمانشاه هم امروز زحمات خوبي دارند و امروز فشار از طريق دشمن با اعمال محدوديت‌ها زياد است و تلاش مي‌کنيم از طريق رايزني با مديران دولتي براي توسعه صادرات قدم برداريم.

کاشفي هزينه برگشت ارز از سامانه نيما را 12 تا 15 درصد عنوان کرد و گفت: براي انجام مبادلات اقتصادي با طرف عراقي پيگيري مستمر انجام مي‌دهيم.

وي سوريه را از رقباي ايران در بازار عراق و قبل از شروع جنگ در اين کشور دانست و اظهارداشت: سهم سوريه در بازار عراق قبلا بيشتر از ما بود و نياز فعلي اين کشور در بخش زيرساختي همچون نوسازي، سد، آب، برق و... است که هلدينگ هاي بزرگ چنداني در اين بخش ها در استان نداريم.

کاشفي تاکيد کرد: بزودي سميناري در مورد بازار سوريه برگزار مي‌کنيم و بايد بدانيم بازار سوريه با عراق تفاوت دارد، چراکه عقبه توليدي خوبي دارد.

وي بازار سوريه را نيازمند اتخاذ رويکرد خاص دانست و گفت: دنبال کنسرسيوم‌سازي در استان کرمانشاه هستيم.

کاشفي با اشاره به تلاش براي ايجاد خط ترانزيتي به سوريه از طريق کشور عراق بيان داشت: با انجام اين مهم که بخش زيادي از کار پيش رفته، توليد بسياري از محصولات استان در بازار سوريه توجيه پيدا مي‌کند.

رئيس اتاق بازرگاني کرمانشاه در پايان با انتقاد از سيستم مالياتي، مساعدت و کمک به توليدکنندگان را الزام دانست و افزود: فضاي پاسخگويي خوبي داريم و طي چند سال از مشکلات عبور مي‌کنيم و اين در حالي است که طي چند دهه اخير همواره در نرخ بيکاري رتبه هاي مناسبي نداشتيم.

نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: