پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۶۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور :
گیتی آنلاین - کرمانشاه - سازمان بهزيستي استان کرمانشاه در نشست خبري با اصحاب رسانه به تشريح برنامه ‏هاي هفته گراميداشت سي و نهمين سالروز تاسيس سازمان بهزيستي با شعار «به زيستن در گام ‏دوم؛ شفافيت، توانمندسازي، ارتقاي سلامت اجتماعي» از 22 تا 27 تيرماه پرداخت.

سازمان بهزيستي استان کرمانشاه در نشست خبري با اصحاب رسانه به تشريح برنامه ‏هاي هفته گراميداشت سي و نهمين سالروز تاسيس سازمان بهزيستي با شعار «به زيستن در گام ‏دوم؛ شفافيت، توانمندسازي، ارتقاي سلامت اجتماعي» از 22 تا 27 تيرماه پرداخت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه ،  دکتر فاطمه رضوان مدني در خصوص برنامه هاي هفته بهزيستي اظهار داشت: بمناسبت هفته بهزيستي برنامه هاي متعددي نظير افتتاح چندين پروژه بهزيستي، افتتاح خانه حمايتي سالمندان، مرکز حمايت از زنان آسيب ديده و مرکز بازتواني معتادين از جمله اين برنامه‌ها است.

رضوان مدني با اشاره به ديگر برنامه هاي تدارک ديده شده به مناسبت هفته بهزيستي، از ارائه خدمات توانبخشي رايگان در مراکز تحت نظارت خبر داد و بيان داشت: نمايشگاه هاي دستاوردهاي معلولان و مددجويان نيز در اين هفته در استان و شهرستان هاي تابعه براي بازديد عموم برپا خواهد شد.

وي در بخش ديگري از سخنانش تعداد کل مددجويان بهزيستي استان تا پايان خرداد امسال را 150 هزار نفر عنوان کرد و گفت: خانوارهاي زير پوشش بهزيستي 63 هزارو 36 خانوار هستند و همچنين 39 هزار و 898 پرونده توانبخشي ذهني، رواني، شنوايي، بينايي و... در بهزيستي استان داريم که حجم بيشتر اين پرونده ها مربوط به معلوليت جسمي و حرکتي و کمترين آن مربوط به معلوليت صوت و گفتار است.

مديرکل بهزيستي استان از تشکيل 623 مورد پرونده ضايعه نخاعي در بهزيستي کرمانشاه خبرداد و تصريح کرد: با تشکيل اين پرونده ها مي توانيم خدمات مطلوب تري را به اين دسته از معلولين استان ارائه دهيم.

رضوان مدني به اشتغال ايجاد شده براي مددجويان استان طي سه سال گذشته اشاره و تصريح کرد: خوشبختانه در اين مدت با صرف حدود 100 ميليارد تومان اعتبار توانستيم براي شش هزار و 500 نفر از مددجويان استان در حوزه هاي خدماتي، کشاورزي و صنعتي اشتغال ايجاد کنيم.

وي در ادامه از اتمام ساخت مسکن مددجويان زلزله زده خبر داد و گفت: جشن ساخت دوهزارمين مسکن روستايي مناطق زلزله زده استان در سرپل ذهاب و ثلاث باباجاني در روز 29 تير با حضور رئيس سازمان و مسؤولان کشوري و استاني برگزار خواهدشد.

رضوان مدني با بيان اينکه از ابتداي تأمين مسکن در سال 89 که در حوزه مشارکت‌هاي اجتماعي است به ميزان 6 هزار و 867 مسکن در استان کرمانشاه ساخته شده و به مددجويان تحويل داده‌ايم تصريح کرد: از اين تعداد 2 هزار و 590 مورد در ارتباط با مسکن زلزله زدگان است و مابقي مربوط به افراد دو معلوله شهري، روستايي   و ساير مددجويان زيرپوشش است.

مديرکل بهزيستي استان در پايان با اشاره به مشکل تردد معلولين در برخي از پارک ها، معابر شهري و ادارات استان بيان کرد: روند بهسازي محيط شهري براي تردد معلولين بصورت آهسته و مستمر درحال انجام است و ادارات مکلف شده اند تا بخشي از بودجه خود را به اين موضوع اختصاص دهند.

در ادامه معاون پيشگيري اداره کل بهزيستي استان کرمانشاه اظهار داشت: در استان کرمانشاه 60 مرکز خدمات مشاوره داريم که 40 مرکز در شهرستانهاي کرمانشاه مي باشد و جز سرپل ‌ذهاب تمامي شهرستان‌ها از اين دفاتر بهره‌مند هستند.

دکتر فرحناز محمدي با اشاره به اجراي برنامه هاي اجتماع محور و پيشگيرانه از آسيب اجتماعي اعتياد توسط اين معاونت و اختصاص اعتبار لازم در اين زمينه افزود: اين اقدام در سطح 180 محيط اداري-نظامي انجام گرفته و آموزش هاي لازم در خصوص پيشگيري از اعتياد در سطح 60 مهدکودک نيز ارائه شده و مستمر خواهد بود.

اين مسئول از خط تلفن 1480 صداي مشاور بهزيستي به عنوان پُل ارتباطي موثر بين شهروندان و مشاوران متخصص بهزيستي ياد کرد و بيان داشت: شهروندان مي توانند با مشاوران ما در زمينه مسائل مختلف خانوادگي، تحصيلي، اجتماعي و .. در ارتباط باشند.

معاون توانبخشي اداره کل بهزيستي نيز در اين نشست با بيان اينکه، جمعيت استان با روند رو به رشد به سمت سالمندي در حرکت است اظهار داشت: 193 هزار سالمند در استان داريم و درصد ضريب رشد سالمندي در استان 9.2 مي باشد و اين زنگ خطري براي استان ما به شمار مي رود.

دکتر نيلوفر اختياري توجه به ورزش، تغذيه، اوقات فراغت و تکريم سالمندان را با اهميت دانست و تاکيد کرد: ارزش و اعتبار سالمندان در جامعه بايد حفظ شود و در اين راستا برگزاري جلسات آموزشي سالمندان و توسعه مراکز روزانه سالمندان موجب مي‌شود تا بتوانيم دوران خوب سالمندي را بهتر سپري کنيم.

اختياري با بيان اينکه سازمان‌هاي مردم نهادي که با بهزيستي همکاري مي‌کنند بسيار است، ادامه داد: 12 سازمان در زمينه سالمندي با ما همکاري دارند و ما برنامه‌هاي خود را با آنان هماهنگ مي‌کنيم و بايد با آموزش‌هاي مختلف جامعه سالمند سالمي داشته باشيم.

اختياري تصريح کرد: بنياد فرزانگان يکي از اين مراکز است که زير نظر سازمان بهزيستي به منظور حفظ جايگاه ارتقاي سلامت اجتماعي، رواني، جسمي و ايجاد روحيه شادابي در اين قشر فعاليت مي‌کند که مؤسسه اي مردمي، فرهنگي، هنري و ورزشي است.

معاون اجتماعي اداره کل بهزيستي استان نيز در اين نشست اظهارداشت: آسيب هاي اجتماعي با توجه به اينکه معضلي چند فاکتوري است و علت واحد ندارد يک ارگان نمي تواند به مقابله با آن بپردازد، با اين وجود بهزيستي اصلي ترين مداخلات را در سه قسمت پيشگيري اوليه، پيشگيري ثانويه و مداخلات توانمندسازانه انجام مي دهد، آموزش پيش از ازدواج، فرزند پروري سازش زوجين از جمله اين مداخلات است.

دکتر مرتضي کوهي با اشاره به راه اندازي سامانه تصميم به منظور پيشگيري از آسيب اجتماعي طلاق در استان گفت: در اين راستا با انجام مداخلات روانشناسي و مددکاري شاهد سازش بين زوجين هستيم.

شهاب حسيني؛ معاون پشتيباني و منابع انساني اداره کل بهزيستي استان نيز از اتمام کار ساخت مسکن روستايي مددجويان زلزله زده خبر داد و افزود: تلاش هاي دکتر رضوان مدني؛ مديرکل بهزيستي استان در راستاي جذب اعتبار 17 ميلياردتوماني از محل هدفمندي يارانه ها براي برطرف کردن مشکل مسکن مددجويان قابل تقدير است.

معاون مشارکت هاي مردمي، اشتغال، مسکن و مراکز غيردولتي اداره کل بهزيستي استان نيز با بيان اينکه اشتغال مددجويان مهمترين موضوع در سازمان بهزيستي است اظهار داشت: به مناسبت هفته بهزيستي افتتاح کارگاه خياطي و عروسک سازي را با اشتغال 20 مددجو در محل ساختمان شماره 2 اداره کل بهزيستي استان با حمايت خير اصفهاني خواهيم داشت.

زهره شريفي تصريح کرد: در راستاي حمايت از اشتغال مددجويان همچنين در محل پاساژ گلستان يک نمايشگاه 200 متري در سه باب مغازه جانمايي شده که مددجويان توليدات خود را در آن به نمايش مي گذارند.

اين مسئول بيان داشت: همشهريان و خيرين مي توانند کمک هاي خود به مددجويان بهزيستي را از طريق موبايل پيمنت #6655*120* و همچنين شماره حساب بانک مرکزي 4156034541585348 به حساب مشارکت هاي مردمي واريز کنند.
نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: