پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۶۵۰۷
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸

خلاصه بعد مدتها رایزنی ها،سبک و سنگین کردن های سوابق کاندیداهای شورای اسلامی شهر رشت،شهردار رشت انتخاب و فعالیت خود را مدتی است که آغاز کرده است.
 حال که شهردار رشت آستین ها را بالا زده وکمر همت بسته تا به وارد میدان عمل شود، از مسوولین استانی گرفته تا شهروندان و اعضای شورای شهر هر کدام خواسته، پیشنهاد و راهکاری برای مشکلات خوش آب و رنگ این شهر دارند.
یکی ترمیم چاله چوله های شهر را انتظار می کشد و آن دیگری ساماندهی مشکلات و معضلات شهری را.
یکی می خواهد که شهردار همین اول کار، گره کور معضل پسماند چند ساله را بازکند و نفر بعدی روشنی آب رودخانه آلوده را انتظار می کشد.
عده ای دنبال به رسمیت شناختن دست فروشی و ساماندهی دستفروشان هستند و تعدادی هم آرزوی اتمام پروژه هایی که فقط روی کاغذ بی جان، نیمه کاره رها شده اند ، را در سر می پرورانند.
 و اما...
 اما در این شلوغ بازارخواسته ها، پیشنهادات و بسته های آرمانی طرح های قابل اجرای ریز و درشت، عده ای از شهردار برای انتصابات جدید، التماس دعا دارند.
 و خب صد البته این عده برای اجابت دعاهایشان فقط منتظر باران نمی مانند. خود دست به کار می شوند آن هم از نوع کار عملی!
 حال درجواب این سوال که آیا افراد متقاضی، صلاحیت و تخصص برای این درخواست دارند یا نه؛ علامت سوال وعلامت تعجب کارساز می شود؟! زیرا در طول سالهای متمادی نداشتن این دو گزینه از سوی تعدادی از متقاضیان جویای شغل و البته به دنبال انتصاب در نهادی چون شهرداری، نه تنها این نهاد را،که مردم رشت را با مشکلات زیادی مواجه ساخته است.
این نگاه که شهرداری، اداره کاریابی است و افراد بیکار از روی دلسوزی در آن مشغول به کار شوند باید تغییر کند چون به هیچ وجه خدمت به شهروندان نیست ودر این میان از آنجا که صندلی چرخان قدرت به مذاق عده ای بیشتر خوش آمده، نیروهای غیرمتخصص شهرداری که از روی دلسوزی و اغماض استخدام شده اند، جای افراد متخصصی که می توانند با تعریف و اجرای پروژه های زیرساختی و طرحهای درآمدزا و اشتغال زا برای شهر مفید باشند را گرفته اند و تحت هیچ شرایطی حتی در خواب، دسته های صندلی مدیریت در شهرداری را، رها نمی کنند
امیدواریم در این بازار انتصاب مدیران در شهرداری رشت، منافع شهروندان بر منافع فردی و گروهی ارجحیت داشته باشد و رعایت قانون، رعایت حقوق مردم و کسب رضایت آنان مورد توجه قرار گیرد
آنچه که مردم از انتصابات در شهرداری رشت انتظار دارند، انتصاباتی است که به رشد و پیشرفت شهر کمک کند. انتصاباتی دور از تبعیض و جناح بندی های سیاسی و البته انتصاب مدیرانی که لیاقت و شایستگی داشته باشند نه اینکه از بین نیروهای سفارشی،گلچین شوند
نویسنده:فخاری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: