پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۶۵۲۸
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان گفت: برای از بین بردن خرافه ها وکجی اندیشی هایی که برخی از افراد به بقاع و امامزادگان نسبت می دهند باید مجاهدت علمی کرد.
 گیتی آنلاین_ به نقل از  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی مقدم، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان در همایش تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه در شهرستان زابل ضمن قدردانی از خدمتگذاران و دست اندر کاران بقاع متبرکه گفت: خادمان بقاع متبرکه با عنایت و دعوت صاحب آن بقعه شریف مشغول به خدمت شده اند و این توفیقی است که به سادگی به دست نمی آید.

 

مؤمنی مقدم اظهار کرد: برای از بین بردن خرافه ها وکجی اندیشی هایی که برخی از افراد به بقاع و امامزادگان نسبت می دهند باید مجاهدت علمی کرد؛ یعنی با بیان زندگینامه پر از نور صاحبان بقاع، کرامات، فضایل و سیره عملی ایشان با خرافات و کج اندیشی ها مبارزه کرد.

 

وی در خاتمه به بیان شبه افکنی وهابیت که زیارت امامزادگان و بقاع و خواستن حوائج از خدا با توسل به صاحب بقعه را شرک می دانند پرداخت و افزود: از آیه ۲۱ سوره مبارکه کهف می توان به این شبه اینگونه پاسخ داد که اگر بارگاه درست کردن شرک است پس چرا خداوند عزوجل به این جمله «لَنَتَّخِذَنَّ عَلَیْهِم مَّسْجِداً» توسط مؤمنین آن زمان اعتراضی نکرده و حال آنکه مسجد محل سجده و خواستن حوائج است.

 

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان تصریح کرد: اصحاب کهف موحدانی بودند که از ترس افشا شدن عقائدشان به آن غار پناه بردند این درحالی است که امامزادگان و صاحبان بقاع علاوه بر موحد بودن، اکثرشان شهید هستند و از نوادگان پیامبر اکرم و سلاله پاک زهرای مرضیه و فقیه نیز هستند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: