پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۶۶۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
شهر خشکبیجار واقع در استان گیلان ودرحوزه شهرستان رشت می باشد.این شهر در فاصله 17 کیلومتری از شهر رشت قرار گرفته واز شمال به دریای خزر،جنوب به بخش کوچصفهان و شرق به بخش لشت نشاء و از غرب نیز به بخش خمام محدود می شود.
از محصولات این منطقه می توان به برنج،صیفی جات،تیان حلوا ،نان کشتا ونان برنجی اشاره داشت که طعم آن بی نظیر است و توسط مردان وزنان زحمت کش این دیار در روزهای دوشنبه وپنج شنبه بازار هفتگی ومحلی عرضه می شود.
نان برنجی یکی از اصلی ترین نان های استان گیلان است که از آرد و 
برنج تهیه می شودو از استقبال بی نظیر مردم برخوردار است.شهر خشکبیجار توانسته در تولید این محصول پیشتاز باشد و درهمین راستا شهرداری و مجموعه شورای اسلامی شهر توانست برای معرفی بیشتر این محشول محلی جشنواره نان برنجی و کشتا را با حضور جمعی از مسوولین و شهروندان و مسافران را همراه با برنامه های شاد ومفرح با بازیگری هنرمندان صدا وسیمای مرکز گیلان برگزار نماید.
مهندس فرخی شهردار شهر خشکبیجار دراین مراسم ضمن خیرمقدم گویی به مدعوین خاطرنشان کرد:ایجاد جشنواره نان برنجی ونان کشتا بهانه ای شد تا بتوانیم درکنارهم لحظات شاد و مفرحی را سپری نماییم و اینکه بتوانیم قدمی درراستای ثبت ملی شدن حاصل دسترنج شما مردان وزنان زحمتکش این دیار برداریم.وی با بیان اینکه شهر خشکبیجار 46 درصد از اراضی کشاورزی با محصولت انبوه را داراست افزود:برنج این منطقه زبانزد عام وخاص است.شهردار خشکبیجار با اشاره به اینکه درهمین ایام توانستیم تیان حلوا که از محصولات وشیرینی های بومی ومحلی شهر را به ثبت ملی برسانیم افزود:انشاا...برای تولید انبوه و فروش این محصول برنامه ریزی خواهیم کرد.
مهندس فرخی با بیان اینکه شهر خشکبیجار شهر ساحلی است ودرکریدور شرق وغرب استان قرار داریم افزود:بخش اعظم مسافران از شهر خشکبیجار عبور می کنندو باید محصولت و سوغاتی این شهر را به منصه ظهور بگذاریم تا بخوبی عرضه شود.
وی افزود:مجموعه شورای اسلامی شهرو شهرداری توانست این اثر ملموس را ثبت نمایدو نان برنجی وکشتا نیز قدم دوم مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری خواهد بودکه به زودی به ثبت ملی خواهد رسید

خبرنگار-سهیلا شبرنگ
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:فخاری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: