پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۶۷۱۷
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۸
با تصویب کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شورای شهر کرمانشاه ؛
گیتی آنلاین - کرمانشاه - مازیار رضایی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر کرمانشاه در صفحه اینستاگرام خود از ثبت داشته های ملموس و ناملموس کرمانشاه در تقویم کرمانشاه خبر داد.
به گزارش گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه ، مازیار رضایی، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر کرمانشاه در پیج اینستای خود با اشاره به تصویب تقویم داشته های کرمانشاه، نوشت: اصولا جدای از تئوری های آکادمیک و دانشگاهی ، پیشرفت و توسعه زمانی می تواند رنگ عملیاتی و واقعی بگیرد که مشارکت و پذیرش توده های اجتماعی و مردمی را بعنوان پشتوانه خود داشته باشد.
کرمانشاه بعنوان شهری که در حد معقولی از داشته ها اعم از ملموس  مانند شخصیت ها، آثار تاریخی و طبیعی و ناملموس همچون بازی ها ، رسوم، خوراک و منش های زیبا را دارد، به دلیل مشارکت و پذیرش حداقلی مردم و به تبع آن کاهش میزان حس تعلق خاطر نمی تواند نمود واقعی در بستر فیزیکی شهر و فضای روانی شهر در خود لمس کند.
در مطالعاتی نظیر مطالعات شهری و استراتژی شهری کرمانشاه نیز این حلقه مفقوده به خوبی لمس گردید و مجموعه مدیریت شهری را به سمت پر نمودن این خلا ترقیب نمود. شعار خروجی از این مطالعات برای شهر کرمانشاه این بود. "کرمانشاه شهری که شما را دوست دارد".
.
اما هنوز هم جای کار داشت تا اینکه بنده برای ایجاد ارتباط دوسویه بین فیزیک شهر و فضای روانی شهر از یک سو و شهروندان از سوی دیگر، بهترین راه را  شناساندن داشته های شهر کرمانشاه در قالب طرحی تحت عنوان " روز داشته های کرمانشاه " دیدم.

در این طرح در مرحله اول جدولی از داشته های ملموس و ناملموس شهر تهیه گردیده و قرار است طبق تقویمی که نهایت تلاش بر آن شده که حداکثر ارتباط معنایی را داشته باشد ، برنامه هایی با حضور مردم برگزار گردد. در مراحل بعدی تعداد این روز داشته ها افزایش خواهد یافت.

بدین ترتیب مردم عزیز شهرمان با داشته هایشان بیشتر آشنا شده و خود مردم برای ارج نهادن و افتخار کردن به آنها مشارکت داشته و تعلق خاطر درشهر به حد معقول خود خواهد رسید، که مسلما در ابعاد مختلف اجتماعی و فرهنگی شهر نمود خواهد داشت.

با تشکر از اعضای فهیم شورای اسلامی شهر کرمانشاه برای اعتماد به اینجانب.

روزها و رخدادهای ثبت شده تا کنون:

طاقبستان- ۱۵ دی 
تکیه معاون الملک- ۱۰ آذر
مسجد شافعی-  روز اول هفته وحدت
مسجد عمادالدوله - ۱۲ دی ماه
.
غلامرضا رشید یاسمی - ۱۸ اردیبهشت
معصومعلی معصومی - ۳ مهر
میرزا رضای کلهر - ۱۵ مهر
کیهان کلهر- ۳ آذر
آیت الله مرتضی نجومی- ۵ آذر
احمد عزیزی -۴ دی
میرجلال الدین کزازی - ۲۸ دی
یدالله بهزاد - ۵ بهمن
شهید محمدسعید جعفری- ۱۲ بهمن
شهرام ناظری- ۲۹ بهمن
علی اکبر مرادی - ۱۵ اسفند
یارمحمد خان کرمانشاهی - ۱۲۵۸ 
شهید فوزیه شیردل - ۲ اردیبهشت
.
قمچان - ۴ تیر
زوران - ۲۲ تیر
روغن حیوانی - ۲ بهمن
نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: