پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۶۷۲۴
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۸
رئیس سازمان انرژی اتمی:
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه با راه اندازی نیروگاه بوشهر حدود ۱۱ میلیون بشکه نفت صرفه‌جویی می‌کنیم، گفت: ارزش‌افزوده ایجاد شده توسط نیروگاه بوشهر حدود ۷ هزار میلیارد تومان است اما براساس تکلیفی که دولت به عهده ما گذاشته به جای این رقم، ۳۵۰ میلیارد تومان ارزش‌افزوده می‌دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، «علی اکبر صالحی» پس از حضور در جلسه امروز – یکشنبه- کمیسیون انرژی مجلس، در جمع خبرنگاران افزود: در این جلسه تبادل‌نظر خوبی در خصوص فعالیت‌های صنعت هسته‌ای صورت گرفت.

وی اضافه کرد: فعالیت‌های سازمان انرژی اتمی، صنعتی و مرتبط با همه انرژی هاست و اساس مأموریت‌های تعریف شده برای این سازمان در حوزه "انرژی" و "برق" تعریف می‌شود که این موضوع ارتباط مستقیم با کمیسیون انرژی دارد لذا باید بتوانند نظارت کامل برعملکرد سازمان انرژی اتمی داشته باشند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه اکنون سازمان انرژی اتمی در محور چالش بین‌المللی قرار دارد و این مسئله تحمیل شده توسط دیگر کشورها است، ادامه داد: به‌منظور عبور از این چالش نیاز به کمک نمایندگان مجلس به ویژه دوستان کمیسیون انرژی بخصوص در حوزه تأمین مالی سازمان داریم.

وی با بیان اینکه نیروگاه بوشهر ۷ میلیارد کیلووات ساعت برق تولید می‌کند، توضیح داد: اگر عملکرد نیروگاه را "بر اساس نرخ برق صادراتی" یا "بر اساس نفت ذخیره شده" ارزیابی کنیم، این نیروگاه معادل ۱۱ میلیون بشکه نفت صرفه‌جویی می‌کند و ارزش‌افزوده ایجاد شده توسط نیروگاه بوشهر حدود ۷۰۰ میلیون دلار (معادل ۷ هزار میلیارد تومان) است اما بر اساس تکلیفی که دولت به عهده ما گذاشته، به جای تولید ۷ هزار میلیارد تومان ارزش‌افزوده، ۳۵۰ میلیارد تومان ارزش‌افزوده می‌دهیم.

صالحی یادآورشد: رئیس و نمایندگان کمیسیون انرژی قول بررسی این موضوع به طور جدی و ارزیابی دقیق نیازهای نیروگاه اتمی بوشهر را داده اند، به طوری که نیروگاه در آینده دچار وقفه در کار خود نشود.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به ارائه گزارش مختصری در رابطه با پروژه‌های در دست پیگیری به کمیسیون انرژی، اضافه کرد: مقرر شد؛ نمایندگان کمیسیون انرژی در گروه‌های متعدد از سایت‌های سازمان انرژی بازدید کرده تا از نزدیک با فعالیت سازمان –که با نشاط و اقتدار پیش می‌رود- آشنا شوند، همچنین نیازهای سایت‌ها را تأمین کنند و توصیه‌های خود را به گوش مسئولان اتمی برسانند.

صالحی با تاکید بر اینکه هر زمان مسئولان ارشد نظام برای افزایش فعالیت‌های سازمان اراده کنند این کار به سرعت انجام می‌شود، بیان کرد: گفتند؛ غناء را افزایش دهید این کار را کردیم، گفتند؛ سقف تولید اورانیوم غنی‌سازی شده را به بیش از ۳۰۰ کیلوگرم برسانید، رساندیم، گفتند؛ تولید آب سنگین را بیشتر کنید؛ بیشتر کردیم، بنابراین هر چه را که خواستند انجام دادیم و اگر بخواهم تمثیل بیاورم؛ باید گفت؛ همچون یک سرباز آماده اجرای فرمان فرمانده‌های ارشد خود هستیم.

وی اظهار کرد: کشور اکنون در برهه حساسی قرار دارد و تمام چشم‌ها از داخل و خارج به سازمان انرژی اتمی دوخته شده است لذا اکنون به مساعدت کمیسیون‌های مجلس به‌ویژه کمیسیون انرژی نیاز داریم.

رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین در خصوص شیطنت‌های برخی از رسانه‌ها مبنی بر اینکه تعدادی از مراکز هسته‌ای غیرفعال هستند، بیان کرد: شاید اگر به‌عنوان یک مسئول دستاوردهای هسته‌ای را بازگو کنم، چندان مورد قبول واقع نشود در حالی که در پی دعوت از رسانه‌ها، آن‌ها از سایت از نطنز و اراک بازدید کرده‌اند، اکنون نیز قرار است؛ کمیسیون انرژی از سایت‌ها بازدید کرده و واقعیت را به مردم بگویند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: