پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۶۸۳۸
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
از شهریور؛
سرپرست وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح رتبه بندی معلمان از نیمه شهریور امسال خبر داد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سیدجواد حسینی از اجرای طرح رتبه بندی معلمان از نیمه شهریور امسال خبر داد و افزود: با اجرای این طرح ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به دریافتی معلمان افزوده خواهد شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه این طرح شامل همه معلمان خواهد شد، گفت: با اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی که برای اجرای طرح رتبه بندی در نظر گرفته شده است افزایش حقوق معلمان در احکام حقوقی آنان از شهریور اعمال می‌شود.

وی از اجرای دو طرح بزرگ برای فرهنگیان خبر داد و افزود: نخستین طرح این است که وزارت آموزش و پرورش در اطراف حرم رضوی ۲۹ مدرسه دارد که در مناطق تجاری و اقامتی قرار گرفته است و دیگر برای دانش آموزان مناسب نیست، از این رو به دنبال این هستیم که برای ۳۱ استان کشور به روش «سهامدار - پروژه»، ۳۱ مرکز هتل اقامتی برای معلمان ایجاد کنیم که زمین آن رایگان به معلمان واگذار شود و متناسب با سهمی که دریافت می‌کنند با بانک‌ها همکاری کنند و بتوانند «سهام - پروژه» خریداری کنند که این کار بزرگی است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: با افتتاح طرح‌های در حال اتمام صندوق ذخیره فرهنگیان سود سهام این صندوق از ۶۲۰ میلیارد تومان فعلی به ۵ هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ خواهد رسید.

وی تأکید کرد: ارزش افزوده اموال صندوق ذخیره فرهنگیان برای ۷۰۰ هزار معلم عضو این صندوق محاسبه و پرداخت خواهد شد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش به افزایش مطالبات معلمان در سال‌های اخیر اشاره کرد و افزود: رقم این مطالبات امسال به ۲۰ هزار میلیارد تومان رسیده است و هر سال نیز در حال افزایش است و دولت برای یک بار هم که شده باید این مطالبات را صفر کند تا به سال‌های آینده منتقل نشود.

حسینی گفت: پرداخت نشدن به موقع مطالبات فرهنگیان باعث شده آموزش و پرورش هر سال در هزینه بودجه خود دچار مشکل شود و بخشی از بودجه هر ساله صرف پرداخت مطالبات سال گذشته شود و ما را با کسری بودجه هر ساله مواجه کند.

وی افزود: دولت بودجه آموزش و پرورش را از ۱۵ هزار میلیارد تومان در سال ۹۲ به بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان در سال ۹۸ رسانده است و این جای تشکر دارد، اما پرداخت مطالبات فرهنگیان نیز باید در اولویت برنامه دولت قرار گیرد.

با گذشت یک ماه از پایان سال تحصیلی بیش از ۷ ماه از حق التدریس معلمان داخل و خارج از کشور و پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۹۷ تاکنون­ پرداخت نشده است.

نویسنده:مریم احمدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: