پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۶۸۶۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
گیتی آنلاین-کرمانشاه – نشست هم اندیشی خبرنگاران ، عکاسان و ورزشی نویسان استان کرمانشاه عصر روز چهارشنبه دوم مرداد ماه در سالن هادیان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه به منظور ارائه راهکار برای ارتقای ورزش استان و همکاری هرچه بیشتر مسئولین و رسانه های ورزشی تشکیل شد .

اولین نشست تخصصی ورزش نویسان استان کرمانشاه با حضور بهروز خسروی مسئول روابط عمومی اداره ورزش و جوانان ، وحید نیشابوری مدیرعامل خانه مطبوعات ، سید عباس کشمیری رئیس انجمن ورزشی نویسان ، خبرنگاران و عکاسان ورزشی رسانه های مکتوب و خبرگزاریهای استان کرمانشاه در سالن شهید هادیان اداره کل ورزش وجوانان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه -  در ابتدای این نشست وحید خسروی مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه ، اطلاع رسانی و ارتباطات نوین را مستلزم بکارگیری مهارتهای جدید و کاربردی دانست و خاطرنشان کرد : پیشرفت و تعالی کشور در همه عرصه ها در گرو همدلی و همراهی مسئولان و رسانه هاست و باید با هر دیدگاه و منشی که به تمامی رویدادها نگاه می کنیم با رعایت تعهد ، اخلاق ، تخصص ، دانش و تجربه ای که داریم نسبت به مسائل مختلف هم انعکاس خبری داشته باشیم و هم اظهار نظر.

وی افزود: دغدغه و وظیفه اصلی روابط عمومی ورزش و جوانان استان ارتباط دو سویه با رسانه هاست و این به این خاطر است که رسانه ها پل ارتباطی بین مردم و مسئولین ورزش استان می باشند و این ارتباط میسر نخواهد بود مگر با تعامل و همکاری با خبرنگاران و ورزشی نویسان استان.

مدیر روابط عمومی ورزش و جوانان استان اهداف و دستورکار نشست هم اندیشی ورزشی نویسان استان را در سه محور تشریح کرد و گفت : در این جلسه قصد داریم که خصیصه های یک خبرنگار و رسانه ورزشی را مشخص کنیم و وظایف خبرنگاران حوزه ورزش را با کم همدیگر مرور و بررسی کنیم.

تشکیل کمیته ارزیابی عملکرد خبرنگاران حوزه ورزش با هم اندیشی صاحبنظران این عرصه و انتخاب ورزشی نویسان و عکاسان برتر به تفکیک رسانه های بر خط و مکتوب نیز یکی دیگر از اهداف این جلسه بود که خسروی به آن اشاره کرد .

وی برگزاری برنامه و کلاس آموزشی دانش افزایی خبرنگاران حوزه ورزش را هدف سوم برگزاری جلسه هم اندیشی ورزشی نویسان استان دانست و گفت : این کلاس آموزشی توسط اساتید دانشکده خبر در مرداد ماه برای خبرنگاران ورزشی استان برگزار خواهد شد که قطعاً در زمینه بالا بردن دانش خبرنگاران در حوزه اطلاع رسانی و بویژه روابط عمومی تاثیر گزار خواهد بود.

مدیر روابط عمومی اداره ورزش و جوانان استان در پایان سخنانش با اشاره به حضور تیم های مختلف ورزشی استان در لیگ های برتر و رقابت های مهم کشوری ، بیان داشت : با صحبت ها و تعاملاتی که با تیم های فوتسال شاهین و هندبال زاگرس شکل گرفته است ، در ادامه رقابت های این دو تیم برای بازیهای خارج از استان بطور قطع خبرنگاران منتخبی برای پوشش رقابت های این دو تیم اعزام خواهند شد و در حال رایزنی برای اعزام خبرنگار به رقابت های کشوری تیم های ورزشی دیگر نیز هستیم

وحید نیشابوری مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمانشاه دیگر سخنران این نشست بود که عدم وجود روابط عمومی قوی در هیئت ها را ضعف بزرگ هیئت های ورزشی دانست و تصریح کرد : از اداره ورزش و جوانان استان تقاضامندیم که از خبرنگاران حوزه ورزش در بدنه هیئت ها و روابط عمومی های ورزشی استفاده شود تا فاصله ایجاد شده بین هیئت ها رسانه ها و مردم از بین برود و مردم از عملکرد هیئت های ورزشی اطلاع کافی داشته باشند.

بحث اعزام خبرنگار و عکاس در کنار تیم های ورزشی استان در رقابت های داخلی و بین المللی از دیگر مسائل مطرح شده توسط مدیر عامل خانه مطبوعات بود که پیگیری این موضوع را از سوی روابط عمومی اداره ورزش و جوانان و شخص صابر رحیمی مدیر کل این اداره خواستار شد.

نیشابوری با اشاره به بحث آموزش در حوزه خبرنگاری افزود: برگزاری کارگاه و کلاسهای آموزشی حوزه خبر یکی از مهمترین اولویت های خانه مطبوعات استان است که همواره سعی کرده ایم در فرصت های مختلف با برگزاری این کلاسها و استفاده از اساتید حوزه خبر ورسانه در اعتلا و افزایش دانش خبرنگاران استان پیشقدم باشیم.

وی گفت : پیش نیاز و پیش زمینه ورود به عرصه خبرنگاری ورزشی ، یادگیری اصول اولیه خبرنویسی است به نحوی که اگر خبرنگاری قصد دارد وارد حوزه تخصصی ورزش شود باید در ابتدا با مباحث اولیه خبرنویسی آشنایی داشته باشد در همین راستا تشکیل کلاسهای دانش افزایی خبرنگاری و آشنایی با مفاهیم رسانه مورد توجه ویژه خانه مطبوعات است و در زمینه مباحث تخصصی ورزش هم بصورت تمام و کمال آماده برگزاری کلاسهای خبرنویسی ورزشی هستیم و در صورت همکاری اداره ورزش و جوانان و انجمن ورزشی نویسان استان این کلاسها بزودی برگزار خواهد شد.

در بخشی دیگر از این نشست دغدغه های خبرنگاران ورزشی نویس استان مطرح شد که عمده پرسش ها مربوط به انجمن ورزشی نویسان و ضعف های مدیریتی آن بود که عباس کشمیری رئیس انجمن ورزشی نویسان استان یه سوالات مطرح شده در این زمینه پاسخ داد و وعده صدور کارت رسمی اعضای این انجمن با پیگیری روابط عمومی ورزش و جوانان استان ، به خبرنگاران داده شد.

شفاف سازی عملکرد مالی هیئت های ورزشی ، عدم همکاری هیئت ها با خبرنگاران ،عدم تعامل و همکاری حراست سالن ها و مجموعه های ورزشی و نبود جایگاه ویژه برای خبرنگاران در مسابقات و همچنین تشکیل یک انجمن برای ارزیابی عملکرد ، سوابق و فعالیت خبرنگاران ورزشی و بحث تخصصی بودن حوزه ورزش و ورود افراد غیر ورزشی به حوزه خبرنگاری ورزشی از دیگر دغدغه های رسانه های ورزشی بود که حل و فصل و پیگیری این مشکلات را مدیر روابط عمومی ورزش و جوانان استان بر عهده گرفت.

گفتنی است در پایان این نشست اولین دوره مسابقات تیراندازی ویژه خبرنگارن ، عکاسان و ورزشی نویسان استان کرمانشاه با همکاری هیئت تیراندازی در سالن تخصصی این هیئت برگزار شد و از نفرات اول تا سوم در بخش بانوان و آقایان با اهدای لوح سپاس و هدیه ، تقدیر بعمل آمد.


تصاویر : مهدی حشمتی / جهان ورزشینویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: