پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۶۹۵۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
حسن نوروزی:
قانون اساسی تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش را رایگان اعلام کرده است. اگر والدینی که توان مالی ندارند از مدرسه ای که درخواست پول می کند به دادسرا شکایت کند دادستان می تواند به عنوان مدعی العموم ورود کند و به شدت با این افراد برخورد کند.

حسن نوروزی نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین گفت: اصولا آب و برق و گاز مدارس مجانی است. وی افزود: مدارس دولتی حق پول گرفتن ندارند. قانون اساسی  تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش را رایگان اعلام کرده است؛ بنابراین مدارس دولتی هیچ حقی در دریافت وجوه نقد از دانش آموزان در هنگام ثبت نام ندارند. اگر مدارس مشکلاتی دارند باید انجمن اولیاء و مربیان یک فکری کنند و از خیرین و غیره کمک بگیرند. 
این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این که از دانش آموزان پول بگیرند یا ورق بگیرند یا دفتر بگیرند یا به اولیاء دانش آموزان فشار بیاورند نه شرعی است ، نه قانونی است و نه وجدانی. 
نوروزی درباره این که برخی دانش آموزان به دلیل شرایط اقتصادی خانواده بازمانده از تحصیل شده اند گفت: اگر شکایت کنند به دادسرا، دادستان می تواند به عنوان مدعی العموم ورود کند و به شدت با این افراد برخورد کند. 
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: