پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۶۹۶۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
محمدجواد کولیوند:
بالاخره داوطلبان کاندیداتوری شورایاری ها باید تایید صلاحیت شوند. مواردی که رد صلاحیت در آنها وجود دارد را چه کسی باید رسیدگی کند؟ اختلاف نظرشان را چه کسی باید حل کند؟

محمدجواد کولیوند نماینده شهرستان کرج، فردیس، اشتهارد، آسارا در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین گفت: بنده به عنوان رئیس کمیسیون هم عرض کردم ساز و کار شورایاری ها در قانون وجود ندارد. 
وی ادامه داد: بالاخره این افرادی که می آیند برای معتمدین باید تایید صلاحیت شوند. انتخاباتشان که برگزارمی شود اعتراضاتی دارند. مواردی که رد صلاحیت در آن ها وجود دارد را چه کسی باید رسیدگی کند؟ اختلاف نظرشان را چه کسی باید حل کند؟
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تصریح کرد: ما به شورایعالی کشور اعلام کردیم که طرح بیار برای ساز و کار انتخابات شورایاری ها در کل کشور، همه شوراها بتوانند با این ساز و کار انتخاباتشان را برگزار کنند.
کولیوند در ادامه گفت: ولی شورای تهران خیلی فشار آورد گفت شهر بزرگ است من باید بالاخره معتمدینی در گوشه و کنار داشته باشم به من بتوانند کمک کنند. مشکلات را به من منتقل کنند. من باید بتوانم مدیریت کنم. وزارت کشور هم به تناسب پیشنهاد دولت همکاری کرده است ولی بعضا ما اشکالاتی را در انتخابات شورایاری ها دیدیم که بالاخره باید این اختلافات رفع شود و حتما تبدیل به قانون شود. 
کولیوند اظهارداشت: دیوان عدالت اداری هم فکرمی کنم براساس شکایت سازمان بازرسی دارد پیگیری می کند.
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور به اصل انتخاب شورایاران ایرادی وارد ندانست و گفت: 1252 تا شهر داریم بیش از 35000 تا روستا داریم خب طبیعتا اصل موضوع بسیار درست است و کار باید برود به سوی مردم و واگذار شود به مردم. 
وی تاکیدکرد: نظارت بر کارهای خدماتی باید به مردم سپرده شود. 
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: