پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۰۰۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۶
آزادی در ایران بیداد می کند؛
ما در کشوری زندگی می کنیم که مهد آزادی است و از این آزادی به ستوه آمده ایم.

در کشورهای اروپایی و امریکا مردم مجازند که در خانه های خود حیوان نگهدارند به شرط آن که برای حیوان خانگی خود شناسنامه بگیرند. دامپزشک برای حیوان گواهی سلامت صادر کند؛واکسن بزند.
اگر کسی قصد مسافرت دارد باید تکلیف حیوان خانگی اش را مشخص کند؛ یا طبق قوانین برای آن مدارک مربوطه را تهیه کند و حیوان را با خود به مسافرت ببرد و یا آن را به پانسیون های مجاز نگهداری حیوانات بسپارد.
شخصی که به همراه حیوان دست آموز خود به خیابان می رود باید برای جمع آوری فضولات حیوان در طول مسیر وسایل مربوطه را داشته باشد. 

کسی حق ندارد حیوانی را در شرایط نامطلوب نگهداری کند.
اما در ایران ما آزادیم که حیوان داشته باشیم. هر گونه تصمیم گیری در مورد شرایط سلامت و درمان و نحوه نگهداری به خودمان مریوط است. 
اگر همسایه ها حیوان خانگی ما را دوست نداشته باشند می توانند امتحان کنند که ارتعاشات حنجره شان چند دسی بل است و اندازه دور بازویشان چند سانتیمتر است و خلاصه در این منازعه چقدر شانس پیروزی دارند.
اگر همسایه فرد بیکاره ای نیست و توان پوشیدن کفش آهنین و شکایت های غیرموثر را ندارد که خیلی هم عالی؛ تازه نگهداری حیوان نشاندهنده تجدد و به روز بودن هم هست.
نشان می دهد که ما طرفدار محیط زیست هستیم و هیچکس راجع به این که حیوان را عقیم کرده ایم حق اعتراض ندارد. 
حیوان بیچاره از چند ماهگی به خانه ما می آید و ما مفتخریم که او را تامین می کنیم اما پس از چند سال که دندان های حیوان شروع به ریختن می کند بدون هیچ مانعی می توانیم حیوانی را که هفت سال غذای پخته خورده است در یک فضای عمومی رها کنیم و به هم بگوییم هر یک سال عمر این حیوان معادل ده سال است و بنابراین او الان هفتاد ساله است ...
از این با کلاس تر هم هست: می توانیم حیوان را به دامپزشک بسپاریم تا به آن آمپولی تزریق کند که حیوان برای ابد بخوابد و هیچ دردی هم ندارد و ....
همانطور که گفتم کشور ما مهد آزادی است. آزادی هایی که ما را به ستوه آورده است.

نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: