پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۰۷۶
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۲
گیتی آنلاین - کرمانشاه - مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) از پرداخت بیش از 17 میلیارد و 600 میلیون تومان وام اشتغالزایی توسط کمیته امداد استان به مددجویان جویای کار خبر داد.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) از پرداخت بیش از 17 میلیارد و 600 میلیون تومان وام اشتغالزایی توسط کمیته امداد استان به مددجویان جویای کار خبر داد.

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین ، منطقه کرمانشاه محسن رخسی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی در نشست خبری که روز یکشنبه ششم مرداد ماه در سالن اجتماعات کمیته امداد برگزار شد گفت : در سال گذشته و در راستای طرح عظیم اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی (ره) بیش از 5700 مورد وام اشتغالزایی به مبلغ 17میلیارد و 600 میلیون تومان به مددجویان و افراد جویای کار استان پرداخت شد.
رخسی افزود : رسالت کمیته امداد از همان بدو تاسیس و به دستور امام خمینی (ره) ارائه خدمات به نیازمندان جامعه بوده است و امروز خرسندیم که این رسالت بزرگ پس از گذشت 40 سال تداوم دارد.

ایشان تصریح کرد با توجه به نرخ بالایی بیکاری که گریبانگیر استان است بحث توانمند سازی خانواده های تحت پوشش را در دستورکار خود قرار داده ایم که با توجه به تسهیلات ارائه شده در این زمینه خوشبختانه توانسته ایم در سال گذشته بیش از 5030 طرح اشتغالزایی با اعتبار 120 میلیارد تومان و با استفاده از منابع داخلی و منابع بانکهای مختلف طرف قرارداد به بهره برداری برسانیم.
مدیرکل کمیته امداد استان ،تصریح کرد خوشبختانه با پیگیری طرح های اشتغالزایی هرساله شاهد استقلال مالی و بهبود وضعیت تعدادی از افراد تحت تکفل هستیم و با توانمند سازی آنها، این افراد از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج می شوند و به خودکفایی می رسند .
وی طرح های اشتغالزایی کشاورزی و صنعتی را عمده طرح هایی دانست که بیشترین تسهیلات و اشتغالزایی را به خود اختصاص می دهند و خاطرنشان کرد : با بحث نظارت قبل، حین و بعد از اجرای طرح خوشبختانه شاهد این هستیم که بیش از 90 درصد تسهیلات در راه درست و در بحث ایجاد اشتغال  و افتتاح طرح های مذکور توسط مددجویان هزینه می شود.
محسن رخسی برنامه دوم کمیته امداد را بحث آموزشهای فنی و حرفه ای عنوان کرد و گفت : با همکاری و ایجاد تفاهم نامه های همکاری بین کمیته امداد و سازمان فنی و حرفه ای در سال گذشته بیش از 7 هزار نفر با هزینه کمیته امداد در سرتاسر استان به مهارت آموزی در رشته های مختلف پرداختند و با برنامه ریزی صورت گرفته امسال نیز به همین تعداد و با اعتباری بالغ بر 230 میلیارد تومان این مهارت آموزی ها برای ایجاد اشتغال ادامه خواهد داشت.
وی افزود : در سنوات گذشته عمده مراجعان را افراد نیازمند، سالمندان فاقد درآمد ، زنان سرپرست خانوار ، ایتام و مستمندان واقعی تشکیل می دادند اما متاسفانه با توجه به شرایط اقتصادی که در سالهای اخیر بر کشور حکمفرما شده است، افراد جوان و افراد بیکار نیز به مراجعان ما افزوده شده اند و با وجود محدودیت های مالی همواره تمام تلاشمان این است که خدمات شایسته‌ای ارائه دهیم.
رخسی افراد تحت حمایت کمیته امداد استان را 180 هزار نفر عنوان کرد و گفت این افراد در غالب 78 هزار خانواده  می باشند که  خدمات متنوع حمایتی و دائم کمیته امداد به آنها ارائه می شود.
مدیرکل کمیته امداد استان، دیگر برنامه این نهاد را پرداخت جهیزیه به زوج های جوان مددجو عنوان کرد و افزود: در همین راستا سه هزار و 800 مورد جهیزیه با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد و پانصد میلیون تومان به زوج های جوان تحت پوشش کمیته امداد استان اهدا شد .

این مسئول اضافه کرد در بحث کمک هزینه تحصیلی نیز کمیته امداد استان با پرداخت سه میلیارد تومان کمک هزینه تحصیلی به حدود 13 هزار دانش آموز تحت حمایت و همچنین دو هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی گامهای مهمی را در راستایی بالابردن سطح تحصیلات افراد تحت حمایت خود برداشته است. 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت : در سال گذشته در حوزه درمان نیز بیش از 55 هزار نفر از خدمات بیمه درمانی این نهاد با اعتباری برابر با 26 میلیاردو 200 میلیون تومان استفاده کرده اند.
وی پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی افراد تحت حمایت را یکی دیگر از خدمات کمیته امداد دانست و خاطر نشان کرد ماهانه حق بیمه تامین اجتماعی 5 هزار نفر شامل زنان بیمه شده و مددجویان پرداخت می شود.

رخسی خاطرنشان کرد برای رفع سوءتغذیه کودکان زیر شش سال استان نیز حسابهای برای یکهزارو پانصد نفر افتتاح شده است که ماهیانه مبلغی برای این مورد به حساب آنها واریز می شود.
وی در پایان با اشاره به طرح اکرام ایتام افزود: در استان حدود هفت هزار یتیم در استان شناسایی شده است که از سوی 21 هزار خیر نیک اندیش از سراسر کشور تحت حمایت قرار گرفته اند و بطور میانگین ماهیانه مبلغی حدود 277 هزارتومان به آنها پرداخت می شود.
نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: