پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
در مراسم افتتاح دوره آموزش خبرنگاری در بحران مطرح شد:
دوره آموزش خبرنگاری در بحران با حضور رئیس بسیج رسانه افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، نخستین دوره تخصصی آموزش خبرنگاری در بحران از سوی بسیج رسانه با حضور مسعود بصیری رئیس بسیج رسانه در ساختمان سیدالشهدا افتتاح شد.

بصیری رئیس بسیج رسانه در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی خبرنگاری بحران اظهار کرد: ضرورت دوره آموزش خبرنگاری بحران وجود داشت و نیاز بود به صورت منسجم چنین دوره ای آموزش با حضور اساتید آغاز شود تا مجموعه ای از نیازهای خبرنگاران در حوزه پوشش رسانه ای بحران تامین شود.

وی همچنین عنوان کرد: پیش بینی هایی انجام شده در مواقع بحران خبرنگاران آموزش دیده قابل شناسایی باشند و امکان فعالیت جدی در شرایط بحرانی داشته باشند تا در عمل ضمن توجه به سواد رسانه انتشار اخبار کذب کمتر رخ دهد.

رئیس بسیج رسانه تصریح کرد: منظور ما از بحران لزوماً بحران‌های امنیتی نیست بلکه تمام بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله تعبیر بحران دارد و نیاز هست خبرنگاران در انعکاس اخبار چنین حوادثی آموزش های لازم را دیده و دوره های تخصصی را گذرانده باشند.

بصیری با یادآوری حساست های رسانه های جهان در پوشش رسانه ای حوادث و سوانح و عملیات بحران تروریستی، افزود: خبرنگاران حساسیت های پوشش رسانه ای و انتشار عکس های حادثه را می دانند و این مهم است که مخاطب رسانه تمام گروه های سنی هستند و خبرنگاران بحران می توانند با کنترل اخبار معلم بحران باشند. 

وی همچنین اظهار کرد: تسری بحران از خبرنگار به خبرنگار می تواند اثر بیشتری داشته باشد و در حوزه بحران تاکید می شود تا از انتشار خبر بدون منبع موثق خودداری شود و این موضوع در کشورهای پیشرفته که صاحب تکنولوژی های رسانه ای هستند مسائلی حل شده است در حالیکه در کشور ما خبرنگاری بحران خود دچار بحران است.

رئیس بسیج رسانه با طرح این موضوع که بحران، فقط حادثه نیست و در بسیاری از مواقع بحران‌های اقتصادی داریم و رسانه با طنز با اخباری چون حذف چهار صفر از پول ملی برخورد می کنند در حالیکه به واقع جامعه دچار تشنج می شود.

بصیری خلاء نظام صنفی خبرنگاری را از موارد حوزه رسانه دانست و گفت: لازم است این جمع بتوانند پس از دوره آموزشی بتوانند یک تشکل در حوزه خبرنگاری بحران ایجاد و اطلاعات دریافتی را به دیگر همکاران رسانه ای منتقل کنند.


این دوره آموزشی ویژه خبرنگاران عضو بسیج رسانه و خبرنگاران داوطلب شرکت از خبرگزاری ها و روزنامه ها برگزار می شود.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: