پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، گفت: نیروهای مسلح ایران به برکت خون شهدا و هدایت های رهبری، آمادگی کامل در برابر هر خطر و حرکتی از دشمنان را در منطقه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، امیر سرتیپ امیر حاتمی عصر پنجشنبه در مراسم یادواره شهدای روستای لاشک و یاد بود شیخ فضل الله لاشکی نوری در مسجد جامع این روستا در بخش کجور شهرستان نوشهر افزود: امروز هدف قرار دادن پیشرفته ترین پهباد آمریکایی بیانگر پیشرفت چشمگیر صنایع دفاعی داخلی است که به برکت خون شهدا و تلاش فرزندان ملت شهید پرور در صنایع دفاعی، شرکت های دانش بنیان و دانشگاه محقق شد.

وی ادامه داد: دشمنان تصور نمی کردند که ایران به آنچنان پیشرفتی دست یابد که با استفاده از سامانه راداری و دفاعی ساخت ایران اسلامی پهپاد دشمن را شناسایی و آن را مورد هدف قرار دهد .

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران دارای تجهیزات نظامی پیشرفته در هوا، دریا و خشکی است و دشمنان جرات برخورد در میدان نظامی را به خود نمی دهند.

سرتیپ حاتمی با اشاره به توقیف کشتی انگلیسی  افزود: زمانی که کشتی ایرانی از سوی انگلیس غیرقانونی و دزدانه توقیف شد بعد از فرمایش رهبری نیروهای مسلح که شاهد تخلف آشکار کشتی انگلیسی در منطقه بودند به عنوان حافظ امنیت تنگه هرمز آن را توقیف کردند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: سرویس اطلاعاتی انگلیس به دروغ از مسیر غیر متعارف از حرکت کشتی خود ابراز بی اطلاعی کرد.

وی ادامه داد: امروز دشمنان به دروغ اعلام می کنند که به دنبال تحریم ملت ایران نبوده و خواهان گفت وگوی بدون پیش شرط هستند و  در رفتاری متناقض و آشکار در دنیا ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را تحریم می کنند که ایشان افتخار کردند. 

حاتمی با اشاره به چهل سال تحریم ایران اسلامی گفت: ملت ایران با ایستادگی خود که از خون شهدا تاسی گرفته همچون میدان های نظامی این تحریم ۱۶ ماهه را به زودی شکست خواهد داد هرچند رفت و آمدهای  زیاد مقامات کشورهای غربی بیانگر اشکار شدن شکست آن است.

وی شهدا را افرادی بزرگ معرفی کرد و افزود : این شهدا در میدان مبارزه ملت ایران از مشروطه تا امروز در برابر زورگویی های شرق و غرب ایستادند و ما باید این فرهنگ را حفظ و اشاعه دهیم.

یازدهم مرداد سالروز شهادت شیخ فضل الله لاشکی نوری است مجاهدی فقیه که در راه گسترش مشروطه ی مشروعه تمام توان خود را به کار بست و در مسیر برقراری این آرمان تا آخرین نفس ایستادگی کرد.

وی در سوم دی ۱۲۲۲ هجری خورشیدی در روستای لاشک بخش کجور نوشهر در خانواده ای متدین دیده به جهان گشود و رشد و پرورش یافت. او پس از سپری کردن تحصیلات مقدماتی و فراگیری دوره ی سطح حوزوی، برای پر بارتر کردن توشه ی علم خویش راهی نجف اشرف شد و در آنجا از کلاس درس استادان بزرگی همچون میرزا حبیب اللّه رشتی، شیخ راضی و میرزای شیرازی بهره های فراوانی برد و بعد از آن به شهر سامرا رفت. 

شیخ فضل الله لاشکی نوری با آموختن فقه، اصول، رجال، کلام، حکمت، عرفان و دیگر علوم زمانه نزد استادان بنام آن دیار، به مقام اجتهاد نایل آمد و پس از آن به منظور آموزش و گسترش معارف اسلامی به ایران بازگشت. 

این عالم بزرگ نقش مهم و تاثیرگذاری در مخالفت با حکومت قاجار داشت و در دوران مبارزه برای برپایی مشروطه حضور داشت و با مشروطیت مخالفتی نداشت اما بحث او در کیفیت آن بود.

وی در آن دوره با مشاهده انحراف مشروطه از مسیر اصلی، ایجاد مشروطه مشروعه را پیگیری و با روشنفکران غرب زده مخالفت کرد.

سرانجام این رهبر آزاده در ۱۱ مرداد ۱۲۸۸ هجری خورشیدی در میدان توپ خانه تهران به دار آویخته شد و پیکر وی را پس از گذشت ۱۸ ماه به قم برده و در حرم حضرت معصومه(س) به خاک سپرده شد.

روستای لاشک از توابع بخش کجور شهرستان نوشهر زادگاه آیت الله شهید شیخ فضل الله لاشکی نوری بوده و ۱۵ شهید گرانقدر نیز تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است. بخش کجور نیز از مناطق خوش آب و هوا و ییلاقی شهرستان نوشهر محسوب می شود. 

بخش تاریخی و کوهستانی کجور با برخورداری از ۶۸ روستا و دستکم ۱۲هزارنفر جمعیت ثابت و ۲۵ هزار نفر جمعیت متغییر در۷۵ کیلومتری جنوب شرقی نوشهر قراردارد. 
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: