پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴
مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی آموزش‌وپرورش اعلام کرد
مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش از آغاز مسابقات فرهنگی هنری دانش‌آموزان از 22 مرداد در اردوگاه شهید باهنر خبر داد. به گفته او این مسابقات در 8 رشته و گرایش برگزار می‌شود.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از پانا، علی رمضانی درباره جزییات برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی هنری دانش‌آموزان سراسر کشور گفت: حدود 10 میلیون و 83 هزار نفر رشته در مسابقات فرهنگی هنری شرکت کرده‌اند که بیش از هزار نفر از برگزیدگان دختر و در حدود هزار نفر پسر هستند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش افزود: این دوره از مسابقات در 5 گرایش و رشته آفرینش‌های ادبی و پژوهشی، رسانه و فضای مجازی، هنرهای آوایی، ‌فیلم و هنرهای نمایشی، هنرهای دستی تجسمی برگزار می‌شود.

رمضانی افزود: دانش‌آموزان در 4 سطح مدرسه، شهرستان/منطقه، استان و کشور و در بیش از 60 رشته و گرایش باهم رقابت می‌کنند. این دوره از مسابقات برای بخش پسران از 22 مرداد آغازشده و تا 25 مرداد ادامه دارد، همچنین در بخش دختران این مسابقات از 28 مرداد آغازشده و تا 31 مرداد ادامه خواهد داشت.

افتتاح نمایشگاه در حوزه دستی تجسمی در 23 مرداد

وی گفت: در این دوره از مسابقات کلاس‌های ویژه‌ای برای دانش‌آموزان در نظر گرفتیم. همچنین یکی از کارهای جانبی ما افتتاح نمایشگاه در حوزه دستی تجسمی است که 23 مرداد در اردوگاه شهید باهنر برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش ادامه داد: برنامه‌ای را برای دانش‌آموزان در این دوره از مسابقات در نظر گرفتیم که تمام اجرای آن به دانش‌آموزان واگذارشده است. همچنین برگزاری جنگ شبانه و برنامه‌های متنوع دیگر نیز برای آنان به اجرا درخواهد آمد.

رمضانی در ادامه به هم‌خوانی داشتن این مسابقات با ساحت تربیت هنری و زیباشناختی سند تحول بنیادین اشاره کرد و افزود: این ساحت یکی از ساحت‌های مورد استقبال خانواده‌ها و دانش‌آموزان است به‌طوری که در سال گذشته 6 میلیون و 147 هزار نفر رشته در این مسابقات شرکت کردند و امسال رشد 60 درصدی مشارکت دانش‌آموزان را داشتیم.

نویسنده:مریم احمدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: