پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۱۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
مهمترین عامل آشیل (ضعف) اقتصاد ایران, بحث مدیریت است.لذا با تعریف مدیریت و کاربرد درک آن باید دانست که میتوان راهکار مناسبی جهت حل این آسیب را یافت.
علی عبدی زاده ,در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی گیتی آنلاین در این خصوص چنین گفت : مدیریت فرآیند به کارگیری موثر و کارآمد منابع مادی و انسانی در برنامه ریزی , سازماندهی, بسیج منابع و امکانات,هدایت و کنترل است که برای دستیابی به اهداف سازمانی و بر اساس نظام آموزشی مورد قبول صورت می گیرد.

تحلیلگر اقتصادی با اشاره به این عبارت که مدیریت , هنر انجام دادن کار به وسیله افراد ذیصلاح است ; افزود: همه کشورهای توسعه یافته قبل از توسعه یافتگی , بحث مولفه "مدیریت" را حل کرده بودند.


عبدی زاده در ادامه تصریح کرد: با توجه به ساختارهای موجود در اقتصادهای بزرگ , بصورت شکلی هم در کشور ما نیز وجود دارد;از جمله بانک,بورس,بیمه یا نظام و بازوی اقتصاد و بطور مشخص نظام مالیاتی , لذا وقتی به نوع کارکرد آن بصورت کارشناسی و تحلیلی با تعمق به آنالیز و بررسی میپردازیم قابل فهم است که روند غیر تعادلی و کند آن باعث نوسانات شدید , آسیب پذیر و غیرجذاب برای مردم و سرمایه گذاران است.

تحلیلگر اقتصادی با تاکید بر این مهم که ماهیت اقتصاد تحت الشعاع مدیریت است,گفت : اقتصاد برای تحقق توسعه نیاز به منابع انسانی و طبیعی دارد و این در حالی است که به گفته برخی کارشناسان, ایران دارای هفده تا هجده درصد منابع انرژی جهان می باشد و از نظر نیروی انسانی نیز در تولید علم و مقالات نیز صاحب جایگاه می باشد .اما اینکه چرا هنوز با تدوین شش برنامه توسعه در تحقق توسعه اقتصادی ناکام بوده ایم ? دلیل آن موارد مختلفی است .امامهمترین آنها مدیریت است .

علی عبدی زاده در پایان اظهار داشت: قبل از فرآیند توسعه می بایست که به فکر آموزش و تربیت مدیران می بودیم که البته الان نیز باید با انتصاباتی هدفمندو با فلسفه مشخص, با توجه به تحصیلات و سواد و تخصص مرتبط و با اولویت جوانان شایسته و توانمند به عرصه مدیریتی , آشیل اصلی توسعه اقتصادی را رفع و روند فرآیند پاردایم توسعه را بر
ریل آن قرار دهیم.
نویسنده:عزه میرصادقی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: