پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۲۰۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۶
معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، گفت: با همکاری مجلس قرار است تا یک درصد از مالیات های ارزش افزوده که از واحد‌های تولیدی گرفته می شود، در رابطه با توسعه زیرساخت های شهرک های صنعتی، هزینه شود.
گیتی آنلاین_ به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان، با حضور مسئولین استانی و کشوری در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد.
در این مراسم، صالحی نیا، معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، با بیان اینکه توسعه زیرساخت ها در شهرک ها صنعتی کشور مدنظر است، گفت: در این مرحله وظیفه بررسی همه جانبه در خصوص شهرک ها و اولویت بخشی جذب منابع و اعتبارات است.
وی ادامه داد: قرار است تا با همکاری مجلس یک درصد از مالیات های ارزش افزوده که از واحد‌های تولیدی گرفته می شود، در رابطه با توسعه زیرساخت های شهرک های صنعتی، هزینه شود که با جمع سایر منابع دیگر می شود مشکلات زیر ساخت ها در این حوزه را حل کرد.
وی با بیان اینکه از برنامه های اصلی  وزارت صمت این است که واحد‌های راکد و غیرفعال دوباره به چرخه تولید بازگردند، تصریح کرد: بحث توسعه خوشه های صنعتی در سازمان صنایع کوچک دارد و این خوشه های الگو و به واحد‌های تولیدی کوچک از نظر صادرات و بهسازی فعالیتشان و .... کمک می کند.
نورا، معاون اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: این استان علی رقم شرایط منحصر به فرد و راه های دسترسی به آب های آزاد، در زمینه صنعتی به دلیل نبود فرهنگ در زمینه سرمایه گذاری در بخش صنعت توسعه نیافته، و شاخص های صنعتی ما در مقایسه با کشور بسیار پایین است.
وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در سال های اخیر بیش از پیش از سوی مسئولین نظام مورد توجه قرار گرفته تصریح کرد: عملیات توسعه زیر ساخت هایی نظیر راه، راه آهن، گاز و ... در حال انجام است که به نوعی زیرساخت صنعت است.
وی وجود معادن غنی در سیستان و بلوچستان را عامل و زمینه ساز توسعه استان دانست و اظهار کرد: خوشبختانه شورای عالی معادن استان به ریاست استاندار فعال شده و کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به جهت رفع مشکلات و موانع پیش روی تولید نیز در حال فعالیت است.
میرشکار رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان نیز با تاکید بر اینکه توسعه زیرساخت های شهرک های صنعتی باید در اولویت قرار بگیرد گفت: برخی واحد‌های مستقر در این شهرک ها مشکل کمبود آب دارند که ضرورت دارد تا برای رفع این مشکل مهم اقدامات لازم صورت بگیرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در حوزه زیر ساخت به ویژه آب و برق مشکل اساسی در شهرک‌های صنعتی وجود دارد که باید برطرف شود.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: