پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۷۲۳۱
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
افتخاري ديگر براي جامعه رسانه هاي ورزشي ؛
گیتی آنلاین - کرمانشاه - کیومرث پاشایی ورزشکار و ورزشی نویس استان کرمانشاه برای اولین بار در جهان توانست از رکورد دراز و نشست گینس عبور کند
کیومرث پاشایی ورزشکار و ورزشی نویس استان کرمانشاه برای اولین بار در جهان توانست از رکورد دراز و نشست گینس عبور کند 

به گزارش خبرنگار ورزشی گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه ، در چهارمين المپياد ورزش همگاني دانشجويان پسر دانشگاه هاي سراسر كشور كه به ميزباني همدان برگزار شد، كيومرث پاشايي عضو تيم دانشگاه رازي و خبرنگار ورزشي و فعال كرمانشاه در ماده دراز و نشست ركورد گينس را شكست.

پاشايي در اين دوره از رقابت ها توانست با توانمندي منحصربفرد و شايستگي با اجرايي ٢٢٢٠ حركت ورزشي سنگين دراز و نشست در مدت ٩٠ دقيقه از ركورد قبلي گينس عبور كند.
رکورد دراز و نشست گینس در اختیار دختر 10 ساله ای اهل کنساس بود که در مدت 90 دقیقه  2110 دراز و نشست  را انجام داده بود و قبل از ایشان نیز   رکورد بیش ترین دراز و نشست متعلق به یک ورزشکار آمریکایی بود که در مدت 90 دقیقه 2001 عدد این حرکت را انجام داده بود. 
کیومرث پاشایی ورزشکار با استقامت کرمانشاهی با انجام 2220 حرکت در 90 دقیقه اکنون بعنوان رکوردار جهان بحساب می آید و باید برای ثبت آن در کتاب رکوردهای جهان ( گینس) مسئولان ورزش دانشگاهی ، وزارت ورزش و اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه همکاری کنند تا این رکورد ارزشمند به نام کرمانشاه و ایران ثبت شود.
انجام و تکرار مداوم این حرکت سخت ورزشی فشار سنگینی به عضلات میانی وارد می کند که به همین جهت این حرکت ورزشی یکی از سخت ترین رکوردهای جهان بشمار می رود.
گفتني است كيومرث پاشايي دانش آموخته رشته مديريت رسانه، خبرنگار ورزشي و ركودار ملي است كه تاكنون ٥ عنوان و ركورد ملي را به نام خود ثبت كرده است.


نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: