پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۲۴۱
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۴
حسن نوروزی:
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره غیرقانونی شدن برداشت مطالبات غیرمستقیم بانک ها از حساب ضامن ها گفت این کار غیرشرعی و غیرمتعارف است.
حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی در مصاحبه با خبرنگار گیتی آنلاین در باره غیرمجاز شدن برداشت بانک ها از حساب ضامن ها گفت: قبلا به این سبک بود که اگر کسی تسهیلات دریافت می کرد و شخصی ضامن بوده اگر سر ماه پرداخت نمی کرد بانک ها بلافاصله از حساب ضامن اگر پول داشت برداشت می کردند. 
وی تصریح کرد: این کار غیرشرعی و غیرمتعارف است.
نماینده بهارستان و رباط کریم افزود: اول باید وام گیرنده بپردازد و اگر نپرداخت به او اخطار بدهند و بعد برحسب ضمان با شرایط خاص خودش از حساب ضامن برداشت می شود. 
نوروزی تاکیدکرد: اگر وام گیرنده پرداخت نکند، اگر در دسترس نباشد ضامن باید بدهی مظنون العنه را بپردازد آنهم با اجازه ضامن و برحسب حکمی که دادگاه مشخص می کند.
نوروزی ادامه داد: این است که اگر کسی تسهیلاتی دریافت کرده و بلافاصله و بدون اجازه بخواهند از حساب ضامن و بدون اطلاع او بردارنداین خلاف قانون بوده که بانک مرکزی اعلام کرد که این کار را نکنید.
از این پس حساب های بلوکه شده ضامنین باید آزاد شود البته پول هایی که تا قبل از این قانون دریافت شده قابل بازپس گیری نیست.
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: