پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۲۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
بمناسبت روز خبرنگار برگزار شد ؛
گیتی آنلاین - کرمانشاه ، نشست خبری و مراسم تجلیل از ورزشی نویسان استان کرمانشاه توسط مهدی همتی رئیس هیأت استان برگزار شد و در ادامه به تشریح برنامه ها و اقتخارات کسب شده ورزشکاران این هیأت پرداخته شد.

 نشست خبری و مراسم تجلیل از ورزشی نویسان استان کرمانشاه توسط مهدی همتی رئیس هیأت استان برگزار شد و در ادامه به تشریح برنامه ها و اقتخارات کسب شده ورزشکاران این هیأت پرداخته شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه، مهدی همتی رئیس تکواندو استان کرمانشاه در نشست خبری که بمناسبت روز خبرنگار در سالن اجتماعات این هیأت برگزار شد ضمن تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار اظهار داشت : نقش رسانه ها در پیشرفت و ارتقا ورزش بر کسی پوشیده نیست به اینصورت که خبرنگاران با اجرای رسالت خویش که همانا آگاه سازی اقشار مختلف جامعه به افتخار آفرینی ، نقاط قوت ، نواقص ،ضعف ها و عملکرد مسوولان ورزشی و ورزشکاران است ، راههای پیشرفت و تعالی را برای ورزش هموار می سازند.

همتی افزود : خبرنگاران با درج اخبار و تحلیل های کارشناسی شده و به روز مسیر ورزش را هموار می سازند و با ایجاد انگیزه در بین ورزشکاران و مسئولین موانع را مرتفع می سازند.

وی با اشاره به پیشرفتهای اخیر تکواندو استان در عرصه های ملی و بین المللی تصریح کرد : اطلاع رسانی دقیق و بموقع افتخارات کسب شده مجموعه مربیان و ورزشکاران هیأت توسط اصحاب رسانه استان یکی از دلایل موفقیتهای اخیر تکواندو استان است که جا دارد از زحمات تمامی عزیزان خبرنگار تشکر ویژه ای داشته باشم .

رئیس هیأت تکواندو استان در بخش دیگری از سخنانش حضور سه مربی در رده های مختلف سنی تیم های ملی تکواندو کشورمان را از عمده افتخارات ورزش استان برشمرد و بیان داشت ، حضور سه مربی از استان کرمانشاه در تیم های ملی تکواندو جمهوری اسلامی ایران افتخاری است که تا کنون نصیب هیچ استانی نشده است و این افتخار در حال حاضر برای استان رقم خورده است.

همتی گفت : خانم لیلا خزایی بعنوان سرمربی تیم ملی نوجوانان بانوان ، وحید ناصری بعنوان سرمربی تیم ملی نوجوانان پسر و جواد خاوری بعنوان سرمربی تیم نونهالان کشورمان هستند که افتخارات بی نظیری را برای کشورمان در مسابقات جهانی و آسیایی کسب نمودند.

این مسئول خاطر نشان کرد : لیلا خزایی بعنوان اولین بانوی سرمربی تیم ملی تکواندو نوجوانان دختر کشورمان در تاریخ تکواندو استان کرمانشاه توانست هدایت تیم ایران را بر عهده بگیرد و با این تیم وکسب 5 طلا و 2 برنز با قاطعیت مقام قهرمانی مسابقات آسیایی 2019 اردن را بدست آورد که در تاریخ تکواندو ایران بی نظیر است.

همتی جواد خاوری را نیز یکی از افتخارات ورزش تکواندو استان و کشور دانست و تصریح کرد : خاوری در سال 97 بعنوان فنی ترین مربی ایران شناخته شد و توانست تیم نونهالان کرمانشاه را به مقام قهرمانی ایران برساند و پس از آن بعنوان مربی تیم ملی نونهالان ایران در مسابقات آسیایی اردن تیم کشورمان را با کسب 4 طلا 2 نقره و 3 برنز قهرمان این دوره از رقابتها کند ضمن اینکه جواد خاوری بعنوان مدرس و استعدادیاب فدراسیون تکواندو کشورمان نیز فعالیت می کند.

رئیس هیأت تکواندو استان کرمانشاه افزود : سومین افتخار جامعه تکواندو و ورزش استان وحید ناصری است که بعنوان سرمربی تیم ملی نوجوانان پسر فعالیت می کند و با کسب 10 مدال رنگارنگ شامل 5 طلا ، 4 نقره و 1 برنز در مسابقات آسیایی اردن با ثبت یک رکورد تاریخی تیم نوجوانان ایران را به مقام قهرمانی رساند و در مسابقات جهانی نیز با 7 طلا و 2 برنز تیم ایران را قهرمان جهان کرد.

مهدی همتی عملکرد جامعه تکواندو استان را در کشور بسیار عالی ارزیابی کرد و افزود با 3 مربی در تیم های ملی تکواندو در رده های سنی مختلف و تکواندوکارانی از کرمانشاه در رده های مختلف تیمی ملی و کسب افتخارات مثال زدنی مکان کرمانشاه در میان استانهای کشور در جایگاه بسیار عالی است و بازتاب این افتخار آفرینی توسط رسانه های استان در سطح کشور می تواند زمینه ساز جذب اسپانسر برای هیأت تکواندو استان باشد.

رئیس هیأت تکواندو کرمانشاه در ادامه سخنانش با اشاره به افتخارآفرینی تکواندوکاران کرمانشاهی در ایران و جهان در سالهای گذشته و ادامه این روند موفقیت آمیز توسط ورزشکاران کنونی استان ، خاطر نشان کرد در حال حاضر نیما محمدیاری یکی از آینده سازان موفق تکواندو استان است که در بین 971 ورزشکار در رده سنی نونهالان توانست به مقام اول دست یابد و به تیم ملی دعوت شود و با اقتدار تمام در مسابقات آسیایی 2019 اردن یکی از 4 نشان طلای ارزشمند تیم ملی کشورمان را بدست آورد که در حال حاضر یکی از نفرات ثابت تیم ملی می باشد

وی مهدی بهرامی آذر را یکی دیگر از افتخارات استان و کشور دانست و افزود : این پاراتکواندوکار کشورمان با کسب مقام قهرمانی کشور ، طلای مسابقات آسیایی ویتنام و نقره مسابقات جهانی ترکیه و مقامهای متعدد دیگر در رنکینگ دوم جهان قرار دارد و با توجه به کسب این رنکینگ امیدواریم یکی از نفرات تیم ملی پاراتکواندو کشورمان در مسابقات پاراالمپیک 2020 توکیو باشد .

رئیس هیأت تکواندو کرمانشاه در ادامه صحبت هایش اشاره ای به تعداد تکواندوکاران استان داشت و گفت در حال حاضر 7 هزار ورزشکار سازمان یافته که 10 درصد کل ورزشکارن استان را تشکیل می دهند در سراسر استان در رشته تکواندو فعالیت می کنند و آمار غیر رسمی نیز از فعالیت حدود 17 هزار نفر خانم و آقا در این رشته ورزشی در سراسر استان خبر می دهد.

وی تعداد باشگاه های سطح استان را 92 باشگاه برشمرد و تاکید کرد در سراسر شهرستانهای استان به غیر از شهرستان ثلاث باباجانی سالن های مجهز تکواندو فعال است و در تلاشیم با همکاری مدیر کل ورزش و جوانان استان و مسئولان استان بزودی سالن مجهزی را نیز در ثلاث باباجانی تاسیس کنیم تا محدودیتی برای عزیزان علاقمند به تکواندو در این شهرستان زلزله زده نداشته باشیم.

وی ورزش تکواندو را یکی از پر مدال ترین و افتخار آمیز ترین ورزشهای استان دانست و گفت : حضور سه مربی در تیم ملی ، 107 داور در بخش آقایان و بانوان ، 118 مربی ، قهرمانی در مسابقات کشوری بزرگسالان در همدان با کسب 3 طلا و 3 برنز در بخش آقایان و 1 برنز در بخش بانوان ، نایب قهرمانی نوجوانان کشور ، کسب مدال های متعدد طلا ، نقره و برنزدر مسابقات استعدادهای برتر کشور و ... همگی نشان از پتانسیل ، توان و آینده موفق این ورزش مدال آور در استان کرمانشاه دارد.

مهدی همتی تاکید کرد ادامه روند این موفقیت ها نیاز به برنامه ریزی دقیق و حمایت مالی مدیران ارشد و ورزشی استان دارد و در حال حاضر که تکواندو استان به این نقطه رسیده است باید رسانه ها و مسئولین تلاش کنند تا با جذب اسپانسر و تامین زیر ساخت های ورزشی این راه تداوم یابد.

ایشان با اشاره به حضور حجی زواره ورزشکار نامی تکواندو استان در تهران تاکید کرد ، اگر نتوانیم شرایط را برای قهرمانانمان محیا کنیم آنها برای ادامه موفقیت هایشان به ناچار مجبور به مهاجرت به سایر استانها می شوند و این در حالی است که برای رساندن یک ورزشکار به قهرمانی و کسب مدال باید چندین سال زحمت کشید ، هزینه و برنامه ریزی کرد و نباید اجازه داد بخاطر شرایط مالی این افتخارآفرینان از بدنه ورزش استان جدا شوند.

همتی در ادامه صحبت هایش و در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر استعدادیابی در میان شهرستانها و روستاهای دورافتاده استان گفت : خوشبختانه با فعالیت تمامی هیأت هایمان در شهرستانها و مساعدت اداره ورزش و جوانان استان در اکثر نقاط استان حتی دوره افتاده ترین روستاها ،باشگاههای تکواندو فعال است و با حضور مربیان استعدادیاب در این باشگاهها علاقمندان و مستعدان این ورزش شناسایی می شوند .

وی تاکید کرد حمایت از فرزندان با استعداد قشرهای آسیب پذیر یکی دیگر از برنامه های این هیأت است و در همین زمینه و با انعقاد تفاهم نامه ای که با کمیته امداد ، سازمان بهزیستی و سازمان زندانهای استان بسته شده است فرزندان با استعداد و علاقمند خانواده های تحت حمایت این سه نهاد حمایتی می توانند بدون پرداخت هیچگونه شهریه ای و حتی دریافت لباس ورزشی رایگان در باشگاههای زیر مجموعه هیأت تکواندو استان نام نویسی کنند و به فعالیت بپردازند تا انشاالله شاهد حضور و افتخار آفرینی این عزیزان در مسابقات استانی ، کشوری و بین المللی باشیم.

مهدی همتی در پایان سخنانش ضمن تبریک دوباره روز خبرنگار به ورزشی نویسان استان خاطر نشان کرد : تداوم موفقیت ورزش استان خصوصاً ورزش تکواندو میسر نمی شود مگر با حمایت و همکاری رسانه های استان و زحمات شبانه روزی خبرنگاران که با اطلاع رسانی دقیق و انعکاس رویدادها و افتخار آفرینی ورزشکاران زمینه های ایجاد انگیزه را در بین ورزشکاران و مسئولین ایجاد می کنند و امیدواریم انعکاس افتخارات امروزه تکواندو استان به جذب اسپانسر و حامی مالی برای این هیأت بینجامد که شاهد کسب سکوهای جهانی و المپیک توسط فرزندان این خطه باشیم.

گفتنی است در پایان این نشست توسط رئیس و مسئولین هیأت از ورزشی نویسان استان با اهداء لوح سپاس و هدیه تجلیل شد.


تصاویر : مهدی حشمتی - فرزاد منتی

نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: