پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۷۲۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۳
در مراسم روز خبرنگار مطرح شد :
شواهد و قرائن نشان می دهد که تحریم بر روی صنعت پتروشیمی کشور تاثیر معناداری ندارد.


به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین در جلسه ای که به عنوان روز خبرنگار در سالن آمفی تئاتر شرکت پتروشیمی خلیج فارس برگزار شد ربیعی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس گفت: حال صنعت پتروشیمی کشور خوب است و صنعت پتروشیمی کشور آبروی این کشور است و این به همت افرادی است که گمنامند و در فضایی کار می کنند که ما شاید نتوانیم یکی دو روز هم دوام بیاوریم. 
وی به خبرنگاران توصیه کرد : این افتخار آفرینی ها را منتقل کنید و به جامعه بگویید که در این کشور چه اتفاقی دارد به وقوع می پیوندد. 
وی تاکیدکرد: بیایید عملکردمان را بررسی کنیم و بررسی کنیم و ببینیم آیا تحریم بر صنعت پتروشیمی تاثیری داشته است؟
ربیعی یادآوری کرد: از پارسال تا حالا هلدینگ خلیج فارس دو تا شرکت خود را به بورس وارد کرد؛ پتروشیمی پارس و پتروشیمی نوری.
وی تاکید کرد: این شرکت ها با مقیاس هایی که در بورس هست دو تا شرکت بسیار بزرگ هستند. 
وی تصریح کرد : معلوم است که حالمان خوب است و شرایط اقتصاد کشور مناسب است که دو تا شرکتمان را وارد بورس کردیم.
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس برای ارائه عددی که پشتوانه صحبتش باشد گفت: ما وقتی سهام شرکت پتروشیمی پارس را در تیرماه سال گذشته در بورس عرضه کردیم 180 هزار نفر سهم پارس را خریدند. 
وی ادامه داد: امسال شرکت نوری را که در 22 تیرماه عرضه کردیم 584000 نفر سهم این شرکت را خریداری کردند. 
ربیعی رو به خبرنگاران گفت: خیلی از شماها هم شاید جزو آن 584000 نفر باشید.
وی ادامه داد: اگر بوده اید که خوش به حالتان به خاطر این که سرمایه گذاری خوبی کردید. 
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس بزرگی عدد جمعیت  خریداران را اینگونه تبیین کرد: ظرفیت  ورزشگاه آزادی حدود هشتاد هزار نفر است و من عرض می کنم 584 هزار نفر در روز اول عرضه اولیه، سهام پتروشیمی نوری را خریدند.
ربیعی توجه داد: ببینید در شرایطی که همه کشور مملو از اخبار بد است این خریداران در طول 24 روز بیش از 30 درصد سود کردند. سودی که شرعی و قانونی و غیرسوداگرانه است. 
وی تصریح کرد: در همین بازار که همه می گویند آقا هیچکس پول ندارد، همه اینجا فقیرند ما 560 میلیارد تومان از بازار پول جمع کردیم. مردم به ما اعتماد کردند پول گذاشتند و سرمایه شرکت را خریدند و این نشاندهنده آن است که حالمان خوب است.
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس گفت: امروز که نمی توان افراد را در بیخبری نگهداشت ما چرخ توسعه صنعت پتروشیمی کشور را نگذاشتیم بخوابد، کلنگ زنی کردیم و کارمان را توسعه دادیم چون به خودمان مطمئن بودیم و به 10 سال دیگر کشور فکر می کردیم.
وی این دوراندیشی را نیز نشانه آن دانست که حال صنعت پتروشیمی کشور خوب است و افزود: همین امروز که با شما صحبت می کنم غیر از پروژه های به تولید رسیده حدود 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری در حال ساخت داریم که در آینده که افتتاح شود و در بورس عرضه شود مردم می فهمند که چه سرمایه گذاری بزرگی انجام شده است.
ربیعی گفت : گاهی ما مثل ماهی ای که داخل آب است قدر آب را نمی دانیم و وجود آب را طبیعی می دانیم. الان ما می گوئیم ده میلیارد دلار و آن را عادی قلمداد می کنیم. 
وی تاکید کرد: ده میلیارد دلار پول خیلی بزرگی است و در خزانه کشور کاملا تاثیرگذار است.
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس یادآوری کرد: سال ها در این کشور نفت استخراج می شد و بخش زیادی از ثروت این کشور در مشعل ها و فلرها می سوخت. سال ها این مشعل ها در کنار جاده های خوزستان می سوخت و دودش به حلقوم این مردم مظلوم می رفت و آنچیزی که می سوزد چیز باارزشی است. 
 باید پای درد دل آقای زنگنه بنشینید تا برایتان بگوید چه داغی داشتند بچه های صنعت نفت از گازهایی که می سوخت و از بین می رفت و بسیار هم با ارزش بود.
ربیعی عنوان کرد: خب حالا صنعت پتروشیمی کشور آمده پیش قدم شده تا جلوی این آتش ها را بگیرد و این گازی که دارد می سوزد را جمع آوری کنیم و بیاوریم در جایی مثل پالایشگاه بید بلند خلیج فارس و این محصولات باارزش را تولید کنیم. این یعنی که حالمان خوب است.
فتح المبین صنعت پتروشیمی 
وی تاکیدکرد: تحریم ها تاثیر نگذاشته و آینده نگری ما موید این مطلب است.
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس افزود: امروز ما در صنعت پتروشیمی کشور تعمیرات و نگهداری و اورهالی را انجام می دهیم که 10 سال پیش فقط یک آرزو بود. نمونه اش پتروشیمی نوری پارسال تعمیر واحد پارازایلن را انجام داد و کاری که بچه های پتروشیمی نوری انجام دادند در حد یک فتح المبین بود. 
بدون حضور خارجی ها، بچه ها آستین بالازدند و یک کار بسیار بسیار پیچیده را ظرف 130 روز انجام دادند و الان آن کارخانه دارد با ظرفیتی بالاتر از قبل و با کیفیتی بالاتر از قبل پارازایلن تولید می کند و پارازایلن تبدیل می شود به محصول ورودی شرکت پتروشیمی تندگویان و تبدیل می شود به پت و الیاف نساجی. 
ربیعی اعلام کرد: اگر شما امروز می بینید که در تولید نوشابه و ماءالشعیر و روغن خوراکی مشکل بسته بندی نداریم به خاطر تولید پتروشیمی کشور است.
در غیراینصورت می توانست به خاطر کمبود مواد اولیه بطری قفسه فروشگاه های خوراکی دچار کمبود شود و شما این کمبود را در زندگی روزمره تان احساس می کردید.
بازار محصولات پتروشیمی باثبات است
ربیعی در ادامه به تشریح شرایط بازار محصولات پتروشیمی پرداخت و گفت: بازار محصولات پتروشیمی بسیار بازار آرام و باثباتی است و همانطور که در بورس کالا قابل بررسی است می بینید که محصولات پتروشیمی در بورس کالاکمترین نوسان قیمت را دارند.
هم تولیدات ما کافی است و هم قیمت باثبات است. محصولات ما در کشور به راحتی و به وفور پیدا می شود و صادرات هم ادامه دارد؛ این یعنی حالمان خوب است. 
به هر حال آنها که کشوری مقتدر و مردمی عاشق را تحریم می کنند عرض خود می برند و همت ما می طلبند.نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: