پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۳۱۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
سفیر هند در آمریکا گفت: تصمیم آمریکا برای لغو معافیت‌هایی که به خریداران نفت ایران داده بود، به منافع هند ضربه می‌زند و دهلی‌نو امیدوار است واشنگتن در مسائلی که برای هند اهمیت دارد انعطاف‌پذیری نشان دهد.

گیتی آنلاین:به نقل از اسپوتنیک، سفیر هند در آمریکا گفت تصمیم آمریکا برای لغو معافیت‌هایی که به خریداران نفت ایران داده بود، به منافع هند ضربه می‌زند و دهلی‌نو امیدوار است واشنگتن در مسائلی که برای هند اهمیت دارد انعطاف‌پذیری نشان دهد.

هارش واردهان شرینگل ادامه داد: «این یک اولویت مهم برای آمریکاست و ما با آن کنار آمدیم ولی انتظار داریم آمریکا هم همین انعطاف‌پذیری را در مورد اولویت‌های ما نشان دهد. پیدا کردن منابع جایگزین نفت ایران با همان قیمت و کیفیت برای ما یک چالش است و به منافع هند آسیب می‌رساند».

شرینگل گفت تصمیم هند برای تبعیت از تحریم‌های آمریکا بر اساس اهمیت رابطه بین هند و آمریکا گرفته شده است و تأکید کرد که هر دو طرف باید آن را درک کنند.

در نوامبر 2018، دونالد ترامپ تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرد که بخش‌های انرژی، بانکداری، کشتیرانی و هوانوردی آن را هدف گرفته بود.

هشت خریدار نفت ایران ــ چین،  یونان، هند، ایتالیا، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و ترکیه ــ معافیتهایی دریافت کردند که به آنها اجازه می‌داد به خرید نفت از ایران ادامه دهند. واشنگتن توضیح داد که این کشورها قول داده‌اند واردات نفت از ایران را کاهش دهند.

در آوریل، واشنگتن اعلام کرد معافیت‌های واردکنندگان نفت ایران را پس از دوم ماه می تمدید نخواهد کرد.

منبع: تسنیم

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: