پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۷۳۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از ایده‌های فناورانه با قابلیت تجاری‌سازی و اشتغال‌زایی حمایت مادی و معنوی به‌عمل می‌آورد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، در پی منویات رهبر معظم انقلاب و تأکیدات دکتر محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، مبنی بر حمایت از فارغ‌التحصیلان جوان و خلاق که ایده‌های مبتکرانه در حوزه‌ی فناوری دارند، بنیاد برکت با حمایت از این جوانان، مقدمات و بسترهای اشتغال‌زایی در این حوزه را نیز فراهم آورده است.
در همین زمینه، براساس تفاهم‌نامه‌ای که میان بنیاد برکت به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و پارک علم و فناوری به نمایندگی از جهاد دانشگاهی در برخی از استان‌های کشور از جمله کرمانشاه و چهارمحال و بختیاری منعقد شده، مقرر گردیده است که ایده‌های فناورانه‌ی با قابلیت تجاری‌سازی، اشتغال‌زایی و دارای پتانسیل ایجاد کسب‌وکار، پس از تأیید اولیه توسط پارک علم و فناوری، به معاونت توسعه‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت معرفی شوند.
طرح‌های توجیهی اشتغال‌زایی معرفی‌شده از سوی پارک علم و فناوری، توسط بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) براساس رویه‌های موجود، مورد حمایت مادی و معنوی قرار می‌گیرند. در همین راستا، با حمایت بنیاد برکت به تازگی، 30 طرح اشتغال‌زایی با محوریت طرح‌های فناورانه در استان کرمانشاه ایجاد و ادامه‌ی این فرآیند، برای استان‌های دیگر و از جمله چهارمحال و بختیاری هم پیش‌بینی شده است. 
در تفاهم‌نامه‌ی منعقده میان بنیاد برکت و پارک علم و فناوری استان کرمانشاه، مواردی هم‌چون شناسایی، ظرفیت‌سنجی و تعیین توانمندی‌های بالقوه‌ی متقاضیان در ارتباط با اشتغال، آموزش و توانمندی متقاضیان به منظور ایجاد اشتغال دایم و پایدار، سامان‌دهی و همکاری به منظور تأمین و تکمیل تجهیزات، مواد اولیه و لوازم مورد نیاز برای هر شغل و استقرار آن، راهبری و ارایه‌ی مشاوره‌ی حرفه‌ای به اعضای جامعه‌ی هدف به منظور پایداری و توسعه‌‌ی شغل ایجاد شده و نظارت و پایش مستمر در حین استقرار و اجرای طرح، پیش‌بینی شده است.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: