پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۳۴۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد:
رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد اعضای شورای دور پنجم و شهردار منتخب را وارث یک بدهی عظیم ۳۰۰ میلیاردی دانست .


علی ماکنعلی در جمع اصحاب رسانه لرستان که به دعوت از شهردار و اعضای شورای شهر خرم آباد بمناسبت روز خبرنگار گردهم آمده بودند ، اظهار داشت :  شورای اسلامی دور پنجم و شهردار منتخب، جناب وحید رشیدی وارث یک شهرداری بدهکار هستیم؛ یک شهرداری که با ۳۰۰ میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتیم ،  اکنون قصد ندارم و نمی‌خواهم زحمات دوستان را در گذشته نادیده بگیرم ولی باید بگویم نسیه کاری یک کار ساده است هر کسی می تواند در جامعه، نسیه کاری کند.

وی به نقد از نسیه کاری شهرداران و اعضای شورای پیشین، خاطرنشان ساخت:  هر کسی می تواند در جامعه نسیه کاری انجام دهد ولی آیا می دانید کار بدون پشتوانه مالی انجام دادن نتیجه اش چه می‌شود ؟ نتیجه ی آن بدهکار کردن شهرداری و  بی‌اعتمادی به شهرداری است.

مدیرکل اسبق آموزش و پرورش استان لرستان تشریح کرد : اگر کارها بدون پشتوانه مالی انجام گیرد پیمانکاران بعد از گذشت چند ماه طلب خود را می خواهند وقتی به پول نرسند به شهرداری بی اعتماد می‌شوند آنگاه که شهردار و شورای شهر جدید روی کار می آیند کسی به آنها اعتماد نمی‌کند ، پیمانکاران طلب های گذشته را می‌خواهند و نسیه کاری انجام نمی دهند .

علی ماکنعلی کلیدی ترین نکته و چالش پیش رو را چه شفاف بیان کرد : اگر امروز دوستان و منتقدین معتقدند در مسیر توسعه شهری ، قطار تصمیمات شورای شهر متوقف شده نتیجه ی بی برنامگی ما نیست بلکه نتیجه ی بدهی‌های گذشته است باز تاکید می کنم ما وارث ۳۰۰ میلیارد تومان بدهی هستیم .

وی به خسارات سیل اخیر گریزی زد و گفت : سیل به زیرساخت های خرم آباد خسارات فراوانی وارد کرد و علاوه بر ۳۰۰ میلیارد  تومان بدهی قبلی، بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان به ما خسارت زد اگر این مبلغ را به بدهی اضافه کنیم رقمی می شود بالغ بر یکهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و این برای یک شهرداری که طی چند سال گذشته به دنبال درآمد پایدار نبوده واقعا گران و گزاف است .

علی ماکنعلی شهرداری را نهادی مردمی و غیرانتفاعی برشمرد که از اعتبارات دولت بهره ای نمی برد و افزود: مدیریت این همه بدهی و نسیه کاری قبلی ، کار  سختی است ولی ناامید نیستیم زیرا اعضای شورای شهر افرادی شناخته شده و صاحب نظر هستند و بیشترشان پست های کلیدی مدیریتی در این استان داشته اند.

وی به وظیفه و رسالت خطیر خبرنگاران ورود و از آنان درخواست کمک و همکاری  کرد : درب شورای شهر به روی تمام خبرنگاران منتقد و موافق باز است زیرا خبرنگاران می توانند در ارتقاء سطح فرهنگ شهرنشینی و فرهنگ عمومی جامعه کمک شایانی به شورا و شهرداری داشته باشند و بدون تعارف نیاز به همکاری رسانه داریم.

رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد، خبرنگاران را پل ارتباطی میان مردم و مسئولین عنوان کرد و گفت : رسانه به ما کمک کند اعتماد از دست رفته ی شهرداری را برگردانیم تا در سایه این اعتماد بتوانیم حمایت مردم را در بحث مشارکت داشته باشیم و گام‌های بلندی را برداریم .

وی ادامه داد: خبرنگاران چشم بینا و گوش شنوا و زبان گویای آحاد جامعه هستند و کاستی ها را می بینند و دغدغه ها را تشخیص می دهند این مشکلات را به مسئولین گوشزد و آنان را وادار به پاسخ گویی می کنند .

  گفتنی است علی ماکنعلی در انتخابات دور سوم هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر خرم آباد با حداکثر آراء رئیس شورای شهر شد و بر کرسی که تاکنون متعلق به ولی الله رستمی نژاد پدیده انتخاباتی کشور بود، تکیه زد .


مریم نظری 
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: