پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۷۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰
در ادامه تور اجراهای اروپایی
مهدی مشهور با نمایش «خاموشخانه» به هفته افتتاحیه جشنواره بین‌المللی تئاتر ادینبرو می‌رود.
نمایش «خاموشخانه» به نویسندگی و کارگردانی مهدی مشهور در ادامه تور جهانی‌اش، نوزدهم و بیستم مردادماه در هفته افتتاحیه جشنواره بین‌المللی تئاتر ادینبرو در یکى از سالن‌هاى اصلى این جشنواره روی صحنه می‌رود.

‎جشنواره تئاتر ادینبرو یکی از معتبرترین جشنواره‌های تئاتر دنیاست که گروه‌های کمی فرصت اجرا در آن را به دست می‌آورند، گروه تئاتر سایه با نمایش «خاموشخانه» تنها گروه ایرانی شرکت‌کننده در این جشنواره است.

‎نمایش «خاموشخانه» با بازی بنیامین اثباتی و مینا زمان روایت زندگی خواهر و برادری در یک کمپ بی‌نام و نشان است.  مدت زمان این نمایش  ۶۰ دقیقه است و با کمترین دیالوگ اجرا می‌شود.

‎این نمایش که پیش از این در کشورهای آلمان، استرالیا، فرانسه، اسکاتلند، کانادا، ایسلند، اتریش، روسیه و انگلیس روی صحنه رفته است، امسال نیز تنها نماینده ایران در هفتاد و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر آوینیون بود.

‎«خاموشخانه» آبان ماه سال ۱۳۹۷ در سالن سایه تئاتر شهر اجرا شد و از دیگر عوامل آن می‌توان به سارا رسولی (مدیر امور بین‌الملل)، فهیمه هرمزی (دستیار کارگردان)، مریم برادران (طراح گرافیست)، آلینا چکراوارتی (هماهنگ‌کننده تورهای بین‌المللی)، کریستوفر ولفهارت (مدیر تولید) و سامان خلیلیان (مشاور پروژه) اشاره کرد. 
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: