پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۷۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خبر داد
انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه‌ ملی ایران، کتاب «امین جامعه‌شناسی ایران: یادمان دکتر محمدامین قانعی‌راد» را در 380 صفحه چاپ و روانه بازار نشر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در این کتاب، یادداشت‌ها و سخنرانی‌های شخصیت‌های علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ایران در مورد «ویژگی‌ها و فعالیت‌های علمی، اجتماعی، سیاسی، اندیشه‌ها و نگاه‌های کلان قانعی مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین در این کتاب درباره شعاع اندیشه‌ها و نشر فکر قانعی‌راد در جامعه ایرانی، موضع‌گیری‌های شجاعانه و بدون تکلف قانعی نسبت به تحولات سیاسی و اجتماعی، نقش کلیدی او در نمایاندن جامعه ایرانی و مدیریت انجمن جامعه‌شناسی ایران» ارائه شده است.

سخن ابتدایی این کتاب به قلم اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران درآمده است که در بخشی از آن آمده است.

«قانعیراد سال‌ها به عنوان عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و نیز عضو و رییس انجمن جامعه شناسی ایران به توسعه و ترویج این علم در کشور کمک کرده بود و جدای از تالیفات متعدد در این حوزه به تربیت شاگردان و دانشجویان بسیاری همت گمارده بود که بی شک نامی نیک از او به یادگار خواهد ماند. یکی از مهم ترین ویژگی‌های فعالیت‌های علمی این استاد بزرگ، نگاه جامع نگر و کلان او به عنوان یک جامعه شناس در ارتباط با توسعه و مدیریت بود.»

همچنین در این کتاب، علی انتظاری درباره کنشگر واقعی قانعی راد در عرصه علم مقاله مفصلی را آورده است و «نمونه تعهد روشنفکرانه» قانعی راد عنوان دیگر اثری است که به قلم احمد بخارایی نگاشته شده است.

علاقه‌مندان جهت تهیه این اثر می‌توانند به فروشگاه انتشارات سازمان واقع در ساختمان کتابخانة ملی ایران مراجعه کنند یا با شماره 81623315 تماس بگیرند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: