پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۷۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
حجت الاسلام والمسلمین سهراب مظفری میانجی:
نماینده حضرات آیات شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران گفت: بر حوزات علمیه و هم بر دولت جمهوری اسلامی و هم بر قاطبه ملت شریف ایران و سایر ملل اسلامی است که به هر نحو ممکن از مساعدت و یاری این شیخ شریف مضایقه نکنند.

حجت الاسلام والمسلمین سهراب مظفری میانجی نماینده حضرات آیات شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران در گفت‌وگو با شبکه خبری گیتی آنلاین در خصوص شرایط شیخ زکزاکی اظهار کرد:  چهار سال پیش ابتدا حاج آقای محسن قمی معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری، از عظمت و ایثار و بزرگواری شیخ زکزاکی برایم مطالبی تعریف کردند. بعد از آن بنده نیز علاقه پیدا کردم در خصوص ایشان کمی تحقیق کنم. این شیخ شریف زمانی که بعنوان دانشجوی رشته اقتصاد در نیجریه مشغول به تحصیل بودند، می‌شنوید شخصی در ایران قیام کرده و می گوید که فقه اسلامی باید حکومت کند همین امر سبب می شود تا ایشان در خصوص امام خمینی (ره) بیشتر تحقیق کنند و از همان موقع ایشان با افکار امام آشنا می شوند.

این استاد حوزه به گوشه‌ای از زحمات و مشقات شیخ زکزاکی اشاره کرد و افزود:  سپس مطالب و عکس امام را دیگر دانشجویان منتقل و ارائه می کنند و همین امر سبب شد آنها نیز با افکار و ایده و دغدغه های امام آشنا شوند. این در وجود شیخ زکزاکی تحول ایجاد می‌کند تا اینکه انقلاب پیروز می شود، و شیخ با چند نفر از دوستان نزدیک خود تصمیم می گیرند بروند یکسال کارگری کنند تا بتوانند پول های خود را پس انداز نموده بلکه بتوانند در جشن یکسالی انقلاب اسلامی ایران شرکت نمایند.

این عالم فاضلی با بیان ایستادگی شیخ زکزاکی پای هدف مقدس خود اظهار کرد: ایشان عازم ایران می شوند ، در تهران می گویند امام در شهرستان قم سکنا گزیده‌اند ولی احتمال زیاد در جشن پیروزی تهران تشریف بیارند، از قضا امام تشریف نمی آورند و پول شیخ زکزاکی و دوستانش نیز تمام می شود و دیگر نمی توانند به قم مشرف شوند ولاجرم شیخ و دوستانش به اوطان خودشان برمی گردند. اما سال بعد از سفارت جمهوری اسلامی در نیجریه دعوتنامه ای به شیخ و چند تن از دوستانش می دهند تا نهایت اینکه جلسه دیدار با امام نیز اتفاق می افتد.

 

میانجی ادامه داد: پس از اتمام جلسه جهت خداحافظی خدمت امام می رسند به امام عرض می کنند نمی خواهید برای مردم نیجریه پیام بدهید. امام نیز یک جلد قرآن کریم به ایشان هدیه می کنند و می گویند سلام مرا به مردم آنجا برسانید و به آنها بگوئید همه‌ی حرف های خمینی همین است و غیر از قرآن هیچ ندارد.

این استاد حوزه تصریح کرد: دوستان شیخ می گویند، شیخ در هواپیما قرآن را بدست گرفته و اشک می ریخت و می گفت من در چهره این مرد، موسی(ع)، عیسی(ع)، ابراهیم(ع) و محمد(ص) را دیدم و همین امر سبب می شود که شیخ بیشتر با قرآن مانوس شود و به تحقیقات خود ادامه دهد و جرقه ی بعدی در وجود ایشان نیز از اینجا شروع می شود .

نماینده حضرات آیات شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران خاطرنشان کرد:  بعد از چهار سال مکتب تشیع می پیوندد و بعد از آن هم تصمیم می گیرند به قم مشرف شده و درس طلبگی بخوانند. نهایتا در جامعه المصطفی مشغول به تحصیل می گردند و همین امر هم باعث می شود کسانی که مورید ایشان بودند شیعه شوند.

وی با اشاره به اینکه تا آن زمان نجریه شیعه نداشت گفت: شیخ هیچ موقع مسجدی بنام شیعه تاسیس نکرد و برای برگزاری مراسم های شیعیان همانند دعاها و عزاداری ها و امثال آنها مهدیه و حسینیه تاسیس کردند و مراسمات نیز آنجا برگزار می شود.

میانجی گفت: عظمت شیخ آن هنگام معلوم می شود که بدانیم میلیونها نفر به توسط ایشان شیعه شده اند. یا گرویدگان امت حضرت نوح پیامبر(علیه السلام ) را در نظر بگیریم که در طول مدت ۹۵۰ سال نبوت و تبلیغش فقط ۸۰ نفر به آنحضرت ایمان آوردند، اگر این عدد را به مدت تبلیغ ایشان تقسیم کنیم بطور دقیق می شود در هر دوازده سال و هشت ماه و هفت ساعت، یعنی یکنفر ایمان آورده اند.

این مدرس حوزه اذعان کرد: روایتی از امام باقر علیه السلام عرض کنم که تکلیف همه‌ی ما در مقابل این شیخ شریف در عمل به آن مشخص می گردد؛ آنحضرت می فرماید، برادر مسلمان خود را دوست بدار  و دوست بدار برای او آنچه را برای خودت دوست داری و مکروه بدار برای او آنچه را برای خودت مکروه می داری، هرگاه نیازمند شدی از او بخواه و اگر از تو خواست به او عطا کن، و هیچ خیری را از او بازمدار زیرا او هم از تو باز نمی دارد، برای او پشتیبان باش زیرا او هم برای تو پشتیبان است، اگر غایب شد در غیابش او را حفظ کن و اگر حاضر شد از او دیدار کن و او را محترم و گرامی بدار زیرا او از توست و تو از اویی، و اگر تو را سرزنش کرد از او جدا مشو تا بد دلیِ او بر طرف شود و هرگاه خیری به او رسد خدا را ثنا گوی، و اگر مبتلی شود یاریش ده و به خاطر او قبولِ دشواری کن.

 

وی در ادامه مطلب فوق یادآور شد:  حال هم بر حوزات علمیه و هم بر دولت جمهوری اسلامی و هم بر قاطبه ملت شریف ایران و سایر ملل اسلامی است که به هر نحو ممکن از مساعدت و یاری این شیخ شریف مضایقه نکنند. چراکه زکزاکی بزرگوار کار پیامبر گونه کرده است و در آن راه چهار فرزند خود را از دست داده و خود و همسرش نیز مجروح شده اند، ولی باز هم  صلابت و روحیه خود را از دست نداده است.

 

میانجی در پایان اذعان داشت: زندگی شیخ زکزاکی برای افرادی که در مسیر زندگی خود با مشکلاتی روبرو می شوند بلافاصله ناامید می شوند، نقطه امیدی باشد برای آنها و ملت شریف ایران نیز به عظمت این مرد شریف پی ببرند که چون شیخ زکزاکی هدفی برای خود انتخاب کرده بودند فلذا جهت نیل به آن اهداف هم از هیچ نوع تلاشی فروگذار نکردند.

 

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: