پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۷۴۷۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۳
مدیرکمیته امداد هرسین:
گیتی آنلاین - کرمانشاه - مدیر کمیته امداد شهرستان هرسین در حاشیه بازدید خبرنگاران از برنامه ها و پروژه های امداد شهرستان هرسین در جمع خبرنگاران با اشاره به جمعیت بیش از ۱۰ هزار نفری مددجویان این شهرستان اظهارداشت: این تعداد در قالب ۴۸۱۲ خانوار تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.
مدیر کمیته امداد شهرستان هرسین در حاشیه بازدید خبرنگاران از برنامه ها و پروژه های امداد شهرستان هرسین در جمع خبرنگاران با اشاره به جمعیت بیش از ۱۰ هزار نفری مددجویان این شهرستان اظهارداشت: این تعداد در قالب ۴۸۱۲ خانوار تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه ، مراد محمدی در تشریح خدمات امداد به مددجویان شهرستان در سال گذشته، از پرداخت ۳۵۰ مورد وام کارگشایی به مبلغ ۱.۲ میلیارد تومان خبر داد و افزود: همچنین طی این مدت ۶۴۴ مورد کمک های موردی و بلاعوض با مبالغ متفاوت از ۲۰۰ هزار تا یک میلیون به مددجویان پرداخت شده است.

وی با اشاره به فعالیت مطلوب امداد در حوزه اشتغالزایی گفت: سال گذشته ۳۳۱ مورد تسهیلات اشتغال به مبلغ ۹۹۵ میلیون تومان به مددجویان شهرستان پرداخت شد.

محمدی با اشاره به پرداخت حدود یک میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان این شهرستان در سال گذشته گفت: با این میزان تسهیلات 331 طرح اشتغالزایی مورد حمایت قرار گرفت.

محمدی با بیان اینکه ۴۵ بیمار خاص و صعب العلاج تحت حمایت های امداد هرسین قرار دارند، گفت: سال گذشته ۵۹ میلیون تومان برای این بیماران هزینه شده است.
وی افزود: همچنین سال گذشته هزینه درمان و فاکتور بیمارستان مددجویان به مبلغ ۱۱۹ میلیون تومان پرداخت شده است.

این مسئول با اشاره به اجرای طرح رفع سوء تغذیه در این شهرستان، گفت: در حال حاضر ۱۸۱ کودک مبتلا به سوء تغذیه در شهرستان تحت پوشش این طرح هستند و سال گذشته ۲۷۰ میلیون تومان برای این کودکان هزینه شد.

وی با اشاره به تامین ۲۲۵ مورد جهیزیه نوعروسان و هدیه ازدواج پسران خانوارهای مددجو در سال گذشته گفت: در این زمینه بیش از ۴۸۰ میلیون تومان هزینه شده است.

مدیر کمیته امداد هرسین با اشاره به آموزش مددجویان در زمینه کسب مهارت و حرفه آموزی نیز گفت: سال گذشته ۴۷ میلیون تومان در این زمینه هزینه شده است.

محمدی با اشاره به افزایش مشکلات مددجویان در بحث تامین مسکن با توجه به افزایش قیمت رهن و اجاره، گفت: سال گذشته ۲۹۱ مورد کمک اجاره مسکن به مبلغ ۱۴۳ میلیون تومان به مددجویان شهرستان پرداخت شد.

وی افزود: همچنین سال گذشته هشت واحد مسکونی به مبلغ بیش از دو میلیارد برای مددجویان خریداری شد.

محمدی خاطرنشان کرد: 57 مورد هم تعمیر مسکن مددجویان را سال گذشته به مبلغ بیش از یک میلیارد تومان داشتیم و برای بهسازی و مقام سازی مددجویان نیز در همین سال بیش از یک میلیارد تومان دیگر هزینه شد.

وی با اشاره به وجود بیش از 400 یتیم و کودکان طرح محسنین در این شهرستان گفت: این تعداد تحت حمایت بیش از 800 حامی قرار دارند.

مدیرکمیته امداد شهرستان هرسین در ادامه گریزی هم به کمک های جمع آوری شده در سطح شهرستان داشت و افزود: در حال حاضر 92 صندوق بزرگ، 138 صندوق متوسط و یازده هزار و 660 صندوق خانگی در سطح شهرستان داریم که سال گذشته بیش از 380 میلیون تومان صدقه از این تعداد صندوق جمع آوری شد.

وی رقم زکات جمع آوری شهرستان را نیز در سال گذشته 924 میلیون تومان اعلام و تصریح کرد: همچنین کمک های جمع آوری شده در این سال از محل جشن عاطفه ها 821 میلیون تومان، جشن نیکوکاری 218 میلیون تومان، احسان حسینی در ماه محرم 412 میلیون تومان و جشن رمضان 192 میلیون تومان بوده است.

محمدی یادآور شد: رقم کمک های جمع آوری شده از سه مرکز نیکوکاری شهرستان نیز در سال گذشته 480 میلیون تومان بوده است.

نویسنده:الهه فرهادی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: