پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۷۵۰۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
با حضور گسترده مردم و هنرمندان
آیین افتتاحیه نهمین جشنواره بین‌المللی «دف، نوای رحمت» با حضور گسترده مردم و هنرمندان صبح روز چهارشنبه، ۲۳ مرداد در پردیس سینمایی بهمن شهر سنندج برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در ابتدای این مراسم گروه‌های سماع از تبریز به سرپرستی یونس تارپود و ماهور از سنندج به سرپرستی پیمان صفوتی به اجرا پرداختند.

در ادامه امین مرادی، مدیر جشنواره، با خوشامدگویی به حاضران بیان کرد: برگزاری مراسم آوای دوست در پارک استقلال سنندج در روز گذشته یک اتفاق مبارک بود. دیروز زیر باران شاهد هنرنمایی دف‌نوازان بودیم که جشنواره را با رحمت الهی مواجه کرد. هنرمندان پیوسته به اجرای خود زیر باران ادامه دادند تا بتوانند پیام صلح و دوستی را به جهان برسانند.

وی افزود: ترویح موسیقی عرفانی، کشف، حمایت و پرورش استعدادها از اهداف این جشنواره است. خداوند را شاکرم که نهمین دوره از جشنواره را برگزار کرده‌ایم و امیدوارم در ادامه نیز ثابت‌قدم بمانیم.

مرادی با تشکر از اعضای هیئت انتخاب که به بررسی 304 اثر پرداختند، ابراز امیدواری کرد مخاطبان جشنواره روزهای خوبی را در این رخداد موسیقی تجربه کنند.

میلاد عرفان‌پور، مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری، نیز در ادامه با تشکر از عوامل و برگزارکنندگان این جشنواره عنوان کرد: موسیقی انقلاب اسلامی ایران و آنچه در حوزه هنری به دنبال آن هستیم، همیشه با حکمت و وحدانیت و معنویت پیوند دارد و جشنواره بین‌المللی «دف، نوای رحمت» نیز دنبال کننده این راه و مسیر است. ان‌شاءالله این جشنواره در دوره‌های بعدی نیز به همین خوبی برگزار شود.

در ادامه با حضور بیژن کامکار، فریدون شهبازیان، عماد توحیدی، امین مرادی، محمد زرویی نصرآباد، میلاد عرفان‌پور، سید بهاءالدین حسینی و منصور مرادی روی سن از اعضای هیئت انتخاب نهمین جشنواره بین‌المللی «دف، نوای رحمت» تقدیر شد.

بیژن کامکار، نجمه تجدد، فریدون شهبازیان، عماد توحیدی، منصور مرادی، سید بهاالدین حسینی، مهدی احمدی دبیر هنری و کژوان ضیا الدینی دبیر علمی و امین مرادی مدیر نهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت و رئیس حوزه هنری استان کردستان، محمد زرویی نصرآباد مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر، میلاد عرفان‌پور مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری، سروش بخشش، خلیفه ماشالله صفوتی، وریا عارفی، علیرضا فشیری، مهدی ارشدی، پرویز مندمی، مختار زند سلیمی، آرام کیخسروی، صبا صالحی و... از حاضران در این مراسم بودند.

نهمین جشنواره بین‌المللی «دف، نوای رحمت»، 22 تا 25 مردادماه در شهر سنندج در حال برگزاری است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: