پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۷۵۲۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
مقامات ذی ربط چین 25 امرداد، 15 اوت در واکنش به این که دفتر نماینده تجاری آمریکا از وضع 10 درصد تعرفه گمرکی بیشتر بر 300 میلیارد کالای وارداتی از چین سخن گفته، اعلام کردند که چین اقدامات متقابل لازم را در پیش خواهد گرفت.

چین ناچار از این اقدام است. اقدامات آمریکا به شدت خلاف توافقات رهبران دو کشور در آرژانتین و اوساکاست. طبق این دو تفاهم، چین و آمریکا باید مسائل میان خود را از راه رایزنی حل کنند.

اما آمریکا بار دیگر چماق تعرفه را بالا گرفته و از مسیر صحیح راه حل خارج شده است. گرچه آمریکا چندی قبل اعلام کرد که افزایش تعرفه برکالاهای چین را به تعلیق در می آورد، اما اگر تعرفه لغو نشود، مسلما به منافع چین آسیب می رساند. تصمیم چین برای اقدامات متقابل کاملاً منطقی است.

جنگ تجاری برنده نخواهد داشت. تشدید اصطکاک تجاری به سود دو طرف چین و آمریکا و همچنین جهان نیست. چین مایل است به شیوۀ همکاری مسائل را حل کند. اما همکاری اصولی و رایزنی باید پایه ای داشته باشد. چین در مسائل اصولی و مهم هیچ سازشی نخواهد کرد. چین خواهان جنگ تجاری نیست، ولی از آن هراسی هم ندارد و در صورت لزوم به مبارزه خواهد پرداخت. این رویکر هرگز تغییر نمی کند. باب مذاکره باز است، اما اگر طرف مقابل خواستار جنگ باشد، ما هم تا آخرین لحظه ایستاده ایم.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: